Καρμιώτισσα - Απόλλωνας: Μπλόκο και νέα γκέλα! (φώτος)

Αναποτελεσματικός Απόλλωνας στο "Αμμόχωστος-Επιστροφή"!

Οι πρωταθλητές έμειναν στο ισόπαλο 1-1 απέναντι στην ψυχωμένη Καρμιώτισσα. Νέα απώλεια βαθμών για την ομάδα του Καταλά.

Μπροστά με Ζελάγια οι Πολεμιδιώτες, απάντησε με Βα ο Απόλλωνας στο Β' ημίχρονο. Ανίκητος ο Κνόμπλοχ στο τελευταίο 30λεπτο. Σπουδαίες αποκρούσεις από τον Τσέχο τερματοφύλακα.

Απογοήτευση στους πρωταθλητές που έμειναν μακρια από τη νίκη σ' ακόμη ένα παιχνίδι όσον αφορά το πρωτάθλημα. Αποδοκιμασίες από τους φίλους της Λεμεσιανής ομάδας.

Στους 16 βαθμούς ο Απόλλωνας, στους 11 η Καρμιώτισσα.

Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net βρίσκεται στο "Αμμόχωστος-Επιστροφή" και σας μεταφέρει τα πάντα.

Στην περιγραφή του αγώνα ο Αντώνης Κωνσταντινίδης, στο γήπεδο ο Χρίστος Χαραλάμπους. Καλή επιτυχία και στις δυο ομάδες.

- Μονόλεπτη σιγή εις μνήμη του Αρχιεπισκόπου Χρυσοστόμου Β'.

sdfsdfsdfsdfsdf

- Σέντρα στο ματς.

- 2' Κόρνερ κερδίζει ο Αβραάμ, το πρώτο στο ματς, είναι για την Καρμιώτισσα.

- 3' Σουτ εκτός περιοχής του Ντούμπια, άουτ.

- 7' Φάουλ κερδίζει ο Αβραάμ, μικροδιακοπή.

σδφδσφσδφσδφσ

- 8' Γύρισμα του Χαμάς, διώχνει ο Τάντι. Κόρνερ για τον Απόλλωνα.

- 10' Εκτέλεση του Κολ, βρίσκει τον Χαμάς εκτός περιοχής, το σουτ πάνω σε σώματα αμυνομένων.

- 12' Αδύναμη κεφαλιά του Νταμπό μέσα από την περιοχή, εύκολα ο Κνόμπλοχ.

- 14' Πέσιμο του Ζράντι στην περιοχή, συνεχίζει το ματς ο Φελλάς. Οκ και από VAR. Στο μαρκάρισμα ήταν ο Αγγελή. Έπεσε εύκολα ο Ζράντι.

fsdfsdfsdfsdfsdffffsd

- 18' Δοκάρι ο Απόλλωνας με τον Πίττα! Βολέ του πρώτου σκόρερ του Απόλλωνα από πλάγια θέση, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Ήταν εκτός θέσης ο Κνόπλοχ, τον είδε ο Πίττας αλλά στάθηκε άτυχος.

- 19' Νέο πέσιμο στη περιοχή της Καρμιώτισσας, αυτή τη φορά ο Νταμπό. Συνεχίζει το παιχνίδι ο Φελλάς. Ο Μαλόνε βρίσκει μπάλα αλλά και τα πόδια του Νταμπό.

δφσδφσδφσφσδφσδφ

(ΣΧΟΛΙΟ) Πιέζει ο Απόλλωνας!

- 22' Οφσάιντ ο Ζελάγια που αστόχησε απέναντι από τον Γιοβάνοβιτς.

σδφσδφσδφφδ

*Ασταμάτητο το τραγούδι των "Φυγάδων".

- 26' Μακρινό σουτ του Πίττα, η μπάλα στον Αγγελή και κόρνερ.

- 32' Μαρκάρισμα στον Βα από τον Αγγελή, συνεχίζει το ματς ο Φελλάς. Υπήρχε φάουλ εκτός περιοχής.

- 34' Άμυνα του Οικονομίδη προ του Μαυρία που μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή.

(ΣΧΟΛΙΟ) Ανώτερος ο Απόλλωνας πιέζει και ψάχνει το γκολ για το 1-0.

- 38' Άστοχο σουτ του Χαμάς.

- 39' Πέναλτι για την Καρμιώτισσα! Ο Ντούμπια έφυγε στην πλάτη του Χαμάς, πέρασε τον Γιοβάνοβιτς από πλάγια θέση, ο Σέρβος τον ανέτρεψε και πέναλτι για τους γηπεδούχους. Κίτρινη στον Γιοβάνοβιτς.

***Η φάση θα αναλυθεί από τον Η. Τσίκινη στο Super Monday.

- 40' Ο Ζελάγια ετοιμάζεται να εκτελέσει το πέναλτι.

φδγδφγδφγφδφ

- 41' ΓΚΟΛ η Καρμιώτισσα και 1-0. Ο Ζελάγια νικά τον Γιοβάνοβιτς! Mάντεψε σωστά ο Σέρβος αλλά ο Αργεντινός έκανε εξαιρετικό χτύπημα. Σκοράρει απέναντι στην πρώην του ομάδα ο "Ζέλα". Δέχεται για τρίτο σερί παιχνίδι στο πρωτάθλημα γκολ από πέναλτι ο Απόλλωνας. Με Ολυμπιακό, ΑΠΟΕΛ και Καρμιώτισσα.

φδσσδφφσφσδφδφσ

- 45' Κίτρινη στον Αβραάμ.

Ημίχρονο στο "Αμμόχωστος-Επιστροφή". Προβάδισμα για τους γηπεδούχους. Καλείται να βγάλει αντίδραση ο Απόλλωνας.

Δυο αλλαγές ετοιμάζει ο Καταλά, οι Χέντι και Ίλιεφ στις θέσεις των Νταμπό και Μαυρία.

γδφγδφγφδγφδγδγδγδγδφ

- Έναρξη στο Β' ημίχρονο.

- 46' Φοβερή κάθετη του Ζράντι, ο Πίττας μπήκε στη περιοχή, προτίμησε την πάσα προς τον Χέντι παρά το σουτ, ο Κνόμπλοχ βγήκε και μπόκαρε. Λίγο πιο δυνατή η πάσα του Πίττα στον Νιγηριανό. Χειροκροτεί ο Καταλά

- 49' Τριπλή απειλή Απόλλωνα! Ο Πίττας με το κεφάλι από πλεονεκτική θέση στέλνει την μπάλα πάνω από το δοκάρι του Κνόμπλοχ. Προηγουμένως Ζράντι και Κολ δοκίμασαν τα σουτ, οι αμυντικοί της Καρμιώτισσας έβγαλαν την άμυνα.

- 52' Φάουλ του Αγγελή στον Ζράντι, στημένη φάση για τον Απόλλωνα

- 53' Εκτέλεσε ο Χάμπος, κεφαλιά ο Πίττας, άουτ η μπάλα.

- 54' Δυνατό σουτ του Ζράντι, σταθερά ο Κνόμπλοχ.

- 55' Στημένο του Κολ, κεφαλιά ο Ρομπέρζ, διώχνει η άμυνα της Καρμιώτισσας.

- 57' Πέφτει στην περιοχή ο Κνόμπλοχ, διακοπή στο ματς. Διαμαρτυρίες από πλευράς Απόλλωνα πως ο κίπερ της Καρμιώτισσας καθυστερεί.

δφσδφσδσφφσδφσδφσδ

- 60' Ο Βα στην περιοχή της Καρμιώτισσας, κάνει το σουτ, η μπάλα κάπου βρίσκει και καταλήγει σε κόρνερ.

- 61' Κίτρινη ο Μαλόνε που έδιωξε την μπάλα μακριά.

- 61' Νέο φάουλ για τον Απόλλωνα, σε πολύ καλό σημείο, στο όριο της περιοχής!

- 62' Άστοχος ο Ζράντι!

- 63' Έπαιξε ταχύτατα ο Απόλλωνας, ο Χαμάς από τ' αριστερά, έκανε το γύρισμα, ο Πίττας δεν έκανε καλή επαφή, έδιωξε ο Οικονομίδης.

(ΣΧΟΛΙΟ) Πίσω η Καρμιώτισσα, δυσκολεύεται ο Απόλλωνας να διασπάσει την άμυνα των γηπεδούχων.

- 65' ΓΚΟΛ ο Απόλλωνας και 1-1! Ο Βα! Να ο Ανγκολέζος βρίσκει την λύση για τον Απόλλωνα. Ο Χέντι από τ' αριστερά έκανε την σέντρα, ο Βα με το κεφάλι (!) νίκησε τον Κνόμπλοχ. Ο βραχύσωμος Βα πήρε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι και έφερε πανηγυρισμούς στον Λεμεσιανό πάγκο.

σδφσδφσδφσφσδφσφσδ

Ελέγχεται το γκολ!

- 66' Μετρά κανονικά το γκολ! Ο Απόλλωνας ισοφαρίζει σε 1-1!

φσδφσδφσδφσδφ

- 69' Ο Πίττας μέσα από την περιοχή, ψάχνει την εκτέλεση, η μπάλα σε σώματα. Κόρνερ ο Απόλλωνας.

- 71' Πήγε να βγάλει αντεπίθεση η Καρμιώτισσα, ο Ντούμπια έφυγε πίσω από το κέντρο, ο Αφρικανός έδωσε στον Ελ Αλουχί, προβολή σε κόρνερ ο Ίλιεφ.

- 71' Σουτ του Τάντι, η μπάλα μόλις δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Γιοβάνοβιτς.

- 72' Πέσιμο του Ζράντι στα όρια της περιοχής, συνεχίζει το παιχνίδι ο Φελλάς. Δεν είναι ξεκάθαρο αν η παράβαση γίνεται μέσα ή έξω από την περιοχή. Στο ριπλέι φαίνεται να υπάρχει επαφή του Χρίστου στα πόδια του Ζράντι.

- 75' Μαζεύει ο Κνόμπλοχ το φάουλ του Κολ.

- 78' Ο Αλεσάμι στην θέση του Βουκάσιν. Ο Ντιγκινί στην θέση του Πίττα.

- 78' Σουτ του Ντούρις εκτός περιοχής, μαζεύει ο Γιοβάνοβιτς.

(ΣΧΟΛΙΟ) Μπαίνουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο.

SDFDSFDSFDF

- 79' Πέσιμο του Χαμάς στην περιοχή, συνεχίζει το παιχνίδι ο Φελλάς. Ο Μαλόνε ήταν στην φάση. Εξετάστηκε η φάση και από τον VAR.

- 82' Πλασέ του Χέντι στην γωνία, το βγάζει ο Κνόμπλοχ σε κόρνερ! Μεγάλη απόκρουση!

- 83' Νέα ευκαιρία ο Απόλλωνας! Ο Ντιγκινί την κεφαλιά, η μπάλα μόλις δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κνόμπλοχ!

- 85' Λάθος του Χάμπου, πλάγιο για την Καρμιώτισσα.

- 85' Νέα αλλαγή από τον Καταλά, ο Ντανίλο θα πάρει την θέση του Κολ.

ασδασδασδασδασ

- 87' Ο Καλτσάς θα πάρει τη θέση του Ζελάγια.

- 88' Δεν προλαβαίνει ο Βα την μπαλιά του Ντιγκινί. Πλάγιο για την Καρμιώτισσα.

- 89' Κόρνερ ο Απόλλωνας.

- 90' Επιθετικό φάουλ του Ρομπέρζ.

- 90+1' ΠΕΝΤΕ τα λεπτά των καθυστερήσεων.

- 90+1' Σουτ του Χέντι από πλάγια θέση, ο Κνόμπλοχ διώχνει σε κόρνερ!

- 90+2' Φωνές για χέρι - πέναλτι από πλευράς Απόλλωνα. Ολοι πάνω στον Φελλά. Για χέρι του Χρίστου. Κίτρινες σε Καλτσά και Ρομπέρζ.

γφηφγηφγηφγηφγ

- 90+2' Κίτρινη και στον Βουκάσιν.

- 90+3' Κεφαλιά του Χέντι, η μπάλα μόλις άουτ!

- 90+4' Σουτ του Ίλιεφ, κόρνερ.

- 90+4' Νέες διαμαρτυρίες για κράτημα στον Ντιγκινί από τον Μαλόνε, συνεχίζει ο Φελλάς.

ΤΕΛΟΣ. Ο Απόλλωνας δεν καταφέρνει να πανηγυρίσει τη νίκη.

Καρμιώτισσα (Χ. Χαραλάμπους): Κνόμπλοχ, Τάντι, Μαλόνε, Ντουμπιά (Χ''Βασίλης 77'), Ελ Αλλουχί, Αβραάμ (Χρίστου 71'), Μεντίμορετς, Αγγελή, Οικονομίδης, Μπεν Σαλάμ (Ντούρις 71'), Ζελάγια (Καλτσάς 87')

Στον πάγκο οι Σπόλιαριτς, Λουκόβ, Σελούτσκα, Ποντστάβσκι, Ανδρονίκου, Χουσμπάουερ, Καλτσάς, Χατζηβασίλης, Τζανακάκης, Χρίστου, Ντιούρις, Νεοφύτου.

Απόλλωνας (N. Καταλά): Γιοβάνοβιτς, Βουκάσιν (Αλεσάμι 77'), Πίττας (Ντιγκινί 77') Νταμπό (Χέντι 46'), Ρομπέρζ, Βα, Χαμάς, Χάμπος, Μαυρίας (Ίλιεφ 46'), Κολ (Ντανίλο 85'), Ζράντι

Στον πάγκο: Δημητρίου, Αρτυματάς, Ογκέντα, Ίλιεφ, Ντανίλο, Ποντικός, Ντιγκινί, Αλεσάμι, Σαχάρ, Γιόστεν, Πινακάς, Χέντι

Διαιτητής: Φελλάς Κωνσταντίνος

Α' Βοηθός Διαιτητής: Λαζάρου Ιωάννης

Β' Βοηθός Διαιτητής: Τουμάζου Ανδρέας

4ος Διαιτητής: Χριστοδούλου Ιωάννης

VAR: Σολωμού Δημήτρης