Προκρίθηκε με... ΕΦΤΑΡΑ (Φώτος/βίντεο)

Εύκολο έργο είχε η Δόξα απέναντι στον Ακρίτα για την πρώτη φάση του Κυπέλλου αφού επικράτησε με το εκτός έδρας 7-0 και πέρασε στην επόμενη φάση.

Το kerkida.net σας μετέφέρε ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα από το "Στέλιος Κυριακίδης".

- Ο αγώνας είναι νοκ άουτ

Σέντρα στο παιχνίδι

4’ Πέναλτι για την Δόξα. Πρώτη καλή στιγμή για την Δόξα με τον Καρλίτος, ο άσος των φιλοξενούμενων μπήκε μέσα στην περιοχή και ανατράπηκε

7' ΓΚΟΛ 0-1 η Δόξα με εύστοχο κτύπημα του Παπαφώτη.

10’ Αναγκαστική αλλαγή για τον Άκριτα. Στην φάση που δόθηκε πέναλτι ο Ρολάνδος Μιχαήλ τραυματίστηκε , την θέση του πήρε ο Αχιλλέας Μιχαήλ

15’ Συρτό σουτ από τον Παπαφώτη, η μπάλα έξω .

20’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μιντίκκη, διώχνει η άμυνα του Άκριτα .

21’ Πρώτη καλή στιγμή για τον Ακρίτα. Ο Μιχαήλ επιχείρησε να «κρεμάσει» τον Παρασκευά, η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι και έξω.

33' ΓΚΟΛ 2-0 για τη Δόξα: Έγινε η σέντρα από τον Μιντίκκη και ο Καρλίτος σκόραρε με κεφάλιά

35’ ΓΚΟΛ και πάλι για την Δόξα . Ωραία επιθετική ενέργεια από την ομάδα της Κατωκοπιάς με τον Καρλιτος να σουτάρει επιτυχώς μέσα από την περιοχή για το 3-0.

Ημίχρονο στο ματς

45' Έναρξη β' ημιχρόνου

46' Αλλαγές είχαμε και για τις δυο ομάδες

- Τρεις για την Δόξα. Έξω οι Καρλιτος, Μέσκα και Παπαφώτης
Μέσα οι Ζε Βαλέντε, Χαραλάμπους και Μιχαήλ

- Για Ακρίτα έξω ο Μουάντ, Μέσα ο Παχταλιάς

50’ Σουτ του Ζε Βαλέντε, σταθερά μαζεύει ο Κίζεφ

51’ Πρώτο σουτ και για τον Άκριτα στο δεύτερο μέρος , καταλήγει σε κόρνερ η μπάλα

53’ Καλή ευκαιρία για τον Άκριτα με κεφάλια του Αράμπα

55’ Πέναλτι για την Δόξα. Το πέναλτι δόθηκε σε ανατροπή του Μιχαήλ από τον Κίζεφ

ΓΚΟΛ 0-4 στο 56’ με τον Ιταλο

Αλλαγή στο 60’ μέσα ο Λουκαΐδης. Έξω ο Τζόνσον

68’ Σουτ του Λουκαΐδη , μαζεύει ο Παρασκευα

70’ Πλασέ του Μιντίκκη διώχνει αμυντικός του Ακρίτα προ κενής εστίας!

73’ Καλή ευκαιρία για την Δόξα με σουτ του Μιχαήλ. Διώχνει σε κόρνερ ο Κίζεφ.

75’ Και πάλι ευκαιρία για την Δόξα με τον Μιχαήλ , πολύ καλή η παρουσία του μικρού μέχρι στιγμής.

80' Πέναλτι για τη Δόξα. Το κερδίζει ο Μιχαήλ.

81' ΓΚΟΛ 0-5 η Δόξα με τον Μιχαήλ να σκοράρει από τα 11 βήματα.

83' ΓΚΟΛ 6-0 Με τον Μουκτάρη που σκόραρε με κοντινή προβολή, έπειτα από εκτέλεση φάουλ

86' ΓΚΟΛ 7-0 Με τον Ίταλο μετά από ασίστ του Φιντέλις

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Ακρίτας Χλώρακας: Κίζεφ, Τάνο, Αράμπα, Χριστόδουλου, Σερφά, Τζόνσον, Ντιαρρά, Μιχαήλ, Ταουίλ, Βασιλείου, Βάσου.

Πάγκος: Χατζησολωμου, Μιχαήλ, Παχταλιάς, Λουκαϊδης, Οκό, Ντατίδης, Καλαϊτσίδης, Νικολάου, Ιωάννου.

Δόξα: Παρασκευά, Μουκτάρης, Φιντέλις, Ίταλο, Παπαφώτης, Καρλίτος, Τραϊτσέφκσι, Μέσκα, Μιντίκκης, Καρλάο, Χριστοφή

Πάγκος: Γκρεμσλ, Ντερβίτ, Βαλιέντε, Λουίς Κάρλος Μπόλιεβιτς, Ασαμόα, Μιχαήλ, Χαραλάμπους

Διαιτητής: Στρούθου Αντρέας
Α' Βοηθός Διαιτητής: Αναστασίου Στέφανος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Βίκτωρος Ανδρέας
4ος Διαιτητής: Κωνσταντίνου Ανδρέας