Ανόρθωση... με ανατροπή στην Αραδίππου (φώτος)

Σε φιλική αναμέτρηση βασικού μονταρίσματος κόντρα στην Ομόνοια Αραδίππού η Ανόρθωση πήρε τη νίκη με ανατροπή 2-1.

Η ομάδα της Αραδίππου άνοιξε μόλις το 1ο λεπτό το σκορ με τον Δημοσθένους, ενώ η ομάδα της Αμμοχώστου γύρισε το ματς μετά από γκολ των Πηλέα (36') και Κατσαράβα (47').

Ανεπίσημο ντεμπούτο για Χουσμπάουερ (σ.σ βασικός) και Παρούτη (σ.σ αλλαγή).

Ο συνεργάτης του kerkida.net Χρίστος Χαραλάμπους ήταν στο Δημοτικό Στάδιο Αραδίππου και  σας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα...

1΄ ΓΚΟΛ/Με πλασέ του Δημοσθένους μέσα από την περιοχή, οι γηπεδούχοι μπροστά με 1-0

12΄ Κεφάλια του Γεωργαλλίδη σταθερά ο Νίμπρα

15΄ Προσπαθεί να ελέγξει τον ρυθμό η Ανορθωση μετά το γρήγορο γκολ που δέχθηκε, χωρίς όμως να δημιουργήσει τη μεγάλη ευκαιρία

25΄ Κεφαλιά του Κορρέα μόλις άουτ η μπάλα

27΄ Break για 2 λεπτά, ώστε να... δροσιστούν οι παίκτες

33' Μακρινό σουτ Xριστοφή μόλις έξω.

35'  Μεγάλη ευκαιρία για Ανόρθωση με τον Οκριασβίλι. Ολομόναχος μέσα από την περιοχή έκανε το πλασέ, η μπάλα έξω.

36' ΓΚΟΛ 1-1 ισοφαρίζει η Ανόρθωση με σκόρερ Πηλέα με ωραίο συρτό σουτ.

39' Σουτ του Χουσμπάουερ δύσκολα σε κόρνερ ο Νίμπρα.

42' ΔΟΚΑΡΙ για την Αραδίππου μετά από σουτ του Καλλή.

45' Ευκαιρία για την Αραδίππού. Κεφάλια Χριστόφη η μπάλα μόλις έξω.

Τέλος πρώτου μέρους...

Μαζεμένες αλλαγές για την Ανόρθωση στο β’ μέρος.

Μέσα: Καλτσάς, Μαρκάσα, Κατσαράβα, Σίντελφελτ, Κορέια, Αμπάρζουμιάν, Ρώσος

Έξω: Γκαλίτσιος, Χουσμπάουερ, Χριστοφή, Κ.Αρτυματά, Σελίν, Οκριασβίλι, Παπαδόπουλος

47' ΓΚΟΛ 1-2 η Ανόρθωση γυρίζει το ματς με σουτ του Κατσαράβα μέσα από την περιοχή.

49' Με τριάδα πίσω στην άμυνα η Ανόρθωση στο Β' μέρος.

62' Ευκαιρία με Κατσαραβα η Ανόρθωση. Έφυγε πίσω από την άμυνα έκανε το πλασέ αλλά έδιωξε δύσκολα ο Σακκάς.

68’ Αλλαγή για την Ανόρθωση. Έξω ο Γιωργαλίδης, μέσα ο Παρούτης που κάνει ανεπίσημο ντεμπούτο

73' Ωραίο διαγώνιο σουτ του Παρουτη, η μπάλα μόλις έξω.

88' Σουτ του Καλτσα, η μπάλα μόλις έξω.