Ανόρθωση - ΕΝΑΔ: Χωρίς άγχος η “Μεγάλη Κυρία” στον επόμενο γύρο (φώτος)

Χωρίς να αγχωθεί ιδιαίτερα και με γερό rotation η Ανόρθωση νίκησε με 3-1 την ΕΝΑΔ Πόλεως Χρυσοχούς και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου. Δύο γκολ από τον Καστέλ (5’, 56’) που βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα. Όμορφο γκολ από τον Κίκο που σκόραρε με απευθείας εκτέλεση φάουλ (36’). Ο Μαύρου σκόραρε το μοναδικό γκολ της ΕΝΑΔ (78' ).

Η ιστοσελίδα μας σας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξη της αναμέτρησης στο "Αντώνης Παπαδόπουλος".

Στην περιγραφή η Φυτούλα Μωυσέως, στο γήπεδο ο Χρίστος Χαραλάμπους.

-Σέντρα στο ματς.

-3' Πρώτη τελική για την Ανόρθωση. Συρτό σουτ από τον Καστέλ, έξω η μπάλα.

-5' ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση. Έγινε η σέντρα από τα δεξιά με τον Αντωνίου, ο Καστέλ με εξαιρετική κεφαλιά έκανε το 1-0.

-11' Καλή στιγμή για την Ανόρθωση. Δυνατό σουτ από τον Μουσοντά, σε κόρνερ η μπάλα.

-13' Σουτ του Τεχέρα, μαζεύει την μπάλα ο Μπιέλικο.

-14' Δοκάρι για την Ανόρθωση μετά από φαλτσαριστό σουτ του Παρούτη.

-18' Σουτ του Μαύρου από πλάγια θέση, άστοχο.

-24' Χαμένη ευκαιρία για την Ανόρθωση. Πάσα από τον Τζούλιου στον Καστέλ, ο τελευταίος από καλή θέση σουτάρει έξω.

-26' Πλασέ του Τζούλιου, άστοχο.

-31' Σε μια διεκδίκηση της μπάλας ο Παρούτης έπεσε πάνω στις διαφημιστικές πινακίδες και χτύπησε. Στο έδαφος ο παίκτης της Ανόρθωσης.

-33' Επιστρέφει ο Παρούτης.

-36' ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση. Ο Κίκο με απευθείας εκτέλεση φάουλ κάνει το 2-0.

-39' Αναγκαστική αλλαγή για την ΕΝΑΔ. Έξω ο Λαφράνς, μέσα ο Τσολάκης.

a

-Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

-46' Διπλή αλλαγή για την ΕΝΑΔ. Έντρι και Οικονόμου έξω, Χαραλάμπους και Κωνσταντινίδης μέσα.

-55’ Σαμπάχ μέσα, Σαλέρνο έξω

-55’ Κομπίνα σε εκτέλεη κόρνερ από την Ανόρθωση, δεν αξιοποιείται.

-56’ ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση. Ωραίος συνδυασμός Μουσοντά - Καστέλ. Ο τελευταίος ωραίο σουτ από κοντά έκανε το 3-0.

-61' Μέσα ο Πατσαλίδης, έξω ο Φυλαχτού.

-62’ Αναγκαστική αλλαγή για την Ανόρθωση. Έξω ο Χαραλάμπους, μέσα ο Κορέια.

-62' Ακόμη δύο αλλαγές για τους γηπεδούχους. Έξω οι Καστέλ και Τεχέρα. Μέσα οι Γκασάμα και Κωνσταντίνου.

-67' Κίτρινη κάρτα στον Κωνσταντίνου για φάουλ πάνω στον Μαύρου.

-72' Μέσα ο Γουαρίς, έξω ο Παρούτης

-73' Κάθετη πάσα του Γουαρίς, πλασέ του Γκασάμα, διώχνει ο Μπιέλικο

-76' Σουτ του Κωνσταντινίδη, μπλοκάρει ο Κεραυνός.

-78' ΓΚΟΛ για την ΕΝΑΔ. Λάθος γέμισμα από τον Κεραυνό, ο Πατσαλίδης παίρνει την μπάλα, την δίνει στον Μαύρου ο οποίος με ωραίο πλασέ μειώνει σε 3-1.