Καρμιώτισσα - Ανόρθωση: "Κυρία" με… αντίδραση πήρε άνετο "διπλό"! (φώτος)

Δεύτερο σερί εκτός έδρας νίκη για την Ανόρθωση. Η Μεγάλη Κυρία κέρδισε άνετα με 2-0 την Καρμιώτισσα με τα γκολ των Αμπαρτζουμιάν και Νινγκά.

Η ομάδα του Μίλανιτς έκανε μια σοβαρή εμφάνιση, δεν αντιμετώπισε δυσκολίες απέναντι στην Καρμιώτισσα και έβγαλε αντίδραση μετά την ήττα από τον ΑΠΟΕΛ.

Βελτιωμένη η Ανόρθωση που δημιουργικά πήρε ψηλό βαθμό, είχε ευκαιρίες και για περισσότερα τέρματα.

Πρώτη εμφάνιση ως βασικός για Σάμπο που ήταν από τους διακριθέντες. Ασίστ ο Λάζαρος που στάθηκε άτυχος αφού τραυματίστηκε στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου.

Από τους κορυφαίους ο Μιχάλης Ιωάννου που σέρβιρε το 2ο γκολ του Νινγκά το οποίο σφράγισε τη επάνοδο στις νίκες.

Στους 6 βαθμούς η Ανόρθωση, στο μηδέν η Καρμιώτισσα.

Μαζί σας στο LIVE ο Αντώνης Κωνσταντινίδης, στο γήπεδο ο απεσταλμένος του Kerkida, Χρίστος Χαραλάμπους.

asdasddads

*Mε πανό κατά του ρατσισμού εισήλθαν στο γήπεδο οι δυο ομάδες.

- Έναρξη στο ματς

- 2' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά, την μπάλα κρατάει η Ανόρθωση.

φσδφσδφσδφσδφ

*Ο Χρίστος Χαραλάμπους στο ντεμπούτο του ως προπονητής της Καρμιώτισσας.

- 5' Πήγε να απειλήσει η Ανόρθωση, ο Αμπαρτζουμιάν από δεξιά, έκανε το γέμισμα, σε σώμα αμυντικού της Καρμιώτισσας και κόρνερ.

- 8' Ο Χατζηβασίλης προσπάθησε να πάει στο τετ α τετ με τον Λόρια, κόπηκε σωστά από τον Μπαϊσίνιο.

- 10' Ο Νινγκά έκανε την προβολή, η μπάλα κάπου χτυπά και πάει κόρνερ.

- 12' ΓΚΟΛ η Ανόρθωση και 0-1! Ο Αμπαρτζουμιάν! Κόρνερ του Λάζαρου στο πρώτο δοκάρι, ο Αρμένιος με καρφωτή κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Κνόμπλοκ.

- 13' Σέντρα του Κορέια, ο Λάζαρος πήγε για το κεφάλι, η μπάλα άουτ.

- 17' Σέντρα του Ελ Αλούτσι στο δεύτερο δοκάρι, σε κόρνερ διώχνει ο Κορέια.

- 19' Ωραίες οι συνεργασίες Σάμπο-Λάζαρου-Ουάρντα, ο Σλοβάκος με μεγάλη μπαλιά βρίσκει τον Αμπαρτζουμιάν.

- 21' Eπικίνδυνα η Ανόρθωση, ο Εμπραλίτζε έδωσε στον Αμπαρτζουμιάν, ο Αρμένιος μέσα από την περιοχή, έκανε το γύρισμα αλλά ήταν άστοχο.

σδφσδφσδδφφ

*Κίτρινη του Φωτίου στον Χαραλάμπους

- 26' Δυνατή η πάσα του Λάζαρου για τον Κορέια, ελεύθερο για την Καρμιώτισσα.

(ΣΧΟΛΙΟ) Ελέγχει το παιχνίδι η Ανόρθωση. Η Καρμιώτισσα δεν μπορεί να γίνει απειλητική.

φδφσδφσδφσδφσδφ

- 31' Η πρώτη απειλή της Καρμιώτισσας, διπλή φάση. Γύρισμα του Χουσμπάουερ, ο Ντούρις δεν μπορεί να βρει την μπάλα για να σκοράρει, στην συνέχεια της φάσης, ο Ελ Αλουχί έκανε το φαλτσαριστό σουτ, σταθερά ο Λόρια.

- 35' Aναγκαστική αλλαγή για τον Μίλανιτς. Ο Λάζαρος δεν μπορεί να συνεχίσει. Ο Μιχάλης Ιωάννου στην θέση του.

- 38' Σέντρα του Τσελούτσκα, ο Χουσμπάουερ στο πρώτο δοκάρι πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα άουτ.

- 43' Κίτρινη κάρτα στον Ιωάννου.

Τρια τα λεπτά των καθυστερήσεων.

- 45+1' Κίτρινη στον Χούμποτσαν για διαμαρτυρίες στον Φωτίου

σδφσδφσδφδσφσδδφφ

- 45+3' Κεφαλιά του Χατζηβασίλη, η μπάλα άουτ.

Ημίχρονο.

σδφσδφσδφδφδσφ

- Έναρξη στο Β' ημίχρονο.

- 47' Κόντρα επίθεση της Καρμιώτισσας, σέντρα-σουτ του Τσελούτσκα, το βγάζει ο Λόρια σε κορνερ. Προηγήθηκε πολύ καλή ενέργεια των Ελ Αλουχί-Χατζηβασίλη.

- 49' Γυριστό του Ουάρντα μέσα από την περιοχή, δεν ανησυχεί ο Κνόμπλοχ.

- 52' Σέντρα του Τσελούτσκα, διώχνει ο Κορέια στο δεύτερο δοκάρι.

- 54' Κίτρινη ο Σάμπο

- 55' Κεφαλιά του Σάμπο, εύκολα ο Κνόμπλοχ.

- 58' Ο Ζελάγια θα περάσει στην θέση του Χατζηβασίλη.

σδφσδφσφφσδ

- 59' ΓΚΟΛ η Ανόρθωση και 0-2! Ο Νινγκά! Όλα... τα λεφτά στον Μιχάλη Ιωάννου που έκλεψε την μπάλα, μπήκε με ταχύτητα στην περιοχή, ο Κύπριος χαφ έδωσε έτοιμο γκολ στον Αφρικανό ο οποίος πέτυχε το τρίτο του γκολ.

ασδσασσα

- 61' Σουτ του Νινγκά από πλάγια θέση, άουτ.

- 66' Εντυπωσιακό σουτ του Εμπραλίτζε εκτός περιοχής, αποκρούει δύσκολα ο Κνόμπλοχ

- 69' Διπλή ευκαιρία για την Ανόρθωση. Ο Ουάρντα μέσα από την περιοχή έκανε το σουτ, αποκρούει ο Κνόμπλοχ, στην επαναφορά ο Νινγκά έκανε το σουτ, ξανά ο Τσέχος κίπερ.

- 71' Εμπραλίτζε και Νινγκά δίνουν τις θέσεις τους στους Ουαρίς και Ράντονιτς.

ςερςερςερςερες

- 74' Τελική του Ουαρίς από πλάγια θέση, διώχνει ο Κνόμπλοχ σε κόρνερ.

- 76' Ευκαιρία για την Ανόρθωση με τον Σάμπο! Ο Σλοβάκος απέναντι από τον Κνόμπλοχ έκανε το σουτ, η μπάλα άουτ! Οι Ουαρίς και Ράντονιτς συνεργάστηκαν, ο Σέρβος ύψωσε για τον Σάμπο αλλά η τελική του πήγε άουτ.

- 87' Διπλή αλλαγή, ο Πάντσεον και ο Μηνάς στις θέσεις των Σάμπο και Ουάρντα.

Τεσσερα τα λεπτά...

Καρμιώτισσα: Κλoμπλοχ, Σελούτσκα, Μαλόνε, Χούμποτσαν, Ελ Αλουχί, Μεντιμόρετς, Χουσπμάουερ, Καλτσάς, Χατζηβασίλη (Ζελάγια 58'), Μπεν Σαλάμ, Ντούρις

-Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Ποντσαβφσκι, Αμπουμπακάρ, Κουλιμπαλί, Χριστοφή, Ανδρονίκου, Αγγελή, Οικονομίδης, Νεοφύτου, Ζελάγια

Ανόρθωση: Λόρια, Μπαϊσίνιο, Αρτυματάς, Κορέια, Λάζαρος (Ιωάννου 35'), Εμπραλίτζε (Ράντονιτς 71'), Αμπαρτζουμιάν, Σάμπο (Πάντσεον 87'), Νίνγκα (Ουαρίς 71'), Κορέα, Ουάρντα (Μηνάς 87')

-Στον πάγκο: Κεραυνός, Αντωνιάδης, Ράντονιτς, Φερέιρα, Ουαρίς, Μηνάς, Κίκο, Χάρογιαν, Πάντσεον, Ιωάννου, Χριστοφή, Χρυσοστόμου

Διαιτητής: Φωτίου Κωνσταντίνος
Α' Βοηθός Διαιτητής: Εγγλέζου Νίκος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Πέτρου Πέτρος
4ος Διαιτητής: Αθανασίου Κυριάκος