Τεσσάρα στην... επανάληψη για τον Απόλλωνα (φώτος)

Με 4 γκολ στο β΄ ημιχρόνο ο Απόλλωνας νίκησε με 4-0 την Καρμιώτισσα στην Πάφο. Καλύτερος ο Απόλλωνας, ανέβασε... στροφές στην επανάληψη. Πρώτο γκολ του Νταμπό με τη φανέλα των "γαλάζιων", δύο πολύ ωραίο γκολ ο Ρομπέρζ και ένα με πέναλτι ο Μπένσοπ. Δοκάρι ο Πίττας.

Η Φυτούλα Μωυσέως ήταν στο "Στέλιος Κυριακίδης" και σας μετεφέραμε ζωντανά την εξέλιξη της αναμέτρησης...

-Έναρξη αγώνα

4΄ Πέσιμο του Ντιγκινί εκτός περιοχής μετά από επαφή που είχε με τον Κυριακίδη. Άφησε το παιχνίδι να εξελιχθεί ο ρεφ

16΄ Χωρίς ευκαιρία μέχρι στιγμής μπροστά από τις δύο εστίες- Αργός, σχετικά, ο ρυθμός του αγώνα

20΄ Πρώτη ευκαιρία στο ματς- Εκτέλεση κόρνερ του Ματέι, άστοχη κεφαλιά του Μαλεκκίδη

21΄ Ο Ντιγκινί μέσα από την περιοχή, σημάδεψε σωστά με το δεξί, αλλά ήταν σε ετοιμότητα ο Κυριακίδης

22΄ Σουτ από τον Πίττα, έδιωξε αμυντικός της Καρμιώτισσας

23΄ Cooling break

27΄ Πρώτη καλή στιγμή για την Καρμιώτισσα με τον Χατζηβασίλη

30΄ Στο 65% η κατοχή μπάλας για τον Απόλλωνα

37΄ Ο Μαλεκκίδης απείλησε με σουτ εκτός περιοχής, αλλά η μπάλα σταμάτησε σε αμυντικό

44΄ Ευκαιρία για τους γηπεδούχους, ο Μολ είπε ΟΧΙ στη κεφαλιά του Ρομό

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη β΄ ημιχρόνου

-Οκτώ αλλαγές για τον Απόλλων. Μόνο οι Πίττας, Ντιγκινί και Σάλαι συνεχίζουν- Πέρασαν οι Μπένσοπ, Νταμπό, Πέδρο, Ψύχας, Βασιλείου, Σακέτι, Ρομπέρζ και Δημητρίου. Εκτός οι Μολ, Μαλεκκίδης, Γιούστε, Φιλιώτης, Σπόλιαριτς, Ματέι, Μάρκοβιτς και Ντένιτς

-Μια αλλαγή για την Καρμιώτισσα, ο Καπαρτής στη θέση του Μ. Σασί

47΄ Ο Νταμπό με κεφαλιά λίγο έλειψε να σκοράρει, του είπε ΟΧΙ ο Κυριακίδης

55΄ ΓΚΟΛ/Ο Νταμπό με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή το 0-1. Ασίστ ο Πέδρο

61΄ Ευκαιρία με Μπουμπακαρί η ομάδα των Πολεμιδιών, ωστόσο δεν έβαλε... δύσκολα στο Μολ

68΄ Μεγάλη φάση για τον Απόλλωνα, ο Μπένσοπ από κοντά έκανε το πλασέ, αλλά "νικήθηκε" από τον Καϊρίνο

73΄ Πέναλτι για τον Απόλλωνα το κέρδισε ο Νταμπό- Ο Καψός έκανε την... παράβαση

74΄ ΓΚΟΛ/Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπένσοπ, 0-2 ο Απόλλωνας

76΄ ΓΚΟΛ/Εξαιρετικό γκολ ο Ρομπέρζ και 0-3- Έκλεψε... τη μπάλα εκτός περιοχής, απέφυγε τρεις αντιπάλους και σκόραρε με πλασέ μέσα από την περιοχή

82΄ Δυνατό πλασέ από τον Πίττα εκτός περιοχής, απόκρουση από τον Καϊρίνο

83΄ Δοκάρι με Πίττα- Κόρνερ από τον Πέδρο, πριν η μπάλα... προσγειωθεί στο τερέν ωραίο τελείωμα με το δεξί από τον Πίττα, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δεξί κάθετο δοκάρι

86΄ ΓΚΟΛ/Ξανά ο Ρομπέρζ! Εκτέλεση φάουλ από τον Πέδρο, υπέροχη-δυνατή κεφαλιά από το Γάλλο αμυντικό και 0-4