Π.Ο Αχυρώνας Ονήσιλος-ΑΠΟΕΛ: Ντεμπούτο με τριάρα και πρόκριση για Μιλόγεβιτς (φώτος)

Άνετο πέρασμα του ΑΠΟΕΛ στο Αμμόχωστος.

Οι "Πορτοκαλί" κέρδισαν με 3-0 τον Αχυρώνα-Ονήσιλο και προκρίθηκαν στην επόμενη φάση. Από εκτελέσεις κόρνερ του Σαρφό οι Καρώ και Μπλουμ νίκησαν τον εξαιρετικό... Παναγή. Σκόραρε και ο Κβιλιτάια για το τελικό 3-0.

Απαιτητικός ο Βλάνταν Μιλόγεβιτς στο ντεμπούτο του. Αναγκαστική αλλαγή και αγωνία για Λούκας Βιγιαφάνες.

Η ιστοσελίδα μας ήταν στο "Αμμόχωστος".

Μαζί σας στο Live ο Αντώνης Κωνσταντινίδης, στο γήπεδο ο Κωνσταντίνος Κούλας.

- Έναρξη στο ματς.

γδφγδφγδφγγ

- 2' Δυνατό φάουλ του Ανδρέου στον Βιγιαφάνες και κίτρινη κάρτα. Στο έδαφος ο Αργεντινός.

- 3' Σηκώθηκε ο Βιγιαφάνες, λήξη συναγερμού.

- 4' Κερδίζει το πρώτο κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ, ο Βιγιαφάνες εκτέλεσε, ο Νταουσβίλι στην επαναφορά έκανε το γέμισμα, εύκολα ο Παναγή.

- 6' Ντρίμπλα του Μαρκίνιος, σέντρα του Βραζιλιάνου, κόρνερ ο ΑΠΟΕΛ.

- 7' ΓΚΟΛ ο ΑΠΟΕΛ και 0-1. Ο Καρώ! Κόρνερ του Σαρφό, ο Καρώ πήδηξε πιο ψηλά απ' όλους και με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

sdfsdfsdfsdf

(ΣΧΟΛΙΟ) Το πρώτο γκολ επί εποχής Μιλόγεβιτς από τον Καρώ. Μπήκε δυνατά ο ΑΠΟΕΛ και βρίσκει... το γρήγορο γκολ.

- 10' Κίτρινη κάρτα του Ντεντέ-Λομέ που κράτησε τον Κβιλιτάια που έμπαινε στην περιοχή. Φάουλ για τον ΑΠΟΕΛ από πλάγια θέση.

- 12' Σουτ του Κβιλιτάια εντός περιοχής, πάνω από την εστία η μπάλα.

- 16' Ευκαιρία για τον Αχυρώνα-Ονήσιλο, ο Ανδρέου από πλάγια θέση απέναντι από τον Μπέλετς, έκανε το πλασέ, η μπάλα λίγο άουτ!

- 18' Σουτ του Μαρκίνιος εντός περιοχής η μπάλα πάνω από τα δοκάρια. Ο Βραζιλιάνος έκλεισε προς τα μέσα από τ' αριστερά, εκτέλεσε αλλά δεν βρήκε στόχο.

φδγδφγδφγδφγδφγδφ

Συνεχείς... οι οδηγίες του Μιλόγεβιτς προς τους ποδοσφαιριστές. Μίλησε με Κβιλιτάια, με Δώνη.

- 24' Στο έδαφος ο Ανδρέας Καρώ, κρατάει τον αριστερό αστράγαλο. Σηκώθηκε ο σκόρερ, όλα καλά.

dfgdfgdfdfgdfg

- 27' Πέσιμο του Κβιλιτάια στην περιοχή, παίζεται από τον Μάριο Αντωνίου. Ο Γεωργιανός ζήτησε πέναλτι. Υπήρξαν αλληλοτραβήγματα με τον αρχηγό του ΑΠΟΕΛ να πέφτει στο έδαφος.

- 30' Euκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ, ο Δώνης από τα δεξιά έκανε το παράλληλο γύρισμα, ο Μαρκίνιος δεν μπόρεσε να κάνει την προβολή, μαζεύει ο Παναγή. Βρήκε την μπάλα πέφτοντας ο Βραζιλιάνος.

- 32' Κάθετη του Βιγιαφάνες, ο Δώνης υποδέχτηκε, είδε... την κίνηση του Κβιλιτάια, του πέρασε την μπάλα αλλα ο Γεωργιανός δεν πρόλαβε να γίνει κάτοχος της.

- 33' Άμυνα του Καρώ στον Καλαϊτζή ο οποίος ήταν έτοιμος για το σουτ εκτός περιοχής.

- 38' Kίτρινη κάρτα στον Κβιλιτάια, φαίνεται να βρίσκει μπάλα ο Γεωργιανός.

- 43' Αναγκαστική αλλαγή΄για τον ΑΠΟΕΛ. Ο Βιγιαφάνες δεν μπορεί. Ο Αργεντινός γίνεται αλλαγή, ο Ντάλσιο στην θέση του. Άσχημη είδηση και ανησυχία όπως ειναι φυσικό στους "γαλαζοκίτρινους".

dfgdfgdfdggg

- Tρια τα λεπτά των καθυστερήσεων.

Τέλος ημιχρόνου. Μπροστά ο ΑΠΟΕΛ.

Έναρξη στο Β' ημίχρονο.

- 47' Δυνατό μαρκάρισμα του Κκονέ στον Ντάλσιο, κίτρινη δέχεται ο ποδοσφαιριστής του Αχυρώνα-Ονήσιλου.

δφγδφγδφγδφγ

(ΣΧΟΛΙΟ) Έντονος ο Βλάνταν Μιλόγεβιτς σε κάποιες αποφάσεις των ποδοσφαιριστών.

- 50' Σέντρα του Λαού, άμυνα του Καρώ και κόρνερ.

- 51' Κεφαλιά του Βάσκο, άουτ, δεν ανησυχεί ο Μπέλετς.

- 52' Ωραία κάθετη του Μαρκίνιος στον Κβιλιτάια, ο Γεωργιανός δίνει στον Φεράρι, γέμισμα του Αργεντινού, άστοχο σουτ του Σούσιτς.

- 55' Δεν συνεννοήθηκαν Δώνης-Κβιλιτάια, ο Παναγή μαζεύει την πάσα του Δώνη.

- 56' Κακός υπολογισμός του Καλαϊτζή που έφυγε πίσω από την πλάτη της άμυνας του ΑΠΟΕΛ, μαζεύει ο Μπέλετς.

- 57' Διπλή αλλαγή και από τον Μιλόγεβιτς, οι Μπλουμ και Εφραιμ ετοιμάζονται να περάσουν στον αγωνιστικό χώρο. 'Εξω θα περάσουν οι Μαρκίνιος και Δώνης.

ΒΝΩΒΝΒΩΝΝΒΩ

- 60' Σέντρα του Εφραίμ, ο Βάσκο την άμυνα.

- 62' Σέντρα του Φεράρι περνά η μπάλα παράλληλα.

- 64' Χωρίς φάουλ χάνει ο Κβιλιτάια που προσπάθησε να μπει στην περιοχή.

- 65' Φάουλ δυνατό του Ανδρέου ενώ είναι χρεωμένος με κάρτα, γλιτώνει ο Κύπριος φορ. Πάνω στον Νταουσβίλι.

- 66' Μακρινή μπαλιά του Σαρφό, ο Εφραίμ σε θέση βολής, προτιμά να κρεμάσει τον Παναγή, η μπάλα άουτ.

γδφγδφγδγφδ

- 70' Συνεργασία Μπλουμ και Ντάλσιο, ο τελευταίος έκανε το σουτ, η μπάλα κάπου βρήκε και κατέληξε σε κόρνερ.

- 71' Μεγάλη απόκρουση του Παναγή! Ο Μπλουμ από πολύ κοντά σουτάρει, το βγάζει σε κόρνερ ο Κύπριος πορτιέρο.

- 72' ΓΚΟΛ ο ΑΠΟΕΛ και 0-2. Ο Μπλουμ! Κόρνερ του Σαρφό, σουτ εν κινήσει ο Γερμανός, η μπάλα στα δίχτυα.

σδφσδφδσφδσ

Δεν το έκανε ένα λεπτό νωρίτερα ο Μπλουμ, σκόραρε στο αμέσως επόμενο λεπτό. Το τρίτο του γκολ.

- 75' ΓΚΟΛ ο ΑΠΟΕΛ και 0-3! Ο Κβιλιτάια. Ο Γεωργιανός σε τετ α τετ με τον Παναγή, με σκαφτό πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

γφγηφγηφγη

- 81' Σέντρα του Εφραίμ λίγο πιο δυνατή για τον Κβιλιτάια.

- 82' Οι Μάγκλιτσα και Ντβάλι ετοιμάζονται...

- 83' Οι σκόρερ Καρώ και Κβιλιτάια δίνουν τις θέσεις τους σε Μάγκλιτσα και Ντβάλι.

(ΣΧΟΛΙΟ) Επανεμφάνιση για τον Γεωργιανό αμυντικό, είχε να αγωνιστεί από την 1η αγωνιστική.

- 85' Σουτ του Νταουσβίλι, μαζεύει ο Παναγή.

- 86' Οι αλλαγές του Μιλόγεβιτς βοήθησαν τον ΑΠΟΕΛ έτσι ώστε να σκοράρει δυο γκολ και να πάρει μια σχετικά άνετη πρόκριση. Στα θετικά το πρώτο γκολ του Κβιλιτάια τη νέα σεζόν. Το χρειαζόταν ο Γεωργιανός.

- 90' Φαλτσαριστό σουτ του Εφραίμ νέα καλή απόκρουση του Παναγή.

- 90+2' Κάθετη του Σαρφό, ο Μάγκλιτσα σουτάρει, το βγάζει και αυτό ο Παναγή.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Π.Ο ΑΧΥΡΩΝΑΣ ΟΝΗΣΙΛΟΣ (Χρύσης Μιχαήλ): Παναγή, Βάσκο, Αμπχρέμ, Ανδρέου, Θεοδούλου (Γκασσάμα 57'), Κκονέ, Νικολάου, Λούκου, Καλαϊντζής (Ρεϊνολντς 57'), Λαός, Ντεντέ

Στον πάγκο: Ντραγκότζεβιτς, Χατζησολωμής, Κουιντέγια, Σάλιτς, Χρίστου, Αχιλλέως, Διαμαντόπουλος, Ρέινολντς, Κυριάκου, Σωτηρίου, Γκασσάμα

ΑΠΟΕΛ (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Μπέλετς, Καρώ (Ντβάλι 83'), Φεράρι, Νταουσβίλι, Βιγιαφάνες (Ντάλσιο 42'), Κβιλιτάια (Μάγκλιτσα 83'), Κρέσπο, Σούσιτς, Μαρκίνιος (Μπλουμ 60'), Σαρφό, Δώνης (Εφραίμ 60')

Στον πάγκο: Χριστοδούλου, Τσιλιγγίρης, Ντβάλι, Εφραίμ, Μάγκλιτσα, Μπλουμ, Σατσιάς, Ηλία, Ντάλσιο, Πολυκάρπου, Γουίλερ, Εντογκαλά.

Διαιτητής: Αντωνίου Μάριος
Α' Βοηθός Διαιτητής: Εγγλέζου Νίκος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Δημητριάδης Μάριος
4ος Διαιτητής: Χριστοδούλου Ιωάννης