Συνεχίζει ακάθεκτος! (φώτος)

Ο Απόλλωνας έκανε το καθήκον του επικρατώντας της ΠΑΕΕΚ εντός με 3-1 για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος φτάνοντας στους 24 βαθμούς και παραμένοντας στην κορυφή.

Οι “γαλάζιοι” είχαν εκρηκτικό ξεκίνημα με τον Στο να βρίσκει δίκτυα πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό του αγώνα. Στο 14ο λεπτό η ομάδα του Τσόρνιγκερ έκανε το 2-0 με τον Νταμπό. Η ΠΑΕΕΚ αντέδρασε στο 25ο λεπτό κάνοντας το 2-1 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μπάμπιτς και οι δύο ομάδες πήγαν στ΄αποδυτήρια με αυτό το σκορ.

Το δεύτερο ημίχρονο δεν διεκδίκησε δάφνες ποιότητας με τον Απόλλωνα ωστόσο να μην κινδυνεύει. Στο 81ο λεπτό ο Ψύχας με ωραίο σουτ έκανε το 3-1 και “καθάρισε” την υπόθεση τρεις βαθμοί για την ομάδα του.

Όγδοη νίκη σε 10 ματς για τον Απόλλωνα, πέμπτη ήττα για την ΠΑΕΕΚ που μένει στους 8 βαθμούς και την πρότελευταία θέση.

Η ιστοσελίδα μας ήταν στο Τσίρειο. Θυμηθείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης…

1΄ΓΚΟΛ ο Απόλλωνας μόλις στο 50ο δευτερόλεπτο του αγώνα! Ο Νταμπό μπήκε στην περιοχή από αριστερά, έκανε το γύρισμα εκεί όπου ο Στορ έσπρωξε την μπάλα στα δίκτυα. 1-0 οι "γαλάζιοι". ;ερτ3

6΄Κυκλοφορεί την μπάλα ο Απόλλωνας, σε θέση άμυνας ολόκληρη η ΠΑΕΕΚ.

13΄Δεν σημειώθηκε κάποια τελική προσπάθεια μπροστά στις δύο εστίες από το γκολ του Στορ κι΄έπειτα…

14΄Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Πίσω από την μπάλα ο Κολ.

ΓΚΟΛ ο Απόλλωνας, 2-0 με τον Νταμπό. Μετά από την εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα μένει στην περιοχή, ο Ρομπέρζ έκανε το παράλληλο γύρισμα και ο Νταμπό από κοντά δεν δυσκολεύεται να κάνει 2 τα γκολ του Απόλλωνα.  ασφγτ;4

17΄Ο Μαυρίας αντιμετωπίζει πρόβλημα στο πόδι. Του προσφέρονται οι πρώτες βοήθειες από το ιατρικό επιτελείο του Απόλλωνα.  ασφ;εε3

19΄Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Μαυρίας. Θα περάσει στη θέση του ο Φιλιώτης.

20΄Φιλιώτης αντί του Μαυρία ο οποίος αποχωρεί και δέχεται το χειροκρότημα από τον κόσμο του Απόλλωνα.

25΄Πέναλτι για την ΠΑΕΕΚ! Το κέρδισε ο Χαραλάμπους από τον Χαμάς. Οι δύο τους διεκδίκησαν την μπάλα με τον αρχηγό της ΠΑΕΕΚ να πέφτει στο έδαφος και τον Αναστάση να δείχνει την άσπρη βούλα. Εξετάζεται από το ΒΑΡ… Δέχτηκε και κίτρινη ο Χαμάς.

**Ο Ηρακλής Τσίκινης θα σχολιάσει την φάση στο Super Monday.

Κανονικά το πέναλτι.

27΄ΓΚΟΛ, ο Μπάμπιτς εύστοχος από την άσπρη βούλα, μειώνει σε 2-1 η ΠΑΕΕΚ.  ασδφ;εφ

35΄Ευκαιρία από τον Απόλλωνα! Ο Στορ απέναντι από τον Πρόσεκ, έκανε το πλασέ όμως ο κίπερ της ΠΑΕΕΚ έδιωξε σε κόρνερ.

36΄Σουτ του Νταμπό από πλάγια θέση εντός περιοχής, έξω. Απειλεί ξανά ο Απόλλωνας.

40΄Άλλα πέντε λεπτά για το ημίχρονο.

41΄Κίτρινη στον Νεοφύτου για φάουλ στον Ζράντι.

45΄Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος για το πρώτο μέρος...

Ημίχρονο στο Τσίρειο.

Ξεκίνησε το 2ο μέρος.

46΄Αλλαγή για την ΠΑΕΕΚ, έξω ο Τσόσιτς μέσα ο Αριστοτέλους.

50΄Πέρασε χωρίς κάτι ιδιαίτερο το πρώτο πεντάλεπτο στο 2ο μέρος.

56΄Ευκαιρία για τον Απόλλωνα με τον Νταμπό. Ο επιθετικός των “γαλάζιων” με σουτ εντός περιοχής και λίγο πλάγια, είδε τον Πρόσεκ να αποκρούει με το πόδι.

56΄Κίτρινη στον Τζουμ για φάουλ στον Ντίας.

59΄Ένταση στον αγωνιστικό χώρο ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων. Αφορμή ένα φάουλ του Ντίας στον Τζουμ. Στην συνέχεια προκλήθηκε ένταση ανάμεσα στους παίκτες.

Ο διαιτητής κιτρινίζει τον Κατελάρη και το Νάντο. Ήταν στο όριο ο άσος του Απόλλωνα.

63΄Γιάνσεν αντί του Χαραλάμπους για την ΠΑΕΕΚ.

67΄Γυροφέρνει την μπάλα έξω από την περιοχή του Πρόσεκ ο Απόλλωνας.

70΄Στο έδαφος ο Στορ, διακόπτει το ματς ο Αναστάση. Ο επιθετικός του Απόλλωνα έπεσε στην περιοχή του Πρόσεκ.

71΄Ενόχ αντί του Νάντο τώρα για την ΠΑΕΕΚ.

72΄Συνεχίζεται το ματς. Επέστρεψε ο ο Στορ.

73΄Ο Νταμπό μπήκε στην περιοχή του Πρόσεκ από δεξιά όμως δεν πέρασε η μπάλα στο γύρισμα του.

74΄Διπλή κίνηση για τον Απόλλωνα. Έξω Αλμπάνης και Τζουμ, μέσα Ίλιεφ και Ψύχας.

79΄Έξω Ντίας και Μπάμπιτς, μέσα Τιμέρμανς και Καπαρτής.

81΄ΓΚΟΛ ο Απόλλωνας, 3-1 με τον Ψύχα! Ο Ίλιεφ δίνει στον Ψύχα εντός περιοχής, ο νεαρός κάνει το σουτ και νικά τον Πρόσεκ. Οι δύο παίκτες που πέρασαν πριν από λίγο στο παιχνίδι συνδυάστηκαν για το τρίτο γκολ των “γαλάζιων”.