ΑΠΟΕΛ-Πίριν: Εριξε "τεσσάρα" στους Βούλγαρους (φώτος)

Θετικότατο… το τρίτο τεστ του ΑΠΟΕΛ στο Πράβετς.

Με δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο οι «γαλαζοκίτρινοι» κέρδισαν(4-0) άνετα την πιο έτοιμη αντίπαλο τους (έδωσε ήδη τον πρώτο της αγώνα στο πρωτάθλημα).

Με τα γκολ των Σάντος, Κατσαντώνη, Τσουτσούκη και του Εφραίμ ο ΑΠΟΕΛ πήρε τη φιλική νίκη δείχνοντας πως βρίσκεται στον σωστό δρόμο.

Τόπο… στα νιάτα στην επανάληψη με τους μικρούς του ΑΠΟΕΛ να βγάζουν ωραία εικόνα και να απειλούν διαρκώς τους Βούλγαρους.

Καλό ματς για Καρώ, Κατσαντώνη και Θεοδώρου στο πρώτο ημίχρονο, γκολάρα ο Εφραίμ. Αποχώρησε και δεν ολοκλήρωσε το ματς ο Ντονγκαλά που αντιμετώπισε πρόβλημα τραυματισμού. Κεφάτος ο "Οκρι" στην πρώτη του ανεπίσημη συμμετοχή με τα "γαλαζοκίτρινα", έπαιξε για ένα ημίχρονο.

Η Parimatch σου δίνει 3 προσφορές μαζί! Πάρε 100% bonus, πακέτο δώρων και 1 φανέλα Leicester/Conor μόνο με €10+

- Το γράφημα της Cablenet για την διάταξη του ΑΠΟΕΛ.

ΓΔΦΓΔΦΓΔΦΓΔΦΓΔΦΓΔΦΓΔΦΓΔΦΓΔΦΓΔΦ

- Ο Σάββας Πουρσαϊτίδης πριν από την έναρξη του φιλικού

ηφγηφγηφηφγηφγηφγη

- Έναρξη στο ματς

- 2' Κόρνερ του Ντέβι, η μπάλα έσκασε στον Ντανίλο, ο Βραζιλιάνος εκτός περιοχής έκανε το σουτ η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

- 3' Σκληρό φάουλ του Τοντόροφ στον Οκριασβίλι. Κίτρινη στον Βούλγαρο, στο έδαφος για λίγο ο Γεωργιανός!

φγδφγδφγδφγδφγδφγδγδγδδγγδφ

- 4' ΓΚΟΛ ο ΑΠΟΕΛ και 1-0. Ο Σάντος! Στημένο του ΑΠΟΕΛ, ο Βραζιλιάνος από κοντά με το κεφάλι άνοιξε το σκορ.

dfgdfgdfgdfgdfggdfgdfgddgfgfg

- 6' Οκ ο "Οκρι". Ο Γεωργιανός έφτιαξε από τα δεξιά φάση για το ΑΠΟΕΛ. Ο Οκριασβίλι μπήκε στην περιοχή, έδωσε κοντινή πάσα στον Κατσαντώνη, το πλασέ του, πάνω από την εστία. Ευκαιρία για τους "γαλαζοκίτρινους".

- 7' Σουτ του Μπραχίμι το βγάζει ο Ουζόχο σε κόρνερ.

- 8' Αδύναμο σουτ του Τάσεφ, εύκολα ο Νιγηριανός κίπερ του ΑΠΟΕΛ.

(ΣΧΟΛΙΟ) Ο Κοστόφ που ήταν πέρσι στον Ολυμπιακό, αγωνίζεται στην Pirin.

- 11' Κυκλοφόρησε ωραία την μπάλα ο ΑΠΟΕΛ, ο Θεοδώρου ανατρέπεται με φάουλ από τον Βούλγαρο. Στημένη μπάλα για ο ΑΠΟΕΛ.

- 13' Προωθημένη πάσα προς το μέρος του Ντανίλο, διώχνει η Πίριν σε κόρνερ.

(ΣΧΟΛΙΟ) Ελέγχει τον ρυθμό του αγώνα ο ΑΠΟΕΛ.

φγηφγηφγηφγηφγηφγηφηφηφγηηφγ

- 15' Θαυμάσια άμυνα του Βρόντη σταματά την επίθεση των Βούλγαρων, έβαλε έξυπνα το κορμί του και πήρε την μπάλα. Ο Βρόντης παίζει στο δεξί άκρο της άμυνας.

- 17' Kάθετη πάσα του Ζαμπάλα, ο Ντε Βινσέντι στην περιοχή, αυτός στον Κατσαντώνη, ο Κύπριος μεσοεπιθετικός βρήκε τον Ντανίλο αλλά ήταν οφσάιντ, σταματά η φάση.

- 21' Φαουλ του "Ντέβι", στημένο για την Πίριν.

- 25' Ωραία προσπάθεια του Ζαμπάλα από τ' αριστερά, ο Αργεντινός, μπήκε στη περιοχή, έκανε το γέμισμα, πάνω στα σώματα των Βούλγαρων. Τα "χάλασε" στην τελική πάσα ο μπακ του ΑΠΟΕΛ.

Cooling break.

- 28' Επανέναρξη...

- 29' Ωραία προσπάθεια του Θεοδώρου, ξεπέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο. μπήκε στην περιοχή, το γύρισμα του πάει σε κόρνερ.

- 30' ΓΚΟΛ ο ΑΠΟΕΛ, 2-0. Ο Κατσαντώνης! Κάθετη του Ντε Βινσέντι, ο Σάντος μπήκε στη περιοχή, είδε τον Κατσαντώνη, του πέρασε την μπάλα και ο σκόρερ δεν δυσκολεύτηκε να την στείλει στα δίχτυα. Ασίστ και γκολ ο Βραζιλιάνος!

γηξγηξγηξγηξγηξξγηξ

- 32' Φοβερή άμυνα του Καρώ! Ο Κύπριος αμυντικός με τάκλιν πήρε την μπάλα από τον Μπραχίμι που μπήκε στη περιοχή και ήταν έτοιμος να σουτάρει.

- 35' Περίτεχνη ενέργεια Ντανίλο στα χαφ, με μια ντρίμπλα άδειασε δυο ποδοσφαιριστές...

- 38' Ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ, ο Λουντέμο στην περιοχή, έκανε το παράλληλο γύρισμα, δεν βρέθηκε κανείς να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα. Μπράβο από "Πούρσα".

- 42' Σουτ του Οκριασβίλι, η μπάλα αρκετά μέτρα δίπλα από το δοκάρι του Σεϊτάνοφ.

(ΣΧΟΛΙΟ) Η αντίπαλος του ΑΠΟΕΛ ηττήθηκε στην πρώτη αγωνιστική του Βουλγαρικού πρωταθλήματος με 2-1 από την Μπότεφ. Πιο έτοιμοι οι Βούλγαροι...

- 45' Δυνατό φάουλ του Γκριν στον Θεοδώρου, κίτρινη. Φωνές και από Πουρσαϊτίδη.

δφγδφγδφγδφγγδγγγδφ

Ημίχρονο. Μπροστά με 2-0 το ΑΠΟΕΛ, πολύ καλή εμφάνιση από τους "γαλαζοκίτρινους".

Aρκετές αλλαγές από τον Πουρσαϊτίδη, Ουζόχο, Καρώ και Κατσαντώνης διατηρούν τις θέσεις του. Οκτώ αλλαγές.

- Εναρξη στο ματς

φγηφγηφγηφγηφγηφγηφγηφγηφγηφγηφηηφγηφηφγηφγ

- 49' Ο Γουίλερ στην περιοχή, πέρασε στον Κατσαντώνη, πέφτει ο Σεϊτάνοφ και μαζεύει.

- 53' Ευκαιρία για την Πίριν, ο Τάσεφ απέναντι από τον Νιγηριανό, έκανε το σουτ η μπάλα άουτ. Λάθος της άμυνας του ΑΠΟΕΛ.

- 54' Σέντρα του Κούτσακου, ο Κατσαντώνης έπιασε το βολέ, η μπάλα περνά άουτ.

- 56' Ο Γεωργίου στην θέση του σκόρερ και πολύ θετικού Κατσαντώνη.

φγηφγηφηγηφγηφγηηφγγ

*Ετοιμάζεται ο Μιχαήλ, θα περάσει στη θέση του Ουζόχο. Ο Βινίσιους στην θέση του Καρώ, ξεχώρισε ο Κύπριος διεθνής στόπερ. Εντολές του Σκιαθίτη στον Κύπριο κίπερ.

(ΣΧΟΛΙΟ) Πολλές αλλαγές ο "Πούρσα" δίνει χρόνο σε αρκετούς ποδοσφαιριστές.

- 64' ΓΚΟΛ ο ΑΠΟΕΛ και 3-0! Ο Τσουτσούκη! Ωραία ανάπτυξη του ΑΠΟΕΛ, ο Ντίας έδωσε στον Εφραίμ, σέντρα ακριβείας και ο Τσουτσούκη σε ρόλο κρυφού φορ με κεφαλιά νικά τον Βούλγαρο κίπερ. Mεταξύ κεφαλιάς και ώμου το γκολ του Τσουτσούκη.

φγηφγηφγηφηφηφγ

- 70' Cooling break...

- 74' Ο Μπερν στην περιοχή, στριφογύρισε, έκανε το σουτ η μπάλα στα σώματα.

- 76' ΓΚΟΛ ο ΑΠΟΕΛ και 4-0! Γκολάρα ο Εφραίμ! Με δυνατό διαγώνιο σουτ ο Εφραίμ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Σέντρα του Ντονγκαλά, η μπάλα έφτασε στον Εφραίμ με σουτ εν κινήσει για το 4-0. Το ωραιότερο γκολ του φιλικού.

(ΣΧΟΛΙΟ) Χειροκρότημα και από τον Σάββα Πουρσαϊτίδη.

- 79' Ατομική προσπάθεια του Γεωργίου, σουτ του νεαρού το βγάζει ο κίπερ.

- 85' Πρόβλημα για Ντονγκαλά, ο Αφρικανός δέχεται τις υπηρεσίες του ιατρικού επιτελείου.

ηφγηφγηφγηφγηηηφηφηφηγ

- 88' Με δέκα θα ολοκληρώσει το ματς ο ΑΠΟΕΛ. Εκτός ο Ντονγκαλά που κρίθηκε να μην συνεχίσει. Σε μια εναέρια μονομαχία, έμεινε στο έδαφος ο άσος του ΑΠΟΕΛ.

Τέλος αγώνα.

ΑΠΟΕΛ: Ουζόχο (Μιχαήλ 61'), Καρώ (Βινίσιους 61'), Σάντος (Τσουτσούκη 46'), Λουντέμο (Πολυκάρπου 46'), Ντε Βινσέντι (Ντιας 46'), Ντανίλο (Μπερν 46'), Κατσαντώνης (Γεωργίου 56'), Ζαμπάλα (Γουίλερ 46'), Θεοδώρου (Εφραίμ 46'), Οκριασβίλι (Ντονγκαλά 46'), Βρόντης (Κούτσακος 46')

Πίριν: Σεϊτάνοφ, Πόπεφ, Τοντόροφ, Πετρόφ, Γιάνεφ, Χέντερσον, Μπενγκιούζοφ, Τάσεφ, Μπραχίμι, Γκριν Κοστόφ.