ΑΠΟΕΛ-Bnei Sakhnin: Φιλική ήττα με πολλές δοκιμές (φώτος)

Ολοκληρώθηκε ο 2ος φιλικός αγώνας του ΑΠΟΕΛ στο Πράβετς. Οι γαλαζοκίτρινοι ηττήθηκαν με 1-0 από την Bnei Sakhnin. Ο Σάββας Πουρσαϊτίδης έκανε και πάλι πολλές αλλαγές κατά τη διάρκεια του 90λεπτου. Δοκάρι ο ΑΠΟΕΛ με τον Ντανίλο, ευκαιρία ο Κβιλιτάια στο πρώτο ημίχρονο. Σπουδαία απόκρουση του Ουζόχο στο 65'. Δυο λεπτά αργότερα οι Ισραηλινοί σκόραραν με τον Βαρέν. Τραυματίας αποχώρησε ο Σάβιτς.

Η Parimatch σου δίνει 3 προσφορές μαζί! Πάρε 100% bonus, πακέτο δώρων και 1 φανέλα Leicester/Conor μόνο με €10+

- Εναρξη στο ματς

- 2' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά στο Πράβετς, φάουλ κερδίζει ο Κβιλιτάια, ευκαιρία για στημένη μπάλα

- 3' Εκτέλεσε ο Μπερν, ο Βινίσιους το κεφάλι, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

- 4' Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Σάβιτς, ο Σέρβος δεν μπορεί να συνεχίσει, ετοιμάζεται ο Καρώ.

- 5' Eγινε η αλλαγή, ατυχία για τον Σέρβο αμυντικό.

- 15' Κομπίνα Εφραίμ-Ντανίλο, σέντρα του Βραζιλιάνου, ο Βινίσιους πήρε το κεφάλι, διώχνει η άμυνα των Ισραηλινών.

- 16' Καλή κυκλοφορία το ΑΠΟΕΛ, ο Ζαμπάλα από τ' αριστερά έκανε το γύρισμα έδιωξε η άμυνα.

- 20' Κίτρινη ο Μπερν.

- 27' Γύρισμα του Εφραίμ προς τον Κβιλιτάια, διώχνει ο αμυντικός της Μπνει.

- 28' Κόρνερ ο Ντανίλο, στο έδαφος ο Βινίσιους, παίζεται από τον Βούλγαρο ρεφ

- 29' Cooling break.

- 35' Σκληρό παιχνίδι από πλευράς Bnei. Παράπονα από τους ανθρώπους του ΑΠΟΕΛ σύμφωνα με την Cablenet.

- 40' Μεγάλη ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ με τον Κβιλιτάια. Ο Εφραίμ έκανε την σέντρα, ο Γεωργιανός φορ έκανε την πισινή κεφαλιά, στην σωστή θέση ο Ισραηλινός κίπερ.

(ΣΧΟΛΙΟ) Σε όλες τις στημένες μπάλες ο Ντανίλο αναλαμβάνει την εκτέλεση τους.

- 45' Ο Ντανίλο το κόρνερ, ο Καρώ πήδηξε για την κεφαλιά, η μπάλα άουτ.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Εναρξη στο Β' ημίχρονο

Δυο αλλαγές για το ΑΠΟΕΛ, ο Ντονγκαλά στην θέση του Εφραίμ, ο Ντε Βινσέντι στην θέση του Μπερν.

- 49' Πολύ μεγάλη φάση για το ΑΠΟΕΛ με τον Ντανίλο! Ο Βραζιλιάνος εκτός περιοχής έπιασε το σουτ η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και έπειτα στην πλάτη του τερματοφύλακα, ο Κβιλιτάια δεν πρόλαβε να πλασάρει αφού μπλόκαρε ο κίπερ.

56' Κίτρινη ο Λουντέμο που σταματά αντεπίθεση των Ισραηλινών.

- 61' Ετοιμάζει τέσσερις αλλαγές το ΑΠΟΕΛ, Κατσαντώνης, Πολυκάρπου, Κούτσακος και Ουζόχο θα περάσουν στον αγωνιστικό χώρο.

- 63' Εκτός οι Μιχαήλ, Βρόντης, Λουντέμο και Ντανίλο.

- 65' Μεγάλη απόκρουση του Ουζόχο σε τετ α τετ με τον Βαρέμ.

- 67' Γκολ η Μπνει, 0-1 με τον Βαρέν. Αφύλακτος στην περιοχή ο Γκαετάν Βαρέν και με κοντινή κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

- 73' Φάουλ κέρδισε ο Ντε Βινσέντι, ο Αργεντινός εκτέλεσε, απομάκρυναν οι Ισραηλινοί σε κόρνερ.

- 75' Ο Ντίας στην θέση του Θεοδώρου.

- 79' O Ράφα Σάντος στην θέση του Καρώ.

- 80' Κίτρινη στον Πολυκάρπου.

- 83' Λάθος στην άμυνα της Μπνει, ο Κβιλιτάια πήγε να το εκμεταλλευτεί, βγήκε πιο γρήγορα ο Άμος και μάζεψε.

- 85' Νέα διπλή αλλαγή, οι Σ.Γεωργίου και Τσουτσούκη παίρνουν τις θέσεις των Κβιλιτάια και Ζαμπάλα.

ΑΠΟΕΛ: Mιχαήλ (Ουζόχο 63'), Βινίσιους, Σάβιτς, Εφραίμ (Ντονγκαλά 46'), Λουντέμο (Πολυκάρπου 63'), Κβιλιτάια, Θεοδώρου, Μπερν (Nτε Βινσέντι 46'), Ντανίλο (Κούτσακος 63'), Βρόντης (Κατσαντώνης 63'), Ζαμπάλα