Δόξα-ΠΑΕΕΚ: Η μία ξεφεύγει, η άλλη βυθίζεται… (φώτος)

Σπουδαία νίκη για τη Δόξα με 1-0 επί της ΠΑΕΕΚ στο Μακάρειο στάδιο, για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Xρυσός... σκόρερ ο Μπένι στο 17. Στους 22 βαθμούς η Δόξα που κέρδισε μετά από 6 σερί ανεπιτυχή αποτελέσματα, στο +7 από την ΠΑΕΕΚ που βρίσκεται στην... καυτή ζώνη! Με δέκα λόγω αποβολής του Σαντίκ με 2η κίτρινη κάρτα τελείωσε τον αγώνα η ομάδα του Ηλία Χαραλάμπους. Δοκάρι στο 90΄ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μιλτς είχε η ΠΑΕΕΚ.

Καλύτερη η Δόξα στο πρώτο 45λεπτο, ανέβηκε στην επανάληψη η ΠΑΕΕΚ, αλλά δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό της πλεονέκτημα.

Το kerkida.net σας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξη της αναμέτρησης...

Έναρξη...

5΄ Άστοχο τελείωμα από τον Μπένι- Καλή στιγμή για τη Δόξα

15΄ Παραμένει το 0-0, μέτριο ποιοτικά παιχνίδι

17΄ ΓΚΟΛ/Ο Μπένι! Κομπίνα... μετά από εκτέλεση φάουλ. Ο Εμπραλίντζε έστειλε τη μπάλα στον Μπένι, ο οποίος με ψύχραιμο πλασέ άνοιξε το σκορ για τη Δόξα

-Κίτρινη στον Καπαρτή, διαμαρτυρίες γιατί εκτελέστηκε γρήγορα το φάουλ

33΄ Σέντρα του Καπαρτή, δεν πρόλαβε ο Μιλτς

38΄ Σουτ από τον Καπαρτή, εύκολα ο Πρόσεκ- Πρώτη τελική προσπάθεια για την ΠΑΕΕΚ

Ημίχρονο (Δύο τελικές προσπάθειες η Δόξα, μία η ΠΑΕΕΚ, σχεδόν μοιρασμένη η κατοχή μπάλας. Περιμένουμε καλύτερο ματς στην επανάληψη)

Έναρξη β΄ ημιχρόνου

-Άντρις Νεοφύτου και Βαρέλα, αντί των Νάντο και Χαραλάμπους. Διπλή αλλαγή για την ΠΑΕΕΚ

48΄ Κίτρινη στον Σαντίκ για διαμαρτυρίες- Ήταν στο όριο

49΄ Κίτρινη στον προπονητή της Δόξας, Ηλία Χαραλάμπους- Ήταν ήδη τιμωρημένος ο κόουτς της Δόξας, δεν θα βρίσκεται στον πάγκο στον αγώνα της πρεμιέρας

51΄ Κίτρινη στον Εμπραλίτζε

58΄ Μεγάλη στιγμή με Κούρο για την ΠΑΕΕΚ, δεν μπόρεσε να απειλήσει σοβαρά τον Σισκόφσκι

59΄ Κίτρινη στον Καραμανώλη- Ήταν και αυτός στο όριο

60΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ομπανόρ, άουτ η μπάλα

60΄ Δεύτερη κίτρινη στον Σαντίκ, κόκκινη κάρτα και με 10 η Δόξα! Για φάουλ με το αγκώνα στην εναέρια μονομαχία με τον Σουμαόρο

65΄ Ο Νούνιτς αντί του Καπαρτή

66΄ Δυνατό φαλτσαριστό σουτ από τον Βαρέλα, δύσκολα σε κόρνερ ο Σισκόφσκι

69΄ Ο Μπάμπιτς στη θέση του Ομπανόρ, ο οποίος αισθάνθηκε ενοχλήσεις

73΄ Σάιθ και Τραϊτσέφσκι εντός, Σάσι και Μέσκα εκτός

77΄ Κωμοδίκης αντί Ενόχ

83΄ Άστοχη κεφαλιά από τον Φραγκέσκου, παραμένει το 1-0 για τη Δόξα

88΄ Ανανέ αντί Εμπραλίτζε, Κυριάκου αντί Στυλιανού. Τραυματίας αποχώρησε ο τελευταίος

90΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μιλτς, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι!