ΣΧΟΛΙΟ/Δεν... μπήκε στο παιχνίδι και τώρα "τρέχει"

Έμεινε στα αποδυτήρια η Ανόρθωση στα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα, με τον Στεπίνσκι να εκμεταλλεύεται την αδράνεια πρώτα του Αραγιούρι και στην συνέχεια της υπόλοιπης άμυνας, με αποτέλεσμα να σκοράρει τρία τέρματα σχετικά εύκολα και χωρίς την απαιτούμενη πίεση από τους αμυντικούς.

Ο Πολωνός επιθετικός παρά το ότι προειδοποίησε αρχικά με κεφαλιά και στην συνέχεια με το πρώτο τέρμα του, εντούτοις δεν έτυχε της απαιτούμενης προσοχής με αποτέλεσμα να τιμωρήσει τρις την "Κυρία".

Μετά το 25ο λεπτό η Ανόρθωση έβγαλε αντίδραση, η οποία της επέφερε μια καλή ευκαιρία αρχικά με τον Ντέλετιτς και στην συνέχεια το τέρμα με το οποίο μείωσε σε 3-1 αλλά δεν είχε την απαιτούμενη συνέχεια.

Λείπει η απαιτούμενη ηρεμία και συγκέντρωση από το σύνολο του Τιμούρ Κετσπάγια, την ίδια στιγμή που ο Άρης είναι ιδιαίτερα επικίνδυνος σε κάθε του ευκαιρία.  Αν δεν αλλάξει κάτι στο β' ημίχρονο φαίνεται πιθανότερο να σκοράρει η ομάδα της Λεμεσού παρά η Ανόρθωση, μέσα από μια εμφάνιση που προβληματίζει ιδιαίτερα.