Πεντάρα με “καυτό” Ουάρντα!

Η Ανόρθωση επικράτησε με 5-1 της Καρμιώτισσας σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο “Αντώνης Παπαδόπουλος”.

Ξεμούδιασμα με Αμρ Ουάρντα και Νίκα Νινούα για την “Κυρία” με τον Τιμούρ Κετσπάγια να δίνει από ένα ημίχρονο στους δύο νέους ποδοσφαιριστές. Μάλιστα ο Αιγύπτιος σκόραρε δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά. Σκόραραν επίσης οι Μότης, Λουκά και Πόποβιτς. Για την Καρμιώτισσα βρήκε δίκτυα ο Γεβλί.

Θυμηθείτε την εξέλιξη του αγώνα:

5΄Κεφαλιά του Μότη εντός περιοχής, έξω. Πρώτη καλή φάση για την Ανόρθωση.

17΄Παραμένει το 0-0 στο "ΠΑΠ".

24΄Γυριστό του Κατσαράβα εντός περιοχής, πάνω από τα δοκάρια.

28΄Σουτ του Σιλβέστρου εντός περιοχής, στην εξωτερική πλευρά των δικτύων του Τζουρ.

40΄Σουτ του Πόποβιτς εντός περιοχής, μάζεψε ο Καϊρίνος.

Ημίχρονο, 0-0.

Ξεκίνησε το 2ο μέρος. Ο Ουάρντα πήρε την θέση του Νινούα.

50΄Σουτ του Ορφανίδη, σε κόρνερ ο Τζουρ.

58΄Κεφαλιά του Ράσιτς εντός περιοχής, εντυπωσιακό “όχι” από τον Τζουρ. Στην επαναφορά ο πρώτος δεν βρήκε στόχο.

61΄Δοκάρι για την Ανόρθωση με κεφαλιά του Κατσαράβα εντός περιοχής.

63΄ΓΚΟΛ η Ανόρθωση με πλασέ του Μότη! Έφυγε στην πλάτη της άμυνας και νίκησε τον Καϊρίνο.

64΄ΓΚΟΛ, 2-0 με πλασέ του Ουάρντα που σκοράρει στο ντεμπούτο του.

67΄ΓΚΟΛ ο Ουάρντα ξανά! Πολύ ωραίο γκολ από τον Αιγύπτιο με σουτ λίγο έξω από την περιοχή.

76΄Σουτ του Χρήστου από πολύ μακριά λίγο έξω από την εστία του Τζουρ.

84΄ΓΚΟΛ η Ανόρθωση! Μακρινό σουτ του Λουκά, 4-0 η Κυρία!

85΄ΓΚΟΛ μειώνει με το Γεβλί η Καρμιώτισσα, 4-1.

90΄ΓΚΟΛ, 5-1 η Ανόρθωση με πλασέ του Πόποβιτς εντός περιοχής.

ΤΕΛΟΣ.

ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Τζουρ, Κορέια, Καλτσάς, Ρισβάνης, Κορρέα, Πόποβιτς, Μπουσουλάτζιτς, Χουσμπάουερ, Νινούα, Κατσαράβα, Μότης.

Στον πάγκο οι Παπαδόπουλος, Ντέλετιτς, Ουάρντα, Διάκος και Λουκά.

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ: Καϊρίνος, Γαβριήλ, Χρίστου, Δημητρίου, Μαμμίδης, Χριστοφή, Χατζηβασίλης, Μενελάου, Μάρκου, Σιλβέστρος και Rasic