Σάρωσε... με εξάρα ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ! (φώτος)

Με κεκτημένη ταχύτητα από τον αγώνα με τη Σαμπουρτάλο συνέχισε ο Απόλλωνας που συνέτριψε τον Ερμή με 6-0 στο "N. Papas Group Aμμόχωστος". Φοβερή εμφάνιση από τους ποδοσφαιριστές του Σωφρόνη Αυγουστή με έξι διαφορετικούς σκόρερ. Μοίραζε ασίστ (3) ο Αγκίρε που άνοιξε το σκορ, σπουδαίο ματς ο Ρουμάνος Ματέι διπλασίασε τα γκολ της Λεμεσιανής ομάδας. Σκόραραν επίσης οι Σάλαι, Νταμπό, Ντιγκινί και Μπένσοπ. Γκολ για τρίτο επίσημο ματς ο Νταμπό που έφτασε τα 5 με την «κυανόλευκη» φανέλα. Απογοήτευσε ο Ερμής που δεν μπόρεσε να ακολουθήσει… τον ξέφρενο ρυθμό του Απόλλωνα. Επανεμφάνιση του Χάμπου μετά από αρκετό καιρό. Διακοπή 30 λεπτών στο πρώτο ημίχρονο λόγω ρεύματος.

- Ξεκινάμε, καλή επιτυχία στις δυο ομάδες

- 2' Επικίνδυνα στην περιοχή ο Πίττας, το σουτ η μπάλα στο σώμα του Σισοκό.

- 5' Όπως αναμενόταν ο Απόλλωνας κρατά την μπάλα, ο Ερμής αμύνεται...

- 7' ΓΚΟΛ ο Απόλλωνας και 0-1! Ο Αγκίρε ανοίγει το σκορ! Πανέμορφη ομαδική προσπάθεια από τον Απόλλωνα, ο Πίττας στον Ντιγκινί, ο Γάλλος ελευθερώθηκε, μοίρασε στον Ματέι, αυτός αριστερότερα στον Αγκίρε, ο Ισπανός την σέντρα-σουτ, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα του Καϊκέ. ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ το γκολ

γφγφγφγφγ

- 13' Φάουλ στο ύψος της περιοχής, απέναντι από την εστία του Καϊκέ, έχει κερδίσει ο Απόλλωνας.

- 14' Ο Αγκίρε εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα στα σώματα και απομακρύνει στη συνέχεια η άμυνα του Ερμή.

- 16' ΔΙΑΚΟΠΗ ΡΕΥΜΑΤΟΣ στο Αμμόχωστος. Διακοπή στο ματς, σύμφωνα με την ενημέρωση σε 8-10 λεπτά θα επανέλθει ο φωτισμός.

(19:55) Το πρόβλημα εξακολουθεί να υφίσταται, οι προβολείς πήγαν να ανάψουν αλλά και πάλι "έπεσε" ο φωτισμός.

δφσδφσφφσδφσφσδφ

(20:00) Τρίτη αποτυχημένη απόπειρα να ανάψουν οι προβολείς. Πάνε προς τα αποδυτήρια οι διαιτητές (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

(20:10) Δυναμώνει ο φωτισμός, ελπίζουμε να ανάψουν όλοι οι προβολείς και να συνεχιστεί ο αγώνας.

σδφδσσδφδσφσδφ

(20:15) Εν αναμονή της απόφασης του διαιτητή για την εξέλιξη του αγώνα. Επανήλθε μερικώς ο φωτισμός.

- 17' Αρχίζει ξανά ο αγώνας, επανήλθε ο φωτισμός.

- 18' ΓΚΟΛ ο Απόλλωνας και 0-2! Ο Ματέι σκοράρει! Ο Ντιγκινί σημάδεψε το δοκάρι, στην επαναφορά ο Ρουμάνος με ψυχραιμία κατάφερε να σκοράρει. Εντονοι πανηγυρισμοί στον πάγκο του Απόλλωνα. ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ το γκολ

δφδφδφδφδφδφδφ

- 25' Άνετος ο Απόλλωνας με τα δυο γκολ, διαχειρίζεται το υπέρ του προβάδισμα, κρατά μακριά τον Ερμή.

- 27' Κίτρινη ο Αγκίρε, δυνατό φάουλ στον Μέιρα.

- 31' Πάσα του Ματέι στον Ντιγκινί, ο Γάλλος έξω από την περιοχή, έπιασε ένα δυνατό σουτ η μπάλα μόλις άουτ.

- 32' ΓΚΟΛ ο Απόλλωνας και 0-3! Ο Σάλαι!! Σέντρα του Αγκίρε στη περιοχή, ο Σάλαι σαν φορ με ψύχραιμο πλασέ νίκησε τον Καϊκέ και έκανε το 0-3. Όμορφο γκολ και το τρίτο της Λεμεσιανής ομάδας. ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ το γκολ

φγφγηφγηφγηφγ

- 36' Δυο αλλαγές ο Ερμής, Αίρτον και Βέσλει εκτός μέσα οι Ζιοβάνι και Παντελή.

- 40' Στημένο του Ματέι, ο Λέμος με κεφαλιά διώχνει σε κόρνερ προ του Γιούστε.

- 42' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον Ερμή. Ο Παντελή την σέντρα, ο Γκόμες εντός περιοχής και σε πλεονεκτική θέση έκανε το κεφάλι η μπάλα μόλις άουτ.

- 43' Κίτρινη στον Παντελή

ΕΝΑ λεπτό η καθυστέρηση.

ΤΕΛΟΣ ημιχρόνου

Εναρξη στο Β' ημίχρονο

- 50' Κίτρινη κάρτα στον Μέιρα.

- 51' Δυνατό σουτ του Παντελή, το βγάζει ο Μολ!

- 53' Πολύ δραστήριος ο Παντελή. Θυμίζουμε ο Κύπριος μπακ, δόθηκε δανεικός από την ΑΕΛ.

- 54' Πρόβλημα για τον Δημητρίου, προσωρινή διακοπή.

- 55' Οκ ο Στέλιος Δημητρίου, συνεχίζει κανονικά ο Κύπριος μπακ.

- 56' Απειλεί εκ νέου ο Ερμής, ο Μέιρα το στημένο, ο Γεμπλί την κεφαλιά, η μπάλα κάπου κοντράρει δεν αιφνιδιάζεται ο Μολ.

- 57' ΓΚΟΛ ο Απόλλωνας και 0-4! Ο Νταμπό!! Υποδειγματικό τελείωμα από τον Γάλλο. Ο Αγκίρε από τα αριστερά, συρτή σέντρα, μπήκε στην πορεία της μπάλας ο Νταμπό και με το δεξί έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. ΔΕΙΤΕ το γκολ

σδφσδφσδφσδφ

- 60' Ο Νταμπό αφήνει την θέση του για τον Τσάρλι Μπένσοπ. Ζεστό χειροκρότημα για τον Γάλλο που είναι... ασταμάτητος. Πέμπτο γκολ σε 3 αγώνες. Ένα με την Δόξα, τρια με την Σαμπουρτάλο και ένα κόντρα στον Ερμή.

- 61' Ο Ματέι στο έδαφος, σηκώνεται ο Σάσα Μάρκοβιτς. Το "οκ" δίνει ο Ρουμάνος μπορεί να συνεχίσει...

- 63' ΓΚΟΛ ο Απόλλωνας και 0-5! Ο Ντιγκινί! Αντάλλαξαν γρήγορα την μπάλα οι Ματέι-Αγκίρε, ο Ισπανός μοίρασε στον αφύλακτο Ντιγκινί όπου δεν δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. ΔΕΙΤΕ το γκολ

δφσδφδσφφσδφ

- 64' ΓΚΟΛ ο Απόλλωνας και 0-6! Ο Μπένσοπ! Μακρινή πάσα στον Τσάρλι, ο φορ του Απόλλωνα απέναντι από τον Καϊκέ δεν αστόχησε. ΔΕΙΤΕ το γκολ

γδφγδφγδφγφγδγγδφγ

- 67' Δυνατό σουτ του Αγκίρε, δύσκολα ο Καϊκέ.

- 71' Ευκαιρία χαμένη για τον Απόλλωνα με τον Μάρκοβιτς. Ο Σέρβος μέσα από την περιοχή, το πλασέ λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

- 77' Χαμένο τετ α τετ του Μπένσοπ, ο Ολλανδός απέναντι από τον Καϊκέ, πλάσαρε η μπάλα άουτ.

- 79' Δυνατό σουτ από πλευράς Ερμή, μαζεύει δύσκολα ο Μολ.

- 81' Σουτ του Χάμπου, άστοχο.

- 84' Συρτό σουτ του Μπένσοπ, ο Ντίας πάνω στην γραμμή σώζει το 7-0.