Τεσσάρα… με ανεβασμένους τους Γεωργιανούς! (φώτος)

Συνέτριψε την Αναγέννηση η Ανόρθωση με 4-0. Η «Μεγάλη Κυρία» είχε πρωταγωνιστές τους Κατσαράβα (ένα γκολ, μια ασίστ) – Οκριασβίλι (δυο γκολ). Ξεχώρισε και ο Μανθάτης όπου με τις ενέργειες του δημιούργησε αρκετά προβλήματα στην άμυνα των «πρασίνων». Αρκετές αλλαγές όπως αναμενόταν στο β’ ημίχρονο από τον Τιμούρ Κετσπάγια. Πήραν χρόνο αρκετοί ποδοσφαιριστές. Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη του φιλικού.

- Έναρξη

- 6' Εκτελέστηκε ένα κόρνερ από τα δεξιά από τον Οκριασβίλι, με τον Βασιλακάκη να κάνει την κεφαλιά μέσα από την περιοχή, η οποία ωστόσο πέρασε έξω

- 12' ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση και 0-1. Φανταστική μπαλιά από τον Κορρέα στον Μανθάτη, ο οποίος έφυγε πίσω από την άμυνα, κατέβασε πολύ ωραία τη μπάλα και με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 1-0.

- 22' Χαμένη ευκαιρία για την Ανόρθωση. Ο Οκριασβίλι δοκίμασε το ψηλοκρεμαστό πλασέ μέσα από την περιοχή, πέρασε ωστόσο ελάχιστα έξω

- 23' ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση. Ο Μανθάτης έβγαλε τη μπαλιά από τα δεξιά και ο Κατσαράβα με δεύτερη προσπάθεια έπειτα από ασταθή απόκρουση του Μαστρου έκανε το 0-2.

-26' ΓΚΟΛ για την "Μεγάλη Κυρία". Ο Κατσαράβα έκλεψε τη μπάλα από αμυντικό, μπήκε μέσα στην περιοχή, έδωσε στον Οκριασβίλι, ο οποίος μπροστά σε άδειο τέρμα έκανε το 3-0

-32' ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση. Ο Ντούρις με ωραία συρτή πάσα βρήκε τον Οκριασβίλι μέσα στην περιοχή, ο οποίος με ψύχραιμο πλασέ νίκησε τον Μάστρου.

- 45' Δοκάρι για την Αναγέννηση! Στην επαναφορά της μπάλας ο Παπαδόπουλος απομάκρυνε με υπερένταση την στιγμή που ποδοσφαιριστής της γηπεδούχου ομάδας ετοιμαζόταν με κεφαλιά να μειώσει σε 4-1

Ημίχρονο

Έναρξη β' ημιχρόνου

- 56' Αλλαγές από Τιμούρ: Οι Σαντίκ, Σίλντενφελντ, Βργκοτς, Πηλέας, Μαργκάσα, Νταουσβίλι, Κάλτσας, Χατζηβασίλης και Γκαλίτσιος αντικατέστησαν τους Κ. Αρτυματά, Ιωάννου, Βασιλακάκη, Κοφί, Οκριασβίλι, Εγγλέζου, Ντούρις και Κατσαράβα