Το... μοίρασαν στο ΜΑΚ (φώτος)

Στο μηδέν Δόξα και Εθνικός!

Το ισόπαλο 0-0 δεν δείχνει την πραγματική εικόνα του αγώνα. Πολλές χαμένες ευκαιρίες και αποκρούσεις των Πρινιωτάκη - Μπογκατίνοφ έφεραν αυτό το 0-0. Σκόραρε ο Σασί αλλά ο VAR ακύρωσε το γκολ για οφσάιντ.

Από ένα βαθμό οι δυο ομάδες, ο πρώτος για τον Εθνικό, στους 5 η Δόξα.

Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net ήταν στο Μακάρειο και σας μετέφερε την εξέλιξη της αναμέτρησης.

- Εναρξη στο ματς

- 6' Aναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά στο Μακάρειο.

- 15' Στο έδαφος οι Χουντόμπιακ - Αντάμοβιτς, κρατά κίτρινη κάρτα ο Αργυρού. Την "βλέπει" ο Αντάμοβιτς.

- 17΄ Κίτρινη στον Πηλέα, πρώτη κάρτα και για τον Εθνικό.

- 20' Στημένη μπάλα για τον Εθνικό, ο Φλοριάν πήρε τη μπάλα μέσα από την περιοχή, έκανε το συρτό σουτ, πάνω στην γραμμή διώχνει ο Κοβάσεβιτς!

ηφγηφγηφγηηηφγηφγηφη

- 23' Συρτό, αδύναμο σουτ ο Ασαμόα, εύκολα ο Μπογκατίνοφ.

- 32' Κόρνερ του Χουντόμπιακ, ο Χολ το κεφάλι, η μπάλα άουτ.

- 36' Ευκαιρία για τον Εθνικό, ο Γκόρουπετς το γύρισμα στη περιοχή, ο Ζάκπα σε εξαιρετική θέση δεν βρίσκει την μπάλα έτσι ώστε να την στείλει στα δίχτυα.

- 37' Νέα ευκαιρία ο Ζάκπα! Κόρνερ του Χουντόμπιακ, ο Ζάκπα έπιασε την κεφαλιά ξανά σε πλεονεκτική θέση, άουτ!

- 40' Άμυνα του Χολ στον Ασαμόα, καθοριστική!

Ενα λεπτό η καθυστέρηση.

Ημίχρονο. Καλύτερος ο Εθνικός σε ένα πρώτο μέρος που πάντως δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας. Τρεις καλές φάσεις για τον Εθνικό με κορυφαία το σουτ του Τολεμές που έδιωξε πάνω στην γραμμή ο Στυλιανού.

δφγ

'Εναρξη β΄μέρους

- 46’ Δύο αλλαγές για την Δόξα: Οι Σασί και Χριστοφή στη θέση των Ασαμόα και Στυλιανού

- 47' Καλή στιγμή για την Δόξα, σουτ του Σασί, σταθερά ο Μπογκατίνοφ.

- 49' Ο Κουντόμπιακ μπήκε στη περιοχή, έκανε το γύρισμα προς τον Μάριο Ηλία, το πλασέ άουτ.

- 53' Γύρισμα του Πηλέα, στο σωστό σημείο ο Χριστοφή διώχνει τον κίνδυνο

- 55' Ευκαιρία για την Δόξα με τον Σάσι. Ο Τυνήσιος μπήκε στη περιοχή από πλάγια θέση προτίμησε το σουτ, ο Μπογκατίνοφ σώζει!

- 56' Τεράστια ευκαιρία για την Δόξα, πάνω στην γραμμή σώζει ο Μπογκατίνοφ! Εκτέλεση κόρνερ η μπάλα έσκασε στη περιοχή, ο Σαντίκ το δυνατό σουτ, ο κίπερ του Εθνικού κρατά το 0-0.

φδγ

- 65' Μεγάλη απόκρουση Πρινιωτάκη! Ο Πηλέας εκτέλεσε απευθείας, ο "Πρίνιω" έκανε φοβερή απόκρουση!

- 68' Μπήκε με αποφασιστικότητα ο Μπαλντέ, άνοιξε λίγο το κοντρόλ, μάζεψε ο Μπογκατίνοφ.

- 71' Προσπάθεια του Ελουντού, κόρνερ κερδίζει ο Καμερουνέζος.

- 72' Ωραία αντεπίθεση η Δόξα, ο Μπαλντέ στον Σαντίκ, αυτός στον Εμπραλίζε, ο Γεωργιανός έκανε την σέντρα στον Σασί, καθοριστική άμυνα του Περατικού!

- 73' Ευκαιρία για τη Δόξα με τον Αντένον, κεφαλιά του Αφρικανού η μπάλα μόλις δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μπογκατίνοφ.

δφγδφγδφγδγδφγδγδγγδφ

- 74' Κεφαλιά του Ηλία, ο Πρινιωτάκης το βγάζει! Νέα σημαντική απόκρουση από τον κίπερ της Δόξας

- 75' Τεράστια ευκαιρία χάνει ο Σαντίκ! Ο Φινλανδός πήρε συστημένη μπαλιά από τον Εμπραλίτζε, από κοντινό σημείο εκτέλεσε, η μπάλα πάνω από το δοκάρι του Μπογκατίνοφ. Η ευκαιρία του αγώνα!

γδφδφγδφγδγδφγδγδφ

- 77' Σουτ του Μπαλντέ, άουτ

- 84' ΓΚΟΛ η Δόξα και 1-0! Ο Σασί! Ο Μπαλντέ έκανε το σουτ, ο Σασί πήρε την μπάλα και την έστειλα στα δίχτυα.

δφγδφγδφγδφγδφγγδγδφγγ

- 85' Ακυρώνεται το γκολ! ΟΦΣΑΙΝΤ! Στο ξεκίνημα της φάσης ο Εμπραλίτζε ήταν εκτεθειμένος. Αυτό εξέτασε ο VAR και για λίγα εκατοστά ακύρωσε το γκολ. Δύσκολη φάση.

δφγδφγγφδγδφγφγδφ

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων...

- 90+2' Μικροπρόβλημα αντιμετωπίζει ο ρεφ Αργυρού.