ΑΠΟΕΛ/Μπαρτσελόνα, Ρεάλ και... Ντουντελάνζ!

Ξάφνιασε δυσάρεστα το ΑΠΟΕΛ με την απόδοση που είχε απέναντι στη Ντουντελάνζ (3-4). Με εξαίρεση ένα πολύ καλό 20λεπτο στο δεύτερο ημίχρονο, από κει και πέρα πήραν… απροβίβαστο οι πρωταγωνιστές (τεχνικό τιμ-παίκτες).

ΠΑΙΞΕ ΣΤΗΝ PARIMATCH ΜΕ CASHOUT, €5 BONUS ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ, 100% BONUS ΕΓΓΡΑΦΗΣ, CASHBACK, 100% ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΟ LIVE, ΔΩΡΑ, ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ!

Δεν… χάθηκαν μόνο οι 570 χιλιάδες ευρώ (μπόνους για τη νίκη), αλλά ίσως στοιχήσει την πρόκριση στους «32» του Γιουρόπα Λιγκ. Πριν το χθεσινό ματς, ο ξεκάθαρος στόχος που είχε τεθεί από τους ανθρώπους του ΑΠΟΕΛ ήταν η 2η θέση στον όμιλο. Μετά την ήττα-σοκ στο ΓΣΠ από την ομάδα του Λουξεμβούργου, έχουν δυσκολέψει τα πράγματα.

Την τελευταία «χρυσή» δεκαετία του ΑΠΟΕΛ στην Ευρώπη, μόνο άλλες δύο ομάδες παραβίασαν 4+ φορές την εστία των «γαλαζοκιτρίνων» στο ΓΣΠ. Η Μπαρτσελόνα το 2014 (0-4) και η Ρεάλ το 2017 (0-6). Δύο τεράστιες ομάδες, που εννοείται ότι δεν μπορείς να βάλεις τη Ντουντελάνζ στη ζυγαριά με αυτά τα κλαμπ.

Ήταν τόσο κακή η ανασταλτική λειτουργία του ΑΠΟΕΛ που η Ντουντελάνζ μπορούσε να πετύχει και περισσότερα από 4 γκολ.