Νίκη για Djurgården (3-2 την Kalmar) πριν το ΑΠΟΕΛ

Νίκη για την Djurgården πριν τον αγώνα με το ΑΠΟΕΛ για τα play off του Conference League.
Έξυπνη τακτική, αποτελεσματική στις αντεπιθέσεις προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο χωρίς να είναι καλύτερη. Εκρηκτικό ξεκίνημα στην επανάληψη έκανε το σκορ 3-0 αλλά στη συνέχεια κινδύνευσε να χάσει βαθμούς αφού η Κάλμαρ κατάφερε να σκοράρει δύο φορές και να μειώσει σε 3-2. Καλή ομάδα αλλά όχι ακτύπητη. Σίγουρα θα γίνουν δύο μεγάλες μάχες στα ματς με το ΑΠΟΕΛ.

ΕΔΩ το LIVE του ΚΕΡΚΙΔΑ ΝΕΤ

σδδσδσδσ

- Έναρξη αγώνα...

*Χωρίς κάτι αξιόλογο το πρώτο 5λεπτο. Κρατάνε μπάλα περισσότερο οι φιλοξενούμενοι.

* 10ο λεπτό 0-0

ΑΠΟΕΛ43***Στο 14΄1-0 οι γηπεδούχοι. Σκόρερ ο Νορβηγός G. Wikheim (3ο γκολ φέτος). Από μεγάλη μπαλιά από την άμυνα πέρασε ένα αντίπαλο και σκόραρε.

* Στο 20΄παραμένει το 1-0. Δεν άλλαξε ιδιαίτερα η εικόνα. Ενθουσιασμός στις εξέδρες απο το γρήγορο προβάδισμα.

*Διάλειμμα για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές. 29c η θερμοκρασία.

*Προσεκτικοί στις κινήσεις τους οι παίκτες της Djurgården. Δεν φορτσάρουν. Δίνουν χώρο στον αντίπαλο. Χωρίς φάσεις το ματς εκτός από το τέρμα.

*Στο 31΄πρώτη ευκαιρία για Κάλμαρ. Καλή αντεπίθεση, σε σουτ που έγινε το κέρδος ένα κόρνερ. Καλή φάση.

* Στο 33΄κίτρινη ο Όλαφσον της Κάλμαρ για φάουλ εκτός φάσης στον Οσόρο.

*** Στο 40΄2-0! Δεύτερο τέρμα από τον Wikhei. Παρόμοια φάση με το 1-0. Τρωτή η άμυνα της Κάλμαρ. 2/2 τελικές με σκορ 2-0.

*ΗΜΙΧΡΟΝΟ 2-0. Εύκολο προβάδισμα χωρίς κόπο για την αντίπαλο του ΑΠΟΕΛ. Κρατούσε μπάλα η Κάλμαρ, είχε 2-3 καλές επιθέσεις αλλά με δύο μόλις αντεπιθέσεις η Djurgården σκόραρε δύο τέρματα και πήγε στα αποδυτήρια με καθαρό σκορ.

**ΣΕΝΤΡΑ έναρξη Β΄ημιχρόνου

*Πολύ καλύτεροι οι γηπεδούχοι. Ευκαιρία στο 51΄, 3-0 στο 52΄με τον Οσόρο. Κάθετη πάσα και ωραία κίνηση, και τρίτο γκολ.

*Είμαστε στο 63' παραμένει το 3-0. Όλα έχουν κριθεί. Καλύτερη σταθερά η Djurgården, έχει τον έλεγχο και της μπάλας πλέον.

*Στο 65 τρεις αλλαγές οι γηπεδούχοι. Μέσα οι Edvardsen, Radetinac, Löfgren και εκτός οι Eriksson, Holmberg, Osoro.

*Σχίσιμο στο φρύδι ο Andersson. 2 λεπτά διακοπή. Συνεχίζει κανονικά.

**Μειώνει 3-1 στο 77΄η Κάλμαρ με τον Sachpekidis. Έχουν βγει στην επίθεση οι φιλοξενούμενοι.

*Στο 80 4η αλλαγή οι γηπεδούχοι.Μέσα ο Doumbouya εκτός ο Andersson που είχε κτυπήσει νωρίτερα.

***Στο 89΄μειώνει σε 3-2 η Κάλμαρ. Σκόρερ ο Bjerkebo!

*Στο 90 αλλαγή η Djurgården. Μέσα ο Johansson εκτός ο Banda που έφυγε κουτσαίνοντας.

*9 λεπτά καθυστερήσεις. Πιέζει η Κάλμαρ.

(ΤΕΛΙΚΟ)... Djurgården 3-2 Kalmar

Στοιχημάτισε στο επόμενο παιχνίδι του ΑΠΟΕΛ με την in2bet και πάρε το 100% της πρώτης σου κατάθεσης ως μπόνους εγγραφής!