Απόλλων - Καρμιώτισσα: Νικηφόρο ντεμπούτο για Βλάνταν, με το πρώτο του Βαλμπουενά! (Φώτος)

Στην 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος ήρθε η πρώτη νίκη για τον Απόλλωνα. Οι γαλάζιοι με τον Βλάνταν Μιλόγεβιτς κέρδισαν την Καρμιώτισσα με 1-0 γυρίζοντας σελίδα στη νέα προσπάθεια με τον Σέρβο τεχνικό στον πάγκο τους. Πρώτο γκολ στο πρωτάθλημα για τον Ματιέ Βαλμπουενά. Ο Γάλλος με μια εξαιρετική εκτέλεση φαουλ νίκησε τον εκπληκτικό Ανέστη στο 12ο λεπτό και χάρισε ουσιαστικά την πρώτη νίκη στον Απόλλωνα στο πρωτάθλημα.

Δοκάρι για τους φιλοξενούμενος στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με τον Σουκ ο οποίος στη συνέχεια έμεινε στα αποδυτήρια λόγω τραυματισμού. Απίστευτη χαμένη ευκαιρία στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης για την Καρμιώτισσα με το πλασέ του Ματθαίου από πολύ κοντά με τον Λέουβενμπεργκ να διώχνει σωτήρια. Στους πέντε βαθμούς ανέβηκε ο Απόλλωνας στον ένα έμεινε η Καρμιώτισσα. Δεύτερη ήττα στο πρωτάθλημα για την ομάδα του Πράτου.

σσσσ

Στο γήπεδο η Γρηγορία Φραντζή, στο LIVE o Kωνσταντίνος Κλαρκ.

σδσσσσ

- Είσοδος των δυο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

σδδσ

-Έναρξη του αγώνα.

- 3' Μπαλιά στην περιοχή της Καρμιώτισσας βγαίνει ο Ανέστης και μαζεύει την μπάλα.

σδδασδδσ

- 5’ Σουτ του Κοστάτσιε με διπλή προσπάθεια μαζεύει την μπάλα ο Ανέστης.

- 8’ Πρώτη καλή στιγμή για την Καρμιώτισσα. Ο Ντούμπια έκανε το διαγώνιο σουτ ο Λέουβενμπεργκ, διώχνει σε κόρνερ.

σδφσ

- 10΄Φαουλ σε καλό σημείο για τον Απόλλωνα.

12' ΓΚΟΛ 1-0 για τον Απόλλωνα με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά.

φδφδσφσδ

Νωρίς το προβάδισμα για τον Απόλλωνα. Πανηγύρια από τους παίκτες του Μιλόγεβιτς.

- 15΄Κόρνερ για τον Απόλλωνα το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

- 18΄ Πρώτη κίτρινη στον αγώνα. Στον Νιούπορτ της Καρμιώτισσας.

Στο έδαφος ο Κοστάτσιε μετά το φαουλ.

σασδασ

- 21’ Φαλτσαριστό πλασέ του Σουκ η μπάλα λίγο έξω.

- 24' Φαουλ σε καλό σημείο για την Καρμιώτισσα. Διώχνουν οι αμυντικοί του Απόλλωνα σε κορνερ.

- 28’ Μακρινό σουτ του Κοστάτσιε πέφτει ο Ανέστης και διώχνει σε κόρνερ.

- 31’ Κεφαλιά από τον Μαλόνε κανένα πρόβλημα για τον Λέουβενμπεργκ, να κάνει ένα-δυο βήματα πίσω και να μαζέψει την μπάλα.

- 33’ Νέο μακρινό σουτ του Κοστάτσιε δυσκολεύει τον Ανέστη ο οποίος διώχνει σε κόρνερ.

Στη συνέχεια σουτ του Χάμπου η μπάλα σε πλάγιο.

Δοκιμάζει από μακρινές αποστάσεις ο Ρουμάνος.

- 35’ Ο Κρμέντσικ στο έδαφος μέσα στην περιοχή (δεν έδωσε κάτι ο Φωτίου) στη συνέχεια ευκαιρία χαμένη για τον Απόλλωνα. Φωνές από τους γαλάζιους για πέναλτι.

δφδδσσ

- Κίτρινη και στον Ρόσι της Καρμιώτισσας.

-Ελέγχεται απ' το VAR μαρκάρισμα του Μαλόνε στον Κρέμντσικ, για πιθανό πέναλτι.

-Πάει να δει την φάση ο διαιτητής.

-Ο ρεφ είδε την φάση στο μόνιτορ και είναι ως μη γενόμενη, αφού στο ξεκίνημα (πριν το μαρκάρισμα στον Κρμέντσικ), o Πέρετζ που ήταν κάτοχος της μπάλας ήταν σε θέση οφσάιντ.

δσδφσφδφ

- 41’ Κεφαλιά του Κοστάτσιε, εντυπωσιακά ο Ανέστης σε κόρνερ.

- 44’ Εξαιρετικό σουτ του Παντελή η μπάλα ελάχιστα έξω από την εστία του Λέουβενμπεργκ.

-Έξι λεπτά οι χρόνοι των καθυστερήσεων.

- 45+3 ΔΟΚΑΡΙ για την Καρμιώτισσα με τον Σούκ μετά από σέντρα του Παντελή. Απειλεί η ομάδα του Μπράτου για την ισοφάριση.

Αποχωρεί ο Σουκ μετά από κτύπημα στο μάτι. Έχει φουσκώσει και δεν μπορεί να συνεχίσει. Πάει για αναγκαστική αλλαγή η Καρμιώτισσα στο β’ μέρος.

σαδδασ

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

Άρχισε το β' μέρος.

- 46' Αναγκαστική αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Εκτός ο Σουκ στη θέση του ο Νεοφύτου.

- 47' Σουτ του Πέρετζ λίγο έξω η μπάλα.

- 52' Σουτ του Κοβάσεβιτς με δεύτερη προσπάθεια μαζεύει την μπάλα ο Λέουβενμπεργκ.

- 56’ Διπλή χαμένη ευκαιρία για την Καρμιώτισσα. Αρχικά ο Ντούμπια έκανε το σουτ ο Λέουβενμπεργκ έδιωξε, η μπάλα κατέληξε στον Ρόσι νέο σουτ νέα επέμβαση του Λέουβενμπεργκ.

- 57' Κεφαλιά του Εκπολό, η μπάλα χτυπά στον Νεοφύτου και αντί κόρνερ, δίνει την μπάλα στην Καρμιώτισσα ο Φωτίου. Αντιδράσεις από τον Απόλλωνα.

- 59' Αλλαγές για τον Απόλλων εκτός οι Γιούρτσεβιτς και Κολ στις θέσεις τους οι Σκέλβικ και Τέκιε.

δφσδφσδφ

- 61' Κεφαλιά του Πεϊμπέρνς η μπάλα έξω.

- 64' Σουτ του Βαλμπουενά σε κόρνερ ο Ανέστης.

- 66' Αλλαγή για την Καρμιώτισσα εκτός ο Ντούμπια στη θέση του ο Μπέν Σαλάμ.

- 72' Αλλαγή για τον Απόλλωνα εκτός ο Κρμέντσικ στη θέση του ο Αμπντουραχίμι.

σαδδ

- 76' Κίτρινη σε Βαλμπουενά και Κοβάσεβιτς για αψιμαχίες.

σαδα

- 78' Σουτ του Κοστάτσιε ούτε και τώρα ο Ρουμάνος μπορεί να νικήσει τον Ανέστη.

- 81' Αλλαγή για τον Απόλλωνα εκτός ο Βαλμπουενά στη θέση του ο Ντιγκινί.

ασδφσασ

- 85' Σουτ του Αμπντουραχίμι, καλό αλλά έξω.

- 86' Νέα ευκαιρία για τον Απόλλωνα και πάλι με τον Αμπντουραχίμι, μαζεύει ο Ανέστης.

- 87' Κίτρινη στον Τέκιε.

- 87' Σουτ του Τσουκαλά η μπάλα κοντράρει και καταλήγει σε κόρνερ. Μεγάλη στιγμή για τους φιλοξενούμενους.

- 90' Αλλαγή για την Καρμιώτισσα εκτός ο Παντελή στη θέση του ο Ματθαίου.

- Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

- 90+3 Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για την Καρμιώτισσα. Το πλασέ από πολύ κοντά του Ματθαίου με τον Λέουβενμπεργκ να διώχνει σωτήρια.