Το 20λεπτο να μεγαλώσει...

Ολοκληρώθηκε η προετοιμασία στο Κολόσσι για τον αγώνα του Σαββάτου κόντρα στην Δόξα. ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ στόχος η επιστροφή στις νίκες όσον αφορά το πρωτάθλημα, η δεύτερη μετά το 2-0 επί του Εθνικού στο Κύπελλο.

Στον Απόλλωνα αναμένουν δύσκολο παιχνίδι αφού ο αντίπαλος είναι ανεβασμένος, τα παίζει όλα για όλα έτσι ώστε να πάρει βαθμούς για την προσπάθεια να αποφύγει την διαβάθμιση. Η Δόξα μπορεί να απειλήσει...

Για να μην υπάρξει απώλεια βαθμών θα πρέπει οι ποδοσφαιριστές να παρουσιαστούν σοβαροί, να αφήσουν πίσω τις ήττες από ΑΕΛ, ΕΝΠ, Πάφο και ΑΠΟΕΛ.

"Οδηγός" για τον αγώνα στο Τσίρειο είναι το εξαιρετικό 20λεπτο κόντρα στον Εθνικό. Εκεί κατάφεραν να σκοράρουν και να φτιάξουν πολλές ευκαιρίες στην αντίπαλη εστία κάτι που έλειψε στα προηγούμενα παιχνίδια.

Αν η ομάδα του Σωφρόνη μεγαλώσει το 20λεπτο σε... 40-50 λεπτά πολύ δύσκολα δεν θα κερδίσει. Φυσικά θα πρέπει να είναι και περισσότερο αποτελεσματικοί έτσι ώστε η μπάλα να καταλήξει στα δίχτυα του Γκράσα παραπάνω από μια φορά...