Ο Κούτσακος έκρινε το φιλικό ντέρμπι (φώτος)

Δυνατό τεστ με νικητή τον ΑΠΟΕΛ. Οι «γαλαζοκίτρινοι» του Μαρίνου Ουζουνίδη κέρδισαν με 2-1 τον Απόλλωνα χάρη στα γκολ των Κλωναρίδη και Κούτσακο. Ισοφάρισε ο Νταμπό στο β’ ημίχρονο. Έβγαλαν θετικά στοιχεία οι δυο «μονομάχοι» ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος αλλά και των ευρωπαϊκών αναμετρήσεων. Οι δυο τεχνικοί είδαν και πράγματα που χρίζουν βελτίωσης αλλά και παράλληλα θα περιμένουν την γνωμάτευση για τους Μπένσοπ-Κλωναρίδη που έγιναν αλλαγή. Κέρδισε χειροκρότημα ο Ζαχίντ για τις ενέργειες του, άρεσε ξανά ο Νταμπό που συνέχισε… την σχέση του με τα δίχτυα. Πρώτο (ανεπίσημο) γκολ ο Κούτσακος με την «γαλαζοκίτρινη». Έπαιξε για 45 λεπτά ο Μπεν Σαχάρ. Από τους κορυφαίους οι Γένσεν και Πέδρο. Τελευταίος αγώνας για τον ρεφ Τράττο. Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net ήταν στο ΓΣΠ και σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα.

Parimatch: Παίξε στην Parimatch με Cashout, Cyberfootball, 100% bonus εγγραφής, Livestreaming και πολλές άλλες προσφορές!

Τιμητικές πλακέτες για την τελευταία παρουσία του Λεόντιου Τράττου πριν από την έναρξη της αναμέτρησης. ΑΠΟΕΛ, Ανόρθωση, Ομόνοια, Απόλλωνας, ΑΕΚ, Νέα Σαλαμίνα και Δόξα οι ομάδες που τίμησαν τον ρεφ. Επίσης ο Πρόεδρος των Διαιτητών, Γιώργος Πάπουτσος, ο ΠΑΣΠ και η οικογένεια του τίμησαν τον Λεόντιο Τράττο. Πήρε και χειροκρότημα από τον κόσμο στο ΓΣΠ. ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ το θέμα.

- Έναρξη στο ματς

- 3' Προσπάθεια του Αγκίρε από τα αριστερά, η μπάλα έφτασε στον Ντιγκινί μέσα στη περιοχή, ο Γάλλος έδωσε στον Ντένιτς, ο Σέρβος το σουτ, η μπάλα σε κόρνερ.

- 4' Εκτέλεσε το κόρνερ ο Πέδρο, δύσκολα διώχνει ο Σίλβα, καθαρίζει στη συνέχεια η άμυνα του ΑΠΟΕΛ.

- 5' Γύρισμα προς τα πίσω του Νικόλα Ιωάννου, πήγε να μπει στην φάση ο Νταμπό, βγαίνει και καθαρίζει ο Σίλβα.

- 7' Επικίνδυνα το ΑΠΟΕΛ στην επίθεση, ο Μπεν Σαχάρ μοίρασε στον Κλωναρίδη, ο Βελγοέλληνας μεσοεπιθετικός πήγε να μπει στην περιοχή, άνοιξε το κοντρόλ, έδιωξε σε πλάγιο άουτ ο Σάλαι.

- 10' Ξεκάθαρη η πρόθεση και των δυο τεχνικών να πιέσουν ψηλά έτσι ώστε να κλέψουν μπάλες.

fghfhfhhfgh

- 14' Μακρινό συρτό σουτ του Πίττα, έυκολα ο Σίλβα.

- 15' Στα τελευταία λεπτά, ο Απόλλωνας έχει την κατοχή και προσπαθεί να επιτεθεί.

- 17' Ωραία προσπάθεια του Πέδρο, ο Πορτογάλος μπήκε στη περιοχή, η μπάλα έφθασε στον Ντιγκινί μετά από μπέρδεμα των ποδοσφαιριστών του ΑΠΟΕΛ, ο Γάλλος έκανε το σουτ, η μπάλα στα σώματα.

- 19' Ευκαρία για το ΑΠΟΕΛ με τον Αλ Τάμαρι! Εξαιρετική κάθετη πάσα του Ζαχίντ, ο Ιορδανός απέναντι από τον Μολ, πήγε να τον περάσει, η μπάλα σε κόρνερ. Τρομερή πάσα ο Νορβηγοπακιστανός που "είδε" την κίνηση του Αλ Τάμαρι!

- 20' Λάθος στην άμυνα του Απόλλωνα, ο Μπεν Σαχάρ έξω από την περιοχή, απέναντι από τον Μολ, το σουτ δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ελβετού. Προσπάθεια που ξεκίνησε από τον Νικόλα Ιωάννου, ο Σακέτι άθελα του τροφοδότησε τον Ισραηλινό. Η μεγαλύτερη ευκαιρία μέχρι στιγμής.

- 21' Σουτ του Πίττα, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

φγηφγηφγηφηφηφηφηγηφ

- 21' Cooling Break...

- 25' Φάουλ σε καλό σημείο για το ΑΠΟΕΛ. Ο Νταμπό ανέτρεψε τον Ζαχίντ που είναι πολύ κινητικός...

- 26' Εκτέλεσε ο Ζαχίντ, δύσκολα ο Μολ με γροθιές.

- 27' Οι φάσεις των Αλ Τάμαρι - Μπεν Σαχάρ έχουν ανεβάσει το ΑΠΟΕΛ.

- 27' Μπήκε επικίνδυνα στη περιοχή ο Πίττας, το σουτ του Κύπριου διεθνή μπλοκάρεται από τον Σάντος.

- 28' ΓΚΟΛ το ΑΠΟΕΛ και 1-0! Ο Κλωναρίδης σκοράρει και ανοίγει το σκορ. Υπέροχος συνδυασμός Κλωναρίδη-Ζαχίντ-Μπεν Σαχάρ η μπάλα ξανά στον Βελγοέλληνα που έπιασε ένα φαλτσαριστό σουτ εκτός περιοχής, ο Μολ άγγιξε την μπάλα αλλά αυτή κατέληξε στα δίχτυα. ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ το γκολ

φγηφγηφγηφγηφγηφγηφγηφηγηφγ

- 30' Αποχωρεί ο Μπένσοπ. Ο φορ του Απόλλωνα ένιωσε μια ενόχληση και αποσύρθηκε στον πάγκο. Ο Γιώργος Βασιλείου θα πάρει την θέση του Τσάρλι. Μετακινείται πιο μπροστά ο Αγκίρε, στην κορυφή ο Νταμπό.

- 31' Κίτρινη στον Σακέτι.

- 37' Προσπάθεια του Απόλλωνα από τα δεξιά, ο Πέδρο σέντραρε με στόχο τον Νταμπό, ο Σίλβα βγαίνει και καθαρίζει. Οφσάιντ ο Γάλλος φορ.

- 38' Ακόμη ένα φάουλ κέρδισε ο Ζαχίντ, που είναι σε πολύ καλό απόγευμα.

- 40' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα, ο Πέδρο γέμισε στην περιοχή, ο Αγκίρε το σουτ, δύσκολα σε κόρνερ ο Σίλβα!

- 43΄Απειλεί ξανά ο Απόλλωνας, ο Ντένιτς σε πλεονεκτική θέση κάνει το σουτ, η μπάλα μόλις δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Σίλβα.

- 44' Κόρνερ του Αγκίρε, κεφαλιά ο Γιούστε πάνω από τα δοκάρια.

ΕΝΑ λεπτό η καθυστέρηση

ΤΕΛΟΣ ημιχρόνου. Εναλλασσόμενη υπεροχή από τις δυο ομάδες. Μπήκε καλύτερα ο Απόλλωνας, ισορρόπησε το ΑΠΟΕΛ προς τα μέσα του ημιχρόνου και ανέβασε απόδοση με αποτέλεσμα να σκοράρει με τον Κλωναρίδη. Στα τελευταία λεπτά η ομάδα του Αυγουστή δημιούργησε και έχασε 2-3 καλές ευκαιρίες.

- Εναρξη στο Β' ημίχρονο. Ο Εφραίμ τη θέση του Μπεν Σαχάρ.

- 49' ΓΚΟΛ ο Απόλλωνας και 1-1! Ο Νταμπό σκοράρει και ισοφαρίζει! Οι ποδοσφαιριστές του Σωφρόνη Αυγουστή συνδυάστηκαν με ταχύτητα, ο Γάλλος με δυνατό σουτ εντός περιοχής νίκησε τον Σίλβα. Πίττας, Αγκίρε και Νταμπό άλλαξαν την μπάλα με τον τελευταίο να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

gfdgdfdfgddfgdf

- 51' Αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ, ο Σατσιάς στη θέση του Κλωναρίδη.

- 52' Αλλαγή και για τον Απόλλωνα, ο Γιαννιώτας στη θέση του Πίττα.

- 58' Αντεπίθεση ο Απόλλωνας, ο Γιαννιώτας από δεξιά, έκανε το γύρισμα στον Νταμπό, ο Γάλλος το πλασέ, διώχνει την υστάτη ο Μιχαϊλοβιτς με σωτήρια προβολή.

- 60 Αλλαγές από τις δυο ομάδες. Ο Μερκής στην θέση του Σιέλη, ο Ψύχας αντικαθιστά τον Αγκίρε.

- 64' Σουτ εκτός περιοχής με το αριστερό ο Πέδρο, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Σίλβα.

- 65' Νεό σουτ από τον Ψύχα, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

- 66' Σακέτι εκτός, μέσα ο Μάρκοβιτς.

- 67' Κούτσακος στη θέση του Ζαχίντ, παίρνει "ζεστό" χειροκρότημα ο Νορβηγοπακιστανός.

- 69' Μεγάλη φάση η πρώτη για το Β' ημίχρονο για το ΑΠΟΕΛ. Ο Εφραίμ έφυγε στην κόντρα, μοίρασε στον Γένσεν, ο Δανός μέσα στη περιοχή απέναντι από τον Μολ, έκανε το σουτ, απόκρουση σε κόρνερ ο Ελβετός.

- 71' Πανέμορφη ενέργεια του Σατσιά, ο νεαρός άσος μοίρασε κάθετα στον Κούτσακο, ο φορ του ΑΠΟΕΛ από πλάγια θέση έκανε το σουτ, η μπάλα πέρασε παράλληλα από το δοκάρι του Μολ. Προηγουμένως ο Γένσεν μπήκε επικίνδυνα στη περιοχή, το γύρισμα του βρήκε στον Σάλαι.

- 72' Ο Ματέι στη θέση του Ντιγκινί.

- 74' Ατομική ενέργεια του Τάμαρι, ο Ντένιτς τον ανατρέπει σε πολύ καλό σημείο. Φάουλ για το ΑΠΟΕΛ.

- 75' Ο Ιορδανός εκτέλεσε το φάουλ η μπάλα στα σώματα των ποδοσφαιριστών του Απόλλωνα.

- 76' ΓΚΟΛ το ΑΠΟΕΛ και 2-1. Ο Κούτσακος με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα! Φοβερή ενέργεια του Γένσεν από τα δεξιά, ξεπέρασε τον αντίπαλο του, σέντραρε στην περιοχή, ο Μολ έκανε κακό υπολογισμό και ο Κούτσακος με κεφαλιά έδωσε ξανά προβάδισμα στο ΑΠΟΕΛ. Στην σωστή θέση ο νεαρός φορ των "γαλαζοκιτρίνων".

ηγφηφγηφηφγηφγ

- 77' Αλλαγές για τις δυο ομάδες. Ο Φιλιώτης στη θέση του Πέδρο. Οι Λαφράνς, Γαβριήλ, Γουήλερ στις θέσεις των Σάντος, Ιωάννου και Λουντέμο.

- 80' Ο Σπόλιαριτς στην θέση του Ντένιτς. Ακόμη τρεις αλλαγές για το ΑΠΟΕΛ, οι Χάνι, Αποστολάκης στις θέσεις των Τάμαρι και Μιχαϊλοβιτς.

- 85' Οι πολλές αλλαγές έριξαν τον ρυθμό...

- 89' Σουτ του Γιαννιώτα, πολύ ψηλά η μπάλα...

Μετράμε αντίστροφα για το τελευταίο σφύριγμα της καριέρας του Λεόντιου Τράττου.