Δόξα-Πάφος FC: Πέρασε "αέρας" από την Περιστερώνα! (φώτος)

Νέα νίκη για την Πάφο FC, κέρδισε άνετα με 3-0 εκτός έδρας τη Δόξα, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής. Όταν άνοιξε το σκορ ο Βαλακάρι με φοβερό γκολ στο 44΄, τα πάντα πήραν το δρόμο τους και το τρίποντο κατέληξε στην πρωτοπόρο ομάδα του Μπεργκ. Ο Μπεσάρτ στο 81΄ και ο Ζάιρο στο 83΄ τα άλλα δύο γκολ. H Δόξα δεν απείλησε καθόλου, η Πάφος έκανε ό,τι ήθελε στο β΄ ημίχρονο. Στους 17 βαθμούς και στην κορυφή η παφιακή ομάδα, παρέμεινε στους 7β η Δόξα.

Το kerkida.net ήταν στην Περιστερώνα και σας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα...

Έναρξη...

3΄ Ζήτησε πέναλτι η Πάφος FC σε πέσιμο του Ζάιρο, μετά από επαφή που είχε με τον Κέρλα

enter " "

-Το ΒΑΡ δεν είχε αντίθετη άποψη με τον ρεφ

-Συνεχίζεται το ματς

10΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ντράγκομιρ, δεν δυσκολεύτηκε ο Σισκόφσκι

12΄ Καλύτερη η παφιακή ομάδα στο πρώτο δεκάλεπτο με διάθεση να πετύχει το γρήγορο γκολ, άρχισε να ανεβαίνει η γηπεδούχος ομάδα στα τελευταία λεπτά. Πιέζει ψηλά η Πάφος FC

20΄ Παραμένει το 0-0, χωρίς τη σπουδαία φάση

24΄ Μακρινό-δυνατό σουτ από τον Κβίντα, άουτ η μπάλα

29΄ Μικρή διακοπή, ένα θεματάκι με το σημαιάκι του β΄ βοηθού Κυριάκου Σωκράτους

enter " "

31΄ Δυσκολεύεται πολύ η Πάφος να φτιάξει μεγάλη ευκαιρία, αμύνεται σωστά η Δόξα

33΄ Κίτρινη στον Κανέ για διαμαρτυρία

41΄ Το μέχρι στιγμής αποτέλεσμα και ο ρυθμός του αγώνα βολεύει τη Δόξα που έχει στόχο το βαθμολογικό κέρδος. Μόνο τη νίκη θέλει η ομάδα του Μπεργκ

44΄ ΓΚΟΛ/Απίθανο γκολ ο Βαλακάρι! Ο Φινλανδός άσος της Πάφος FC άνοιξε το σκορ με τρομερό αριστερό σουτ από μακρινή απόσταση. Με το δεξί υποδέχθηκε τη μπάλα και ενώ ήταν στον αέρα γύρισε το σώμα του και με φοβερό τελείωμα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα

enter " "

Λήξη ημιχρόνου (Χωρίς τελική προσπάθεια η Δόξα, στο 57% η  κατοχή μπάλας για την Πάφο)

enter " "

Έναρξη β΄ ημιχρόνου

48΄ Τριπλή μεγάλη φάση για την Πάφο- Πλασέ από Σεμέδο, ασταθή απόκρουση ο Σισκόφσκι, πλασέ του Ικόκο σωτήρια επέμβαση ο κίπερ της Δόξας και στη συνέχεια απείλησε με κεφαλιά ο Ζάιρο, έδιωξε τη μπάλα αμυντικός

57΄ Καλή στιγμή με Ζάιρο, σουτ με το δεξί, σε ετοιμότητα ο Σισκόφκι

58΄ Παραμένει το 0-1, ψάχνει το 2ο γκολ η φιλοξενούμενη ομάδα, δεν απείλησε καθόλου η Δόξα

62΄ Τριπλή αλλαγή η Δόξα. Ο Ασαμόα στη θέση του Μπένι, ο Αμπντουλάχι αντί του Σόπτσικ ενώ αποχωρεί τραυματίας ο Κέρλα, στη θέση του ο Μέσκα

70΄ Δεν έχουν βοηθήσει ιδιαίτερα μέχρι στιγμής οι αλλαγές του Τσέου

75΄ Κίτρινη στο Σεμέδο

77΄ Από καλή θέση ο Ντράγκομιρ έστειλε τη μπάλα άουτ με το αριστερό

78΄ ΓΚΟΛ/Σεμέδο και 0-2! Ο Βαλακάρι βρήκε τον Ζάιρο, οποίος έστρωσε τη μπάλα στο Σεμέδο που δεν λάθεψε με πλασέ

-Έλεγχος ΒΑΡ για το αν ήταν σε θέση οφσάιντ ο Ζάιρο

79΄ ΔΕΝ μετρά το γκολ, οφσάιντ

80΄ Ο Μπεσάρτ στη θέση του Βαλακάρι

81΄ ΓΚΟΛ/0-2 ο Μπεσάρτ! Με το εξωτερικό υπέροχο τελείωμα!

-Ζήτησε φάουλ η Δόξα, σε μαρκάρισμα του Σεμέδο στον Στυλιανού. Ο Σεμέδο ήταν αυτός που μοίρασε την ασίστ

-Μετρά το γκοκλ

83΄ ΓΚΟΛ/0-3 ο Ζάιρο! Υπέροχη ατομική ενέργεια, από πλάγια θέση νίκησε τον Σισκόφσκι ο 1ος σκόρερ του πρωταθλήματος με 7 γκολ!