ΠΕΝΤΑΡΑ με Σούπερ - Ράγιος! (Φώτος)

Με τον Ρούμπεν Ράγιος να συνεχίζει τα... όργια και στα φιλικά παιχνίδια, η Ανόρθωση επικράτησε με 5-2 της Αναγέννησης σε φιλικό παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Παρασκευής στο "Αντ. Παπαδόπουλος". Τέσσερα γκολ ο Ράγιος και ένα ο Κατσιαράβα, όλα στο πρώτο μέρος για την "Κυρία" ενώ η Αναγέννηση μείωσε στην επανάληψη με τους Κόλινς και Βέσλεμ.

Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net ήταν στο γήπεδο και σας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξή του αγώνα...

-Έναρξη.

-5' Σουτ του Κόλινς, δύσκολα ο Παπαδόπουλος σε κόρνερ.

-8 Σουτ του Σίντενφελντ στην κίνηση εντός περιοχής, λίγο έξω.

-9 Κεφάλια του Κατσιαράβα μόλις έξω.

-13' ΓΚΟΛ η Ανόρθωση! Με πανέμορφο σουτ του Ραγιος έξω από την περιοχή.

-16' 2-0 με πλασέ του Ραγιος μέσα από την περιοχή.

-23' ΧΑΤ ΤΡΙΚ ο ΡΑΓΙΟΣ! Λάθος στην άμυνα έκλεψε την μπάλα και με πλασέ έκανε το 3-0.

-28 4-0 για την Ανόρθωση! Σκόρερ ομε Κατσιαραβα με πλασέ από την μικρή περιοχή.

-32 Σουτ του Ραγιος, σταθερά ο Μάστρου.

-39' ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση και 5-0! Σκόρερ ξανά ο Ράγιος με το τέταρτο σημερινό του γκολ, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Στυλιανού.

-Τέλος ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το β' μέρος.

-46' Αλλαγές για την Ανόρθωση. Γιωργαλλίδης, Σαντίκ, Καλτσάς και Γκαλίτσιος μέσα, Παπαδόπουλος, Ράγιος, Σίντενφελντ και Βργκοτς έξω.

-46' ΓΚΟΛ για την Αναγέννηση με κεφαλιά του Κόλινς.

-54 Δυνατό σουτ του Ζαννέτου έξω η μπάλα.

-60' Μειώθηκε ο ρυθμός του αγώνα.

-67 Μεγάλη ευκαιρία για Ανόρθωση, ο Σαντίκ μετά από πάσα του Καλτσά ολομόναχος μέσα από την περιοχή έκανε το πλασέ αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά έξω.

-72 Μέσα ο Κ. Γεωργαλιδης για την Ανόρθωση, έξω Κατσιαραβα.

-78' ΓΚΟΛ για την Αναγέννηση με τον Βέσλεμ που μειώνει σε 5-2.

-80' Μέσα Καφατάρης και Κουμπάρης, έξω Βασιλακάκης και Χατζηβασίλης.

-82 Γκολ από Σαντίκ με κεφαλιά, αλλλά ακυρώθηκε για φάουλ στον αντίπαλο γκολκίπερ.