Έπαιξαν πέντε (συν ένας)... αντίπαλοι του Άρη

Έξι (5+1) από τους πιθανούς αντιπάλους του Άρη είχαν το Σαββατοκυρίακο υποχρεώσεις. Η Bate Λευκορωσίας, η Molde Νορβηγίας, η Ludogorets Βουλγαρίας, η Galatasaray Τουρκίας, η  Copenhagen Δανίας και η Astana Καζακστάν.

Viking-Molde 3-4

H Μolde έχανε μέχρι το 75΄3-2 και πήρε τη νίκη στις καθυστερήσεις. Ανέβηκε στην 4η θέση του πρωταθλήματος Νορβηγίας αλλά είναι στο -12 βαθμούς έπειτα από 10 μόλις αγωνιστικές. Μεθαύριο έχει ματς κυπέλλου με την Kristiansund.

Slutsk-Bate 1-0

Nέα ήττα για την Bate. Eίναι πλέον στο -9 από την πρωτοπόρο Dinamo Minsk έχοντας μάλιστα και αγώνα περισσότερο. Στα τελευταία τέσσερα ματς πρωταθλήματος έχει 2 ισοπαλίες και 2 ήττες. Το πρωτάθλημα διακόπτεται και θα επαναρχίσει στις 25 του μήνα.

FC Copenhagen-Randers 1-1

Η FC Copenhagen ολοκλήρωσε την σεζόν με Χ σε αδιάφορο ματς αφού είχε κατακτήσει το πρωτάθλημα τις προηγούμενες αγωνιστικές. Αγωνίστηκε με ρεζέρβες και ισοφάρισε τα τελευταία λεπτά.

Galatasaray-Fenerbahce 3-0

Επίδειξη δύναμης των πρωταθλητών επί των δευτεραθλητών στην Τουρκία. Η Galatasaray επικράτησε με άνεση 3-0 και αύξησε τη διαφορά στο +8 ενώ απομένει μία αγωνιστική.

Ludogorets-Levski Sofia 3-2

Η ομάδα της Βουλγαρίας με τη νίκη της είναι μία ανάσα από την κατάκτηση του πρωταθλήματος και θα πάρει θέση στους ισχυρούς και συνεπώς θα είναι στην 10άδα των πιθανών αντιπάλων του Άρη. Την Τετάρτη ολοκληρώνεται το πρωτάθλημα με την Ludogorets να αντιμετωπίζει εκτός έδρας την αδιάφορη Cherno more.

*Αν η Ludogorets χάσει το πρωτάθλημα και το κατακτήσει η CSKA Sofia (προχθές έμεινε στο Χ με την CSKA 1948 Sofia) τότε πιθανός αντίπαλος του Άρη θα είναι η Astana η οποία προχθές νίκησε 1-0 την ουραγό Aksu. Η Astana είναι πρωτοπόρος στο πρωτάθλημα Καζακστάν με +3 από την δεύτερη Ordabasy έχοντας όμως δύο αγώνες περισσότερους.