ΠΑΕΕΚ - Ανόρθωση: Με τεσσάρα και σούπερ Φερέιρα πήρε την πρόκριση (φώτος)

Η Ανόρθωση νίκησε με 4-1 την ΠΑΕΕΚ στο πλαίσιο του πρώτου γύρου του Κυπέλλου Coca - Cola και πέρασε εύκολα στην επόμενη φάση. Εκπληκτικός Φερέιρα που πέτυχε χατ τρικ, δύο ασίστ από τον Ουάρντα, γκολ και από τον Ράντονιτς. Ο Οκκαρίδης πέτυχε το γκολ “τιμής” για την ΠΑΕΕΚ. Στο δρόμο της στον επόμενο γύρο η Ανόρθωση θα βρει την ΕΝΠ. Αύριο θα γνωστοποιηθούν οι λεπτομέρειες του αγώνα.

Η ιστοσελίδα μας ήταν στο γήπεδο και σας μετέφερε την εξέλιξη του ματς.

-Σέντρα στο ματς.

-2' Πρώτο κόρνερ στο ματς για την Ανόρθωση. Περνάει ανεκμετάλλευτο.

-8' Σουτ του Γουαρίς, κόρνερ για την "Κυρία".

j

-11΄ Πρώτη τελική για την ΠΑΕΕΚ με σουτ του Λούβαρη, έξω η μπάλα.

-15' Χωρίς την μεγάλη φάση το πρώτο δεκαπεντάλεπτο του αγώνα.

-19' Σέντρα από τον Κίκο, σουτ από τον Αντωνιάδη, δεν ανησυχεί ο Ονησιφόρου.

-27' Έχει την κατοχή η Ανόρθωση, χωρίς ωστόσο να απειλήσει με ουσιαστικό τρόπο την εστία της ΠΑΕΕΚ.

-29' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ουάρντα εντελώς άστοχη.

-32' Καλή στιγμή για την Ανόρθωση. Πάσα από τον Φερέιρα, ο Νινγκά δεν προλαβαίνει να στείλει με πλασέ την μπάλα στα δίχτυα.

-34' Σουτ του Ιωάννου, έξω.

-39' Δοκάρι για την Ανόρθωση, με σουτ του Ουάρντα από πλάγια θέση.

-39΄ Κίτρινη κάρτα στον Κορρέα για φάουλ πάνω στον Οκκαρίδη λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή.

-42΄ Σουτ από τον Αντωνίου της ΠΑΕΕΚ, άστοχο.

-45' ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση. Εκτέλεση φάουλ από τον Κίκο, ο Φερέιρα με κεφαλιά ανοίγει το σκορ.

d

-Ένα λεπτό ο χρόνος των καθυστερήσεων.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

-46' Τριπλή αλλαγή για την Ανόρθωση. Χριστοφή, Κορρέια, Ράντονιτς στη θέση των Γουαρίς, Κίκο και Νινγκά.

-54΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Κορέια.

-55' ΄ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση. Πάσα από τον Ουάρντα, παρεμβαίνει ο Οντέρα, η μπάλα φτάνει στον Φερέιρα όπου κάνει το 2-0.

-Αλλαγές για την ΠΑΕΕΚ στο 57'. Κουμής, Ηροδότου και Ντα Σίλβα στη θέση των Πασιαρδή, Αντωνίου και Μαλόκου.

-59΄ Σουτ του Ράντονιτς σε κενή έστια, έξω η μπάλα.

-65΄ Κίτρινη κάρτα στον Οντέρα

-66' Ιωάννου και Χρυσοστόμου έξω, Χριστοδουλόπουλος και Πάντσεον μέσα.

-67' ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση. Εκτέλεση φάουλ από τον Χριστοδουλόπουλο, διώχνει ο Ονησιφόρου, η μπάλα φτάνει στον Ράντονιτς που με πλασέ κάνει το 3-0.

-70' Σουτ από τον Ηλία Χρυσοστόμου μπλοκάρει ο Κεραυνός.

-72' ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση και χατ τρικ για τον Φερέιρα. Όμορφη ενέργεια από τον Ουάρντα που σερβίρει στον συμπαίκτη του για το 4-0.

-76' Σουτ του Χριστοδουλόπουλου, αποκρούει ο Ονησιφόρου.

-77' Εντυπωσιακή απόκρουση του Κεραυνού, σε σουτ του Οκκαρίδη.

-79' Τσολάκης μέσα, Φαν Μπλερκ έξω.

-80' ΓΚΟΛ για την ΠΑΕΕΚ. Ωραία ενέργεια και εύστοχο πλασέ από τον Οκκαρίδη που σκοράρει.

d

-88' Σουτ του Χριστοφή, διώχνει σε κόρνερ ο Ονησιφόρου.