Άρης - Καρμιώτισσα: Τον "προσγείωσε" και φώναξε... πως είναι εδώ!

Πρώτη νίκη στο φετινό μαραθώνιο για την Καρμιώτισσα, η οποία πέτυχε σπουδαίο διπλό επί του Άρη με 2-1 στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Σκόρερ για την ομάδα των Πολεμιδιών οι Μαλόνε (6') και Ελ Αουχί(77'). Για τον Άρη μείωσε στο 90+4 ο Κακόριν στο πρώτο του τέρμα με τα "πράσινα".

Η ομάδα του Χρίστου Χαραλάμπους, σαφώς βελτιωμένη πήρε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, ενώ στην αντίπερα όχθη ο Άρης γνώρισε την πρώτη του ήττα.

H ιστοσελίδα μας σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα...

- Έναρξη...

- 4' Πρώτη τελική για τον Άρη με τον Μαγιαμπέλα. Έκανε το σουτ, σταθερά ο Κνόμπλοχ

- 6΄ ΓΚΟΛ 1-0 για την Καρμιώτισσα. Ο Ντούμπια έκανε το σουτ από πλάγια, ο Βάνα απέκρουσε ασταθώς, ο Μαλόνε πήρε το ριμπάουντ και από κοντά έκανε το 1-0.

ποιη

- 12' Ακόμη μία επιθετική προσπάθεια για την Καρμιώτισσα από δεξιά. Ο Ντούμπια έκανε την σέντρα, ο Βάνα μπλόκαρε σταθερά.

- 14' Ο Ελ Αουχί έκανε το μακρινό σουτ, η μπάλα κόντραρε σε αμυνόμενο του Άρη και ο Βάνα έδιωξε σε κόρνερ.

- 15' Εκτελέστηκε το κόρνερ, κεφαλιά του Κουλιμπαλί, ψηλά άουτ η μπάλα.

- 22' Σουτ του Στρούσκι, στα πόδια του Μεντιμόρετς η μπάλα και απομακρύνεται από την περιοχή

- 23' Ο Μπαμπίκα μπήκε στην περιοχή, έκανε την παράλληλη σέντρα με τον Χούμποτσαν να διώχνει και να στέλνει την μπάλα σε κόρνερ.

-28' Μακρινό σουτ του Ντούμπια, σταθερά ο Βανά.

- 30' Ο Γκομίς με ωραία προσωπική ενέργεια μπήκε στην περιοχή, έκανε το πλασέ ωστόσο ο Κνόμπλοχ έδιωξε σε κόρνερ. Πρώτη καλή φάση για τον Άρη μετά από αρκετή ώρα...

- 36' Σουτ του Σόκε, κανένα πρόβλημα για Κνόμπλοχ

- 40' Κάτω στον αγωνιστικό χώρο ο Σελούτσκα με πρόβλημα τραυματισμού.

- Επαναρχίζει το παιχνίδι...

- Όλα εντάξει με Σελούτσκα, επιστρέφει στο παιχνίδι.

- 3 λεπτά ο έξτρα χρόνος...

- 45+3 'Σουτ του Μουσούντα εντός περιοχής, η μπάλα αποκρούεται από αμυντικό πάνω στην γραμμή και μετά κατέληξε στον Κνόμπλοχ. Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη.

- Τέλος ημιχρόνου..

- Τριπλή για τον Άρη... Μέσα οι Μπράουν, Γιαμπλόνσκι, Κακόριν. Έξω οι Πηλέας, Στρούσκι και Mαγιαμπέλα

- Μέσα ο Αγγελή, έξω ο Σελούτσκα.

- Έναρξη 2ου ημιχρόνου...

- 48' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκομίς, ψηλά άουτ

- 50' Φωνές για πέναλτι από τον Άρη σε χέρι του Μαλόνε. Η φάση ελέγχθηκε από το VAR και το παιχνίδι συνεχίστηκε.

- 56' Μπήκε με επιθετικές διαθέσεις ο Άρης στο Β' Ημίχρονο

- 60' Σουτ του Κακόριν, σταθερά ο Κνόμπλοχ

- 63' Κίτρινη στον Μπράουν για θέατρο.

09

- 66' Σέντρα του Γιαμπλόνσκι, διώχνει με γροθιές ο Κνόμπλοχ

- 67' Έξω ο Γκομίς, μέσα ο Σπόλιαριτς

- 71' Σουτ του Σπόλιαριτς στα όρια της περιοχής, ψηλά άουτ η μπάλα.

- 73' Έξω ο Κουλιμπαλί, μέσα ο Ζελάγια

- 75' Κόκκινη στον Γιαγκό. Λάθος στην αμυντική λειτουργία του Άρη. Ο Ντούμπια έφευγε τετ α τετ με τον Βανά και ο Γιαγκό του έκανε φάουλ ελάχιστα έξω από την περιοχή.

- 77' ΓΚΟΛ 2-0 για την Καρμιώτισσα με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ελ Αουχί!

- 79' Έξω ο Ντούμπια, μέσα ο Χατζηβασίλης.

- 80' Σουτ του Μπρόρσον, έξω η μπάλα...

- 80' Έξω ο Μπαμπίκα, μέσα ο Σλόγκαρ.

- 85' Διαγώνιο σουτ του Σλόγκαρ, η μπάλα άουτ.

- 90' Έξω Μπεν Σαλάμ και Ντούρις, μέσα Χουσμπάουερ και Ανδρονίκου.

- 5 λεπτά έξτρα χρόνος

- 90+4' ΓΚΟΛ μειώνει σε 2-1 ο Άρης. Ο Κακόριν μπήκε στην περιοχή και με όμορφο διαγώνιο τελείωμα έγραψε το 2-1.

- ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

Άρης: Βανά, Πηλέας(46' Κακόριν), Γκομίς(67' Σπόλιαριτς), Μπένγκτσον, Γιαγκό, Μαγιαμπέλα(46' Γιαμπλόνσκι) Στρούτσκι(46' Μπράουν), Μουσούντα, Μπρόρσον, Σόκε, Μπαμπίκα(80' Σλόγκαρ)

Στον πάγκο: Χρυσοστόμου, Σωφρονίου, Μεντιούμπ, Σικόρσκι, Ντελμίρο,

Καρμιώτισσα: Κνόμπλοχ, Σελούτσκα (46' Αγγελή), Μαλόνε, Ντουμπιά(79' Χατζηβασίλης), Κουλιμπαλί(73' Ζελάγια), Ελ Αλουχί, Χούμποτσαν, Μεντιμόρετς, Οικονομίδης, Μπεν Σαλάμ(90' Χουσμπάουερ), Ντούρις(90' Ανδρονίκου).

Στον πάγκο: Λουκόφ, Τάντι, Μαρτίνς, Χριστοφή, Καλτσάς, Νεοφύτου,