Απόλλων/ΑΥΤΟ πρέπει να αλλάξει

Σύμπτωση που επαναλαμβάνεται παύει να είναι σύμπτωση και για να έχει αυξημένες πιθανότητες να πανηγυρίσει τον τίτλο θα πρέπει να βρει "αντίδοτο" στη συνήθεια που πάει να δημιουργηθεί στα τελευταία παιχνίδια.

Σε τι αναφερόμαστε; Με τον τρόπο που προσεγγίζει ο Απόλλωνας τα πρώτα ημίχρονα του. Οι "γαλάζιοι" επανειλημμένα δεν μπαίνουν αποφασισμένοι στο πρώτο κομμάτι της αναμέτρησης με αποτέλεσμα να κάνουν δύσκολη τη ζωή τους στην επανάληψη. Μπορεί να υπάρχει ποιότητα και μια στιγμή να αρκεί για να έρθει το γκολ σε κάποια ματς, αλλά αυτό... στοιχίζει.

Παραδείγματα πολλά. Αυτό της Ανόρθωσης όπου το 0-2 του α' ημιχρόνου έγινε 3-2. Στο τελευταίο παιχνίδι όπου ο Απόλλωνας βρέθηκε πολύ νωρίς να κυνηγάει το σκορ και στην επανάληψη άλλαξε πρόσωπο, ισοφάρισε και διεκδίκησε την πρόκριση. Το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό επίσης. Και κάποια άλλα παιχνίδια...

Ο Απόλλωνας πρέπει να είναι πολύ πιο αποφασιστικός από το ξεκίνημα. Ειδικά τώρα, που πάμε προς το τελικό στάδιο της Α' φάσης του πρωταθλήματος.