Νέα Σαλαμίνα - Δόξα: Ντορεγκαράι… buzzer beater!

Πολύ μεγάλη νίκη για την Νέα Σαλαμίνα η οποία επικράτησε με 1-0 της Δόξας με γκολ του Ντορεγκαράι στο 90+4΄!

Σ΄ένα παιχνίδι που κατά διαστήματα είχε πολύ καλό ρυθμό και αρκετές ευκαιρίες, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που στο τέλος χαμογέλασαν με τον Αργεντινό να πετυχαίνει με κεφαλιά το μοναδικό γκολ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Νέα Σαλαμίνα έφτασε τους 10 βαθμούς και έκανε άλμα στην βαθμολογία. Έμεινε στους 7 η Δόξα η οποία στο 54ο λεπτό του αγώνα σκόραρε όμως το γκολ του Σόπτσικ ακυρώθηκε για οφσάιντ μετά από παρέμβαση του ΒΑΡ.

Η ιστοσελίδα μας ήταν στο “Αμμόχωστος”:

Σέντρα στο παιχνίδι μας μετά την μονόλεπτη σιγή εις μνήμη του Χριστάκη Πολυβίου, πρώην προέδρου της Νέας Σαλαμίνας...

εςρ;ρε

7΄Χωρίς ευκαιρία μπροστά στις δύο εστίες.

11΄Μεγάλη ευκαιρία για την Δόξα!

Ο Σαντίκ εντός περιοχής, πέρασε τον Μελισσά όμως ο Σεργίου έβγαλε σωτήρια την άμυνα!

17΄Απειλεί και πάλι η Δόξα με Μπένι αυτή την φορά.

Βαθιά μπαλιά στην περιοχή, ο Μπένι δεν κατάφερε να φτάσει σε τελική προσπάθεια.

ξξξ

29΄Νέα μεγάλη φάση για την Δόξα!

Ο Μπένι από πλεονεκτική θέση εντός περιοχής, έστειλε την μπάλα έξω! Ήταν μόνος απέναντι από τον Μελισσά!

33΄Η Δόξα είναι ομάδα που δείχνει να είναι η ομάδα που μπορεί να φτάσει πρώτη στο γκολ.

ρς

36΄Φάουλ για την Νέα Σαλαμίνα και ευκαιρία για ένα γέμισμα.

Βγήκε η άμυνα.

37΄Κόρνερ για τους γηπεδούχους.

Πέρασε ανεκμετάλλευτο...

38΄Ευκαιρία για τη Νέα Σαλαμίνα!

Ο Κβλιμοβιτς με σουτ εντός περιοχής και πλάγια, είδε τον Σισκόφσκι να διώχνει με το πόδι.

39΄Κόρνερ για τη Νέα Σαλαμίνα.

40΄Η γηπεδούχος ομάδα έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων στα τελευταία λεπτά.

ερ

42΄Ωραία κίνηση από τον Κουμουρή εκτός περιοχής, βρήκε χώρο, έκανε το σουτ, η μπάλα άουτ.

45΄Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος για το ημίχρονο.

Ημίχρονο 0-0.

Ξεκίνησε το 2ο μέρος. Με μία αλλαγή η Νέα Σαλαμίνα, Φελίπε αντί του Κλίμοβιτς.

49΄Διαγώνιο σουτ του Οφόρι που έκανε την κούρσα, μάζεψε ο Σισκόφσκι.

324

53΄Σουτ του Μποτεάκ εκτός περιοχής, εύκολα ο Σισκόφσκι.

54΄Η Δόξα σκοράρει με Σόπτσικ όμως το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ στην αρχή της φάσης ο Αυστριακός.

324

58΄Κίτρινη στον Κέρλα για φάουλ στον Τολεμές.

59΄Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μποτεάκ, μόλις έξω η μπάλα!

60΄Κίτρινη στον Φλοριάν.

60΄Ευκαιρία για την Νέα Σαλαμίνα. Ο Μάντζεκ απέναντι από τον Σισκόφσκι δεν τα κατάφερε να τον ξεπεράσει. Τραυματίστηκε στην φάση ο κίπερ της Δόξας.

64΄Νέα φάση για τους γηπεδούχους! Ο Φελίπε έκανε το σουτ εκτός περιοχής, λίγο έξω.

70΄Κίτρινη στον Μποτεάκ για φάουλ στον Κοβάσεβιτς λίγο έξω από την περιοχή.

23ρ

75΄Κίτρινη στον Στυλιανού για φάουλ στον Κουμουρή.

82΄Ευκαιρία για την Δόξα! Ο Σαντίκ την κεφαλιά, ο Μελισσάς μπλόκαρε.

88΄Κορνερ η Νέα Σαλαμίνα...

Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.

90+2΄Μεγάλη φάση για την Δόξα με τον Καργκμπό να κάνει το σουτ εξ επαφής όμως ο Φράγκος έβαλε την κόντρα.

90+4΄ΓΚΟΟΛ η Νέα Σαλαμίνα! 1-0 με κεφαλιά του Ντορεγκαράι!!