Πρόκριση για πρώτη φορά στον Β' γύρο του κυπέλλου η Ομόνοια 29Μ

Στον β’ γύρο του κυπέλλου πέρασε η Ομόνοια 29Μ. Οι πράσινοι κέρδισαν με μονό αγώνα την ομάδα της Δόξας στην Περιστερώνα με 1-0 και πήραν το εισιτήριο για τον Β’ γύρο του κυπέλλου για πρώτη φορά στην ιστορία τους.

Οι πράσινοι κέρδισαν δίκαια την πρόκριση αφού ήταν η ομάδα που είχε τις περισσότερες ευκαιρίες στον αγώνα σε αντίθεση με τη Δόξα η οποία για άλλη μια φορά έδειξε τα αγωνιστικά της προβλήματα. Χωρίς νίκη σε πρωτάθλημα και κύπελλο συνεχίζουν οι πράσινοι της Κατωκοπίας.

Το kerkida.νετ ήταν στο γήπεδο με τον  Αντρέα Ροκόπο και σας μετέφερε όσα έγιναν. Στο Live της αναμέτρησης ήταν Κωνσταντίνος Κλαρκ.

Άρχισε ο αγώνας.

σδσα

Αλλαγή της τελευταίας στιγμής στην Ομόνοια 29Μ με τον Φιλίππου να μένει στα αποδυτήρια λόγω τραυματισμού στο ζέσταμα και στη θέση του στην ενδεκάδα να βρίσκεται ο Αντρέου.

-5' Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα πέντε λεπτά του αγώνα. Οι δυο ομάδες προσπαθούν να πάρουν μπάλα και να κάνουν το δικό τους παιχνίδι. Αρκετά τα λάθη στα πρώτα λεπτά.

σφδδφ

-15' Πρώτο κόρνερ στον αγώνα και είναι για τη Δόξα. Έδιωξαν οι αμυντικοί και στην αντεπίθεση η Ομόνοια 29Μ βγήκε στην αντεπίθεση ωστόσο ο Βρίκκης ήταν σε θέση οφ-σάιντ.

-20' Άλλο ένα κερδισμένο κόρνερ για τη Δόξα. Επιθετικό φάουλ στη συνέχεια πάνω στον Στρέζο.

-27' Πρώτη καλή στιγμή στον αγώνα. Ο Σιαθάς από πλάγια πήγε να νικήσει τον Αντωνίου με το σώμα ο τερματοφύλακας της Δόξας διώχνει σε κόρνερ.

-29' Μετά την εκτέλεση του κόρνερ η Ομόνοια 29Μ πέτυχε γκολ με κεφαλιά του Μεχασεπ ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε από το VAR.  Το γκολ ακυρώθηκε αφού ο επιθετικός των πρασίνων κατέβασε την μπάλα με ο χέρι.

33' Οριζόντιο ΔΟΚΑΡΙ για την Ομόνοια 29Μ μετά από δυνατό σουτ του Βρίκκη με τον Αντωνίου να αγγίζει ελάχιστα την μπάλα.

σδαδασ

37' Κίτρινη στον Στυλιανού.

43' Κίτρινη στον Σκόκλουντ.

Δυο λεπτά οι χρόνοι των καθυστερήσεων.

Τέλος Α΄ μέρους.

δφσασ

Άρχισε το β' μέρος.

-46' Αλλαγές για τη Δόξα εκτός ο Αλσέους και Στυλιανού και στις θέσεις τους οι Αντωνιάδης και Βελκόφσκι.

-46' Αλλαγή και για την Ομόνοια 29Μ εκτός ο Κονομής στη θέση του ο Ιωάννου.

-53' Κίτρινη στον Παττίχη για φάουλ στον Σετσέροβιτς.

-57' Κίτρινη στον Βρίκκη.

-58' Αλλαγές για την Ομόνοια 29Μ, εκτός οι Μεχασέπ και Σωτηρίου εντός οι Πικής και Φιακάς.

δσφφδσ

-60' Πρώτη τελική στον αγώνα για τη Δόξα, ο Κλεόφιλο πάτησε περιοχή από πλάγια θέση έκανε το πλασέ πάνω στον Στρέζο η μπάλα.

-64' Γύρισμα του Παττίχη από πολύ κοντά η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Αντωνίου. Πρώτη ευκαιρία για την Ομόνοια 29Μ στο β' μέρος.

-65' Αλλαγές για τη Δόξα εκτός οι Σετσέροβιτς και Μιχάμεντ στις θέσεις τους οι Πάντις και Ασάντε.

-70' Αλλαγή για την Ομόνοια 29Μ εκτός ο Σιαθάς στη θέση του ο Βασιλείου.

δαασσ

-72' Σουτ του Αντωνιάδη η μπάλα λίγο έξω.

-74' Αλλαγή για τη Δόξα εκτός ο Κλεόφιλο στη θέση του ο Τρούγιτς.

-77 ΓΚΟΛ και 0-1 για την Ομόνοια 29Μ με τον Γαβριηλίδη. Ο Φιακάς εκτέλεσε το κόρνερ με με καρφωτή κεφαλιά ο αρχηγός των πρασίνων νίκησε τον Αντωνίου για το 0-1.

-80' Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια 29Μ με τον Πικκή να περνά την μπάλα πάνω από τον Αντωνίου και να καταλήγει λίγο πάνω από τα δοκάρια.

-80' Αλλαγή για την Ομόνοια 29Μ εκτός ο Παττίχης στη θέση του ο Κουμής.

-85΄ Κίτρινη στον Φοινίρη.

-88' Κίτρινη και στον Χ. Κυριάκου.