Ο Χριστοφή... το μοίρασε στο τέλος! (φώτος)

Στο 1-1 έμειναν Καρμιώτισσα και Δόξα στο “Στέλιος Κυριακίδης” με γκολ των Ίσμαηλ Σασί και Μαρτίνου Χριστοφή.

Η Καρμιώτισσα χάρη σε γκολ στο 17ο λεπτό του αγώνα μετά από λάθος του Μουκτάρη και ωραία προσπάθεια του Σάσι πήρε το προβάδισμα. Μετά το γκολ η Δόξα είχε την κατοχή έχοντας τρεις καλές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει στο πρώτο μέρος.

Στο δεύτερο μέρος η φιλοξενούμενη ομάδα συνέχισε να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων σημαδεύοντας μάλιστα και δύο φορές το δοκάρι ενώ η Καρμιώτισσα είχε μία καλή στιγμή με τον Ρέινολντς στο 52'. Τελικά η υπεροχή της Δόξας απέδωσε καρπούς στο 86’ με τον Χριστοφή να ισοφαρίζει με συρτό σουτ για το τελικό 1-1.

Στους 25 βαθμούς και την 6η θέση η Δόξα, στους 16 και στη 12η θέση η Καρμιώτισσα.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:

Aρχίζουμε...ανεβείτε μαζί μας

ΑΠΟΕΛ

- Σέντρα στο ματς

10’ Πρώτα αναγνωριστικά λεπτά με τις δύο ομάδες να κλείνουν τους διαδρόμους και την μπάλα να παίζεται στο κέντρο.

17' ΓΚΟΛ 1-0 η Καρμιώτισσα με Ι.Σασί! Λάθος του Μουκτάρη, ο Ισμαήλ Σασί κλέβει την μπάλα, περνά και τον Σισκόφσκι και πλασάρει σε κενή εστία ανοίγοντας το σκορ!

26' Σέντρα-σουτ του Εγγλέζου, η μπάλα πήγαινε προς την εστία και ο Τούμπας την έδιωξε σωτήρια σε κόρνερ

28΄ Στο έδαφος Μουκτάρης και Πέρεζ μετά από σύγκρουση τους σε προσπάθεια για κεφαλιά.

δφωερ

30΄Μετά από ολιγόλεπτη διακοπή οι ποδοσφαιριστές είναι καλά και επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο

33' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Εγγλέζου, εύκολα απέκρουσε ο Τούμπας

35' Έχει την κατοχή και πιέζει η Δόξα μετά το γκολ, η Καρμιώτισσα σε θέση άμυνας.

37΄Σουτ του Σαντίκ μέσα στην περιοχή, η μπάλα περνάει πάνω από τα δοκάρια του Τούμπα.

38΄ Αναγκαστική αλλαγή για τη Δόξα. Ο Μαρτίνος Χριστοφή περνάει στη θέση του Μουκτάρη που αποχωρεί τραυματίας από την προηγούμενη σύγκρουση με τον Πέρεζ.

δφγρερεγε

40' Ευκαιρία για τη Δόξα! Σουτ του Κίκας από τα αριστερά στο ύψος της περιοχής η μπάλα μόλις άουτ!

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους

- Κίτρινη στον Νεοφύτου για σκληρό φάουλ πάνω στον Εγγλέζου

Ημίχρονο στο παιχνίδι/ Η Καρμιώτισσα σε ένα παιχνίδι που ήταν ισορροπημένο μέχρι εκείνη την στιγμή άνοιξε το σκορ στο 17' μετά από λάθος του Μουκτάρη και ωραία προσπάθεια του Ισμαήλ Σασί. Στη συνέχεια η Δόξα είχε την πρωτοβουλία έχοντας και τρία καλά σουτ προς την εστία του Τούμπα με την Καρμιώτισσα να αντέχει στην πίεση και να πηγαίνει με το υπέρ της 1-0 στα αποδυτήρια.

Αλλαγή για τη Δόξα στο δεύτερο μέρος. Ο Τζίλσον Κόστα στη θέση του Μπόλιεβιτς που μένει στα αποδυτήρια.

Έναρξη του β΄μέρους

50’ Επικίνδυνη μπαλιά προς τον Σαντίκ που πήγε να βάλει την προβολή όμως δεν πρόλαβε την μπάλα

52' Ευκαιρία για την Καρμιώτισσα! Ωραίο σουτ του Ρέινολντς εκτός περιοχή αποκρούει ο Σισκόφσκι σε κόρνερ!

55' Ευκαιρία για την Δόξα! Μακρινό σουτ του Εγγλέζου, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι! Στην προηγούμενη φάση ζήτησαν χέρι οι της Δόξας σε γύρισμα του Τζίλσον Κόστα σε χέρι του Πέρεζ.

58΄Η Δόξα έχει την κατοχή ενώ το παιχνίδι άνοιξε στα πρώτα δέκα λεπτά του πρώτου μέρους και έχουμε δει ήδη δύο καλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες.

63΄Αλλαγές για τη Δόξα. Κέβιν Ολιβέιρα και Καρλίτος και στη θέση των Τραιτσέφκσι και Λουίς Κάρλος

65' Ευκαιρία για τη Δόξα. Ο Ολιβέιρα εκτελεί το φάουλ η μπάλα κοντράρει σε αντίπαλο, βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι και καταλήγει κόρνερ.

68’ Αλλαγή για την Καρμιώτισσα ο Κωμοδίκης στη θέση του Μο Σασί

73' Σουτ του Πέρεζ εντός περιοχής, η μπάλα άουτ

76' Ο Παχίπης στη θέση του Μπαργκάν

77΄Η Δόξα παραμένει στο προσκήνιο ψάχνοντας τους χώρους για την ισοφάριση χωρίς όμως τη μεγάλη ευκαιρία εδώ και είκοσι λεπτά.

81΄ Φάουλ του Εγγλέζου πάνω στον Κωμοδίκη λίγο έξω από την περιοχή. Κίτρινη στον Εγγλέζου.

82΄ Δεν ήταν καλή η εκτέλεση, πάνω στο τείχος.

83' Εκτέλεση φάουλ του Ολιβέιρα, δεν προλαβαίνει την προβολή ο Κίκας για να ισοφαρίσει

86' ΓΚΟΛ 1-1 με τον Χριστοφή… Εκτέλεση φάουλ διώχνει με τις γροθιές ο Τούμπας, γύρισμα του Καλό στον Χριστοφή με τον τελευταίο από το ύψος της περιοχής να κάνει το σουτ και να ισοφαρίζει!

88' Διπλή αλλαγή για Καρμιώτισσα. Ο Χατζηβασίλης στη θέση του Ευσταθίου και ο Καπαρτής στη θέση του Νεοφύτου

90' Κεφαλιά του Κίκας μόλις άουτ!

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ: Τούμπας, Ευσταθίου (88΄Χατζηβασίλης), Μπαράνοφ, Ρόμο, Ο.Σάσι (68' Κωμοδίκης), Μπαργκάν (76' Παχίπης), Πέρεζ, Ι.Σάσι, Μαλεκκίδης, Ρέινολντς, Νεοφύτου (88' Καπαρτής).

Στον πάγκο: Κυριακίδης, Παχίπης, Κωμοδίκης, Καπαρτής, Φράγκος, Σάββα, Χατζηβασίλη, Πολύζος, Καψός.

ΔΟΞΑ: Σισκόφσκι, Πάντιτς, Εγγλέζου, Μπόλιεβιτς (46' Κόστα), Μουκτάρης (38' Χριστοφή), Σαντίκ, Οικονομίδης, Λούις Κάρλος (63' Καρλίτος), Τραϊτσέφσκι (63΄ Ολιβέρια), Μέσκα, Κίκας (90' Ασαμόα).

Στον πάγκο: Παρασκευάς, Ντα Κόστα, Ολιβέιρα, Χριστοφή, Μπουλότ, Καρλίτος, Ασαμόα, Άδωνη.

Διαιτητής: Νεοκλέους Νικόλας
Α' Βοηθός Διαιτητής: Ανδρέου Π. Ανδρέας
Β' Βοηθός Διαιτητής: Σωκράτους Κυριάκος
4ος Διαιτητής: Κάττου Ιωάννης