Εξάρα το ΑΠΟΕΛ, χατ-τρικ ο Κούτσακος! (φώτος)

Τεράστια η διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα σε ΑΠΟΕΛ και Καρμιώτισσα, ανάλογο και το σκορ στο "Στέλιος Κυριακίδης".

Οι γαλαζοκίτρινοι κέρδισαν 6-1 με πρωταγωνιστή το Νικόλα Κούτσακο που έκανε χατ-τρικ. Κατσαντώνης, Βινίσιους τα άλλα γκολ ενώ το πρώτο είχε σημειωθεί με αυτο γκολ. Οι γηπεδούχοι είχαν μειώσει προσωρινά σε 1-2 με πέναλτι του Χριστοφή.

Ο Σάββας Πουρσαϊτίδης χρησιμοποίησε αρκετούς μικρούς και αυτοί το εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο.

Η ιστοσελίδα μας ήταν στο γήπεδο...

Η ΕΞΕΛΙΞΗ

-Ενός λεπτόυ σιγή για τον αδικοχαμένο Θανάση Πεχλιβάνη που πέρσι έπαιξε στην Καρμιώτισσα

-Ξεκίνησε το παιχνίδι

-Έφυγε το πρώτο πεντάλεπτο χωρίς κάποια φάση

-10' Μεγάλη ευκαιρία το ΑΠΟΕΛ. Ο Ντε Βινσέντι με έξυπνο πλασέ τσίμπησε τη μπάλα και την πέρασε πάνω από τον Παπλωματά, ο Νεοφύτου έκοψε πάνω στη γραμμή

-14' Καλό σουτ του Ζαμπάλα, κοντράρει στον Ντε Βινσέντι και ο Παπλωματάς αποκρούει με το πόδι

-Πολύ καλύτερο το ΑΠΟΕΛ στο πρώτο εικόσλεπτο, ψάχνει το γκολ

-24' Δυνατό σουτ του Βρόντη από πολύ μακριά, έτοιμος ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων

-24' ΓΚΟΛ 0-1! Αρχικά χαμένη κλασική ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ με τον Παπλωματά να αποκρούει ασταθώς το πλασέ του Κλωναρίδη, στην συνέχεια ο Κούτσακος γύρισε και ο Μιχαήλ στην προσπάθεια να απομακρύνει, έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα της ομάδας του

-25' ΓΚΟΛ 0-2! Βολίδα του Βρόντη από μακριά, η μπάλα στο δοκάρι, ο Κατσαντώνης πήρε το ριμπάουντ και από κοντά σκόραρε το πρώτο του γκολ στη σεζόν

-28' Νέα μεγάλη ευκαιρία οι γαλαζοκίτρινοι. Ο Κλωναρίδης έφυγε στο τετ-α-τετ με τον Παπλωματά, ο νεαρός βγήκε έγκαιρα, έπεσε και μάζεψε τη μπάλα

-30' Πρώτη ευκαιρία για την Καρμιώτισσα. Ο Ρόμο είδε τον Ουζόχο εκτός εστίας, έκανε το σουτ και ο Βινίσιους έκοψε πριν την γραμμή

-Πολύ καλό το θέαμα στο πρώτο μισάωρο

-41' Σουτ του Κλωναρίδη εκτός περιοχής, εύκολα ο Παπλωματάς

-44' Κεφαλιά του Λουντέμο μετά από κόρνερ, πάνω απ' τα δοκάρια

-Τέλος ημιχρόνου χωρίς καθυστερήσεις

-Ξεκίνησε το 2ο μέρος με τον Χρυσοστόμου στη θέση του Μπουμπακάρι

-48' Μακρινό, συρτό σουτ του Κλωναρίδη μόλις έξω

-49' Η Καρμιώτισσα σκοράρει, το γκολ ακυρώνεται για οφσάιντ. Ο Ρόμο πρόλαβε την έξοδο του Ουζόχο, έκανε την πρώτη κεφαλιά, η μπάλα πήγε στον Νεοφύτου που σκόραρε με δεύτερη κεφαλιά

-Ελέγχεται από το VAR η φάση, για οφσάιντ στον Νεοφύτου

-52' Πάει στο μόνιτορ για να δει τη φάση ο Μάριος Χριστοφόρου

-53' Πέναλτι σφυρίζει τελικά ο διαιτητής, για χτύπημα του Ουζόχο στον Ρόμο στην προσπάθεια να αποκρούσει στην πρώτη κεφαλιά

-53' ΓΚΟΛ 1-2 με τον Χριστοφή να σκοράρει από τα έντεκα βήματα!

-56' ΓΚΟΛ 1-3! Μετά από κόρνερ ο Λουντέμο έκανε την κεφαλιά, ο Παπλωματάς απέκρουσε ασταθώς και ο Βινίσιους από κοντά πλάσαρε εύστοχα

-58' ΓΚΟΛ 1-4 με τον Κούτσακο από κοντά να πλασάρει εύστοχα. Τακουνάκι του Κατσαντώνη στον Κλωναρίδη, αυτός έδωσε στον μικρό που δεν έχασε την ευκαιρία μέσα από την περιοχή

-62' ΓΚΟΛ 1-5! Και πάλι ασίστ του Κλωναρίδη στον Κούτσακο που με πλασέ πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ

-68' Στο έδαφος ο Σάντος μετά από χτύπημα του Χρίστου πάνω στην διεκδίκηση

-69' Ορφανίδης και Κωμοδίκης αντί Δημητρίου και Χέρσκοβιτς για την Καρμιώτισσα

-69' Μερκής αντί Σάντος, Τσουτσούκη αντί Ντε Βινσέντι, Γεωργίου αντί Λουντέμο

-75' Ντίας αντί Βρόντη, Γουίλερ αντί Ενσούε

-80' Γεωργίου αντί του Παχίπη

-Έπεσε εντελώς ο ρυθμός εδώ και ώρα

-84' Δοκάρι το ΑΠΟΕΛ σε κεφαλιά του Ντίας

-86' Ο Λιασίδης στη θέση του Ρόμο

-88' ΓΚΟΛ 1-6! Ο Κούτσακος με δυνατό σουτ από κοντά κάνει χατ-τρικ!