"Για να σκιστεί το κεφάλι του σημαίνει κάτι έγινε/Μπορούσαμε για νίκη" (ΤΙΜΟΥΡ)

Διαβάστε τις δηλώσεις του Τιμούρ Κετσπάγια μετά το τέλος του ντέρμπι της Ανόρθωσης με τον Απόλλωνα.

“Δεν ξεκινήσαμε καλά το παιχνίδι και δεχτήκαμε εύκολο γκολ. Μετά έγιναν κάποια πράγματα και ο Απόλλωνας έμεινε με παίκτη λιγότερο. Πιστεύω ότι προσπαθήσαμε πάρα πολύ και δημιουργήσαμε αρκετά για να κερδίσουμε το παιχνίδι. Δυστυχώς σε μία φάση που κάναμε εμείς σουτ δεχτήκαμε γκολ σε αντεπίθεση. Στο 2-0 προσπαθήσαμε και κάναμε αρκετές ευκαιρίες. Βάλαμε δύο γκολ και στο τέλος μπορούσαμε να κερδίσουμε. Θα ήταν άδικο για τον Απόλλωνα που έμεινε για 70 λεπτά με δέκα παίκτες και έβαλε δύο γκολ. Σίγουρα στο 2ο ημίχρονο δεν παίχτηκε ποδόσφαιρο ούτε 20 λεπτά. Εμένα δεν μου αρέσει όταν έχεις 90 λεπτά και δεν μπορείς να κερδίζεις να λες για καθυστέρηση αλλά κάποιες φορές βλέπεις πως η καθυστέρηση πάει και οκτώ και δέκα λεπτά. Δεν μπορώ να σχολιάσω τις φάσεις, δεν τις έχω δει αλλά του παίκτη μας σκίστηκε το κεφάλι του και έτρεχε αίμα. Σημαίνει κάτι σοβαρό έγινε. Σίγουρα αυτό το αποτέλεσμα δεν το θέλαμε ούτε εμείς ούτε ο Απόλλωνας αλλά έχουμε άλλα εννιά παιχνίδια και θα συνεχίσουμε”

Για τα εύκολα λάθη στην άμυνα και το αν έκριναν αυτά στο τέλος το αποτέλεσμα: “Όταν κάνεις έτσι εύκολα λάθη, δίνεις αέρα στον Απόλλωνα. Πιο πολύ με πείραξε το πρώτο γιατί δεχτήκαμε εύκολο γκολ”

Για την απόσταση από την πρώτη θέση: “Κάθε απώλεια μπορεί να στοιχίσει. Εμείς θα προσπαθήσουμε να παλέψουμε ως το τελος”