ΒΙΝΤΕΟ/Η συνεργασία των μικρών και η αναφορά Ουζουνίδη

Γιάννης Σατσιάς και Νικόλας Κούτσακος συμμετείχαν στη φιλική νίκη του ΑΠΟΕΛ επί του Απόλλωνα με 2-1 έχοντας εξαιρετική παρουσία. Ο Σατσιάς μπήκε στο 51’ και ο Κούτσακος στο 67’ και λίγο έλειψε μέσα από την συνεργασία τους να μπει το γκολ στο 70ο λεπτό του αγώνα.

Parimatch: Παίξε στην Parimatch με Cashout, Cyberfootball, 100% bonus εγγραφής, Livestreaming και πολλές άλλες προσφορές!

Ο Σατσιάς από τα δεξιά έβγαλε ωραία κάθετη πάσα στον 17χρονο επιθετικό που έκανε άμεσα την κίνηση, βγαίνοντας τετ-α-τετ με τον Μολ, όμως το σουτ του κατέληξε λίγο έξω.

Οι δυο τους γνωρίζονται από την Ακαδημία του ΑΠΟΕΛ και πλέον μπορούν να συνεργάζονται και στην πρώτη ομάδα προσφέροντας στον κόσμο των γαλαζοκιτρίνων κάτι που είχαν ξεχάσει ότι υπάρχει: Θέαμα από τα βλαστάρια της ομάδας και περηφάνια για την εξέλιξή τους…

Φυσικά δεν άργησε να έρθει και το γκολ με τον Κούτσακο να σκοράρει πέντε λεπτά αργότερα μετά από σέντρα του Γιένσεν… Κι όλα αυτά όχι κόντρα σε όποια και όποια ομάδα αλλά κόντρα στον Απόλλωνα, ένα βασικό ανταγωνιστή του ΑΠΟΕΛ για το πρωτάθλημα…

Δεν είναι τυχαία η αναφορά του Μαρίνου Ουζουνίδη στους νεαρούς ποδοσφαιριστές που έδειξε πως δεν θα τους υπολογίζει μόνο στα φιλικά… “Είμαι ευχαριστημένος ιδιαίτερα για τα νεαρά παιδιά. Θα με αναγκάσουν να τους βάλω μέσα πιο γρήγορα απ’ ότι φανταζόμουν. Μου δείχνουν πως 'εδώ είμαστε κόουτς και μην φοβάσαι'. Αυτοί είναι το μέλλον της ομάδας”.