Φιλική ΤΡΙΑΡΑ η Ανόρθωση (φώτος)

Σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Σωτήρας η Ανόρθωση επικράτησε 3-1 του Ονήσιλλου.

Η Ανόρθωση άνοιξε το σκορ στο 12' με πέναλτι του Ράγιος, ενώ ο Ονήσιλος ισοφάρισε επίσης με πέναλτι στο 44' με τον Σόστρε. Στο 68' το συγκρότημα του Τιμούρ Κετσπάγια πήρε ποβάρισμα με μακρινό σουτ του Κοφί και στις καθυστερήσεις με πλασέ ο Χατζηβασίλης διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Δύο δοκάρια είχε η Κυρία (83'-90') με τον Σαντίκ.

1΄Σέντρα

11' Πέναλτι κερδίζει η Ανόρθωση σε χέρι αμυντικού του Ονήσιλου σε σουτ του Σίντενφελντ.

12' ΓΚΟΛ 0-1 η Ανόρθωση με τον Ρούμπεν Ράγιος.

17' Μεγάλη ευκαιρία για Ονήσιλο αφου το πλασέ του Αλνταϊρ πέρασε μόλις έξω.

37' Χωρίς κατι αξιόλογο το ματς. Ο Τιμούρ Κετσπάγια προχωρεί σε διάφορους τακτικούς σχηματισμούς.

38' 3-5-2 ο σχηματισμός με τον Ράγιος και Βασιλακάκη στο κέντρο και αμυντικό το Κοφί.

43' Πέναλτι κερδίζει ο Ονήσιλος.

44' ΓΚΟΛ 1-1 ο Ονήσιλος με τον Σόστρε.  Η μπάλα κτύπησε αρχικά στο δεξί δοκάρι και κατέληξε στα δίκτυα.

46' Διπλή για την Ανόρθωση. Έξω ο Γκαλίτσιος, μεσα ο Στυλιανού. Έξω ο Ράγιος, μέσα ο Μανθάτης.

46' Αλλαγή και στον τερματοφύλακα. Ο Γιωργαλλίδης πήρε τη θέση του Παπαδόπουλου.

56' Σουτ του Σαντικ, μπλοκάρει σταθερά ο Κωνσταντίνου.

60' Έξω ο Κατσιαράβα, μέσα ο Χατζηβασιλης.

68' ΓΚΟΛ 1-2 η Ανόρθωση με μακρινό σουτ του Κοφί.

83' Δοκάρι η Ανόρθωση με πλασέ στην κίνηση του Σαντίκ.

89' Πλασέ του Σαντικ δυσκολα ο Κωνσταντίνου.

90' Δοκαρι ξανά για την Ανόρθωση σε κεφαλιά του Σαντίκ.

91' ΓΚΟΛ 1-3 η Ανόρθωση με ωραίο πλασέ του Χατζηβασίλη.

Τέλος φιλικού.

ΟΝΗΣΙΛΟΣ: Νούνο, Φωτίου, Νικολάου, Αναστασίου, Τόνι, Σεμέδο, Καλλής, Ευσταθίου, Σόντρε, Αλνταϊρ, Λουιζίνιο

ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Παπαδόπουλος, Σίντενφελντ, Κοφί, Βργκοτς, Γκαλίτσιος, Εγγλέζου, Βασιλακάκης, Ράγιος, Καλτσάς, Σαντίκ, Κατσιαράβα