Άρης - Δόξα: Το βιολί του με... μαέστρο Ιωσηφίδη! (φώτος)

Ακάθεκτος ο Άρης, δέκατη νίκη στο πρωτάθλημα και κορυφή με 33 βαθμούς!

Η ομάδα του Λιάσου Λουκά κέρδισε το βράδυ της Παρασκευής και την Δόξα με 1-0, με χρυσό σκόρερ τον Ιωσηφίδη που είδε το πρώτο του γκολ στο πρωτάθλημα να χαρίζει το τρίποντο.

Σε ένα παιχνίδι με λίγες φάσεις, η "Ελαφρά Ταξιαρχία" ήταν αποτελεσματική, εκμεταλλεύτηκε την μοναδική της ευκαιρία στο παιχνίδι και στο 27' 'εφτασε στην ουσία με τον Ιωσηφίδη να σκοράρει ένα πολύ σημαντικό γκολ, στην πρώτη του παρουσία στην εντεκάδα. Από την άλλη η Δόξα είχε την κατοχή και τις περισσότερες φάσεις, όμως ήταν ανούσια.

Δεύτερη σερί νίκη για την ομάδα της Λεμεσού και τέταρτη στα τελευταία πέντε παιχνίδια πρωταθλήματος.

Το kerkida.net ήταν στο Τσίρειο...

-Ο Δημήτρης Σολωμού σφυρίζει την έναρξη.

-Αρκετές διακοπές στο πρώτο πεντάλεπτο.

-Tίποτα στα πρώτα δέκα λεπτά, παιχνίδι κέντρου.

-Αργός ο ρυθμός και άσχημο το θέαμα στο ξεκίνημα. Χωρίς την... παραμικρή φάση στα πρώτα 15 λεπτά.

-18' Η πρώτη ευκαιρία είναι για την Δόξα... Ο Κοβάσεβιτς σέντραρε κάθετα, ο Οικονομίδης έκανε την κεφαλιά από κοντά, ο Βανά έβγαλε την πολύ δύσκολη απόκρουση!

-Kαλύτερη η ομάδα του Ηλία Χαραλάμπους από το 10' και μετά. Έχει την κατοχή και βάζει πίεση στην άμυνα του Άρη.

-26' Πρώτη κίτρινη, στον Αντενόν που σήκωσε ψηλά το πόδι πάνω στο μαρκάρισμα. Φάουλ για τον Άρη λίγο έξω απ' την περιοχή του Σισκόφσκι.

fdgdfdfhfdh

-27' ΓΚΟΛ 1-0! Έγινε κάθετη σέντρα στην εκτέλεση του φάουλ και ο Ιωσηφίδης με κοντινή κεφαλιά άνοιξε το σκορ, στην πρώτη φάση της ομάδας του!

-33' Κάρτα στον Μπαμπίκα για επικίνδυνο μαρκάρισμα στον Στυλιανού.

-39' Σουτ του Μπένι από το ύψος της περιοχής, άστοχο.

-Δυο λεπτά οι καθυστερήσεις.

-Τελευταίο σφύριγμα στο πρώτο μέρος. Καθόλου καλό το θέαμα, μόλις μια φάση για την κάθε ομάδα, με τους γηπεδούχους να είναι αποτελεσματικοί και να έχουν το προβάδισμα.

-Ξεκίνησε το 2ο μέρος.

-46' Καλή φάση η Δόξα στα πρώτα δευτερόλεπτα, ο Σάσι από κοντά δεν μπόρεσε να πιάσει καλά την κεφαλιά.

-51' Aλλαγή για τον Άρη, ο Σπόλιαριτς αντί του Πατσέκο.

-56' Πρώτη αλλαγή και για την Δόξα, ο Εμπραλίτζε αντί του Οικονομίδη.

-59' Κίτρινη στον Ματθαίου για φάουλ στον Μέσκα.

-Μια ώρα παιχνιδιού, η κατοχή στους φιλοξενούμενους, με τον Άρη να είναι πίσω από το κέντρο.

-62' Τριπλή αλλαγή ο Άρης. Ο Λιάσος Λουκά απέσυρε τους Ελευθερίου, Ματθαίου και Ιωσηφίδη, μέσα οι Πακέ, Καζού και Σικόρσκι.

-65' Καλή φάση η Δόξα, με τον Σάσι να στέλνει έξω την διαγώνια κεφαλιά.

-66' Ο Σπόλιαριτς είδε τον Σισκόφσκι λίγο εκτός θέσης και σούταρε από μακριά, πρόλαβε και απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Δόξας.

-69' Διπλή αλλαγή ο Η.Χαραλάμπους. Ντρόλε αντί Μπένι, Ολιβέιρα αντί Καραμανώλη.

-Τελευταία είκοσι λεπτά. Η Δόξα έχει διαρκώς την κατοχή όμως ο Άρης αμύνεται αρκετά καλά και δεν έχει κινδυνέψει ιδιαίτερα.

-Καθόλου καλό το θέαμα, αρκετές οι διακοπές...

-Εισήλθαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο. Χωρίς ευκαιρία εδώ και πολλή ώρα...

-81' Ο Φασουλιώτης στη θέση του Σάσι.

-85' Διακοπή μετά από ένταση ανάμεσα σε Καζού και Ντρόλε. Παρατηρήσεις από τον διαιτητή και συνεχίζουμε.

-90' Ο Πάνκοφ αντί του Μπαμπίκα.

-94' Πολύ καλή φάση για την Δόξα, με τον Κοβάσεβιτς εξ επαφής να στέλνει έξω την κεφαλιά.