ΠΑΕΕΚ-Δόξα: Ανάσα... με "χρυσή" αλλαγή τον Τιτζανί! (φώτος)

Νίκησε και ανάσανε η Δόξα!

Η ομάδα του Σακκά κέρδισε με 2-1 την ΠΑΕΕΚ σ' ενα μοιρασμένο ματς, την διαφορά η "χρυσή" αλλαγή Τιτζανί που μέσα σε 4 λεπτά σκόραρε και έδωσε το σημαντικό τρίποντο.

Νίκη μετά τις 12 Σεπτεμβρίου για την Δόξα. Δυο γκολ, δυο πέναλτι, ένα για κάθε ομάδα στο πρώτο ημίχρονο. Οι Σαντίκ και Μπάμπιτς σκόραραν από τα 11 βήματα.

Στους 11 η Δόξα, στους 8 έμεινε η ΠΑΕΕΚ.

- Εναρξη στο ματς, καλή επιτυχία και στις δυο ομάδες.

φγηφγηφηφηηηφηη

- 1' Σέντρα του Χαραλάμπους, μαζεύει ο Σισκόφσκι.

- 5' Σουτ ο Σουμαόρο από καλή θέση άουτ, καλή ευκαιρία για την ΠΑΕΕΚ!

- 8' Νέο καλό σουτ από πλευράς ΠΑΕΕΚ, ο Δημητρίου το συρτό σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Σισκόφσκι.

- 10' Aπό πλάγια θέση σουτ του Μπαλντέ, δεν ανησυχεί ο Πρόσεκ.

- 15' Πέναλτι η Δόξα! Για χέρι του Έσελινγκ. Κοντά ο Νεοκλέους σφυρίζει την παράβαση.

δφσδφσδφσδφσφσφσφσφφσδ

- 18' ΓΚΟΛ η Δόξα και 0-1! Ο Σαντίκ ευστοχεί από τα 11 βήματα.

δγδφγδφγδφγδφγδγδγδγδγδφγγδφγ

- 20' Πέναλτι για την ΠΑΕΕΚ! Ο Λαφράνς για μαρκάρισμα στον Έσελινκ. Σφυρίζει για 2η φορά στο ματς πέναλτι ο ρεφ.

γδφγδφγδφγδφγδφγδγδγδγδγδγδγδγ

- 22' ΓΚΟΛ η ΠΑΕΕΚ και 1-1! Ο Μπάμπιτς νικά τον Σισκόφσκι! Αγγιξε την μπάλα ο Σισκόφσκι αλλά δεν κατάφερε να μπλοκάρει. Ισοφαρίζει η ΠΑΕΕΚ με το δεύτερο γκολ του Κροάτη στο πρωτάθλημα.

ωβψωβψωψωβψωβψββββψβψβψωβ

(ΣΧΟΛΙΟ) Ισορροπία στο ματς, οι δυο ομάδες ξανά από την ίδια αφετηρία. Μισάωρο στο Μακάρειο.

- 35' Σέντρα του Κούρου, διώχνει ο Λαφράνς με κεφαλιά. Λίγες φάσεις στο Μακάρειο, πατά καλύτερα η ΠΑΕΕΚ.

- 39' Οφσάιντ ο Μπαλντέ σταματά η φάση, πιο μπροστά ο Αφρικανός.

- 40' Επιθετικό φάουλ ο Σαντίκ που βρέθηκε μέσα στη περιοχή, έχασε την μπάλα και υπέπεσε σε φάουλ.

- 43' Mεγάλη ευκαιρία για την ΠΑΕΕΚ! Ο Μπάμπιτς βρέθηκε από πλάγια θέση απέναντι από τον Σισκόφσκι, ο Σκοπιανός με το πόδι έβγαλε το σουτ του Κροάτη.

- 45' Συνεργασία Σαντίκ-Ασαμόα, ο Αφρικανός εκτός περιοχής έκανε το σουτ, στα σώματα η μπάλα.

Ημίχρονο στο Μακάρειο...

ψψβωψβψωωψβψβ

Εναρξη στο β' ημίχρονο

- 51' Καλό σουτ του Χαραλάμπους, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σισκόφσκι.

- 56' Φάουλ του Λαφράνς στον Μπάμπιτς, σε πολύ καλό σημείο το στημένο της ΠΑΕΕΚ.

- 57' Δεν πέρασε το τοίχος η μπάλα στο φάουλ του Χαραλάμπους.

- 57' Ετοιμάζει αλλαγές η Δόξα. Οι Τραϊτσέφσκι και Τιτζανί στις θέσεις των Οικονομίδη και Αντάμοβιτς

- 61' ΓΚΟΛ η Δόξα και 1-2! Ο Τιτζανί! Ο Αφρικανός έγινε κάτοχος μέσα στην περιοχή, ο Μασέντο δεν τον έκλεισε και με το αριστερό εκτέλεσε τον Πρόσεκ!

χψωχψωχωωχψωωχψ

- 68' Ετοιμάζει Καπαρτή ο Σεργίδης...

- 70' Εξω ο Χαραλάμπους, μέσα ο Καπαρτής.

- 74' Εκλεισε στην περιοχή την Δόξα η ΠΑΕΕΚ με συνεχόμενα στημένα, ο Μπάμπιτς κάνει επιθετικό φάουλ, λήξη συναγερμού...

- 76' O Kωμοδίκης στην θέση του Σουμαόρο.

- 77' Κίτρινη στον Σασί που σταμάτησε αντεπίθεση της ΠΑΕΕΚ.

- 80' Καραμανώλης στην θέση του τραυματία Μέσκα. Ο Καλλής στην θέση του Σασί.

- 82' Σουτ του Ενόχ, ο Αντενόν προ του Σισκόφσκι βγάζει την άμυνα.

- 86' Πιέζει η ΠΑΕΕΚ που ψάχνει το γκολ ισοφάρισης.

- 87' Μέσα και ο Ορ, έξω ο Μασέντο. Φουλ... επίθεση ο Μάκης Σεργίδης.

- 89' Σουτ του Ενόχα η μπάλα άουτ.

- 90' Ο Ορ στα όρια της περιοχής έπιασε το σουτ, δύσκολα ο Σισκόφσκι, στη συνέχεια δόθηκε επιθετικό φάουλ.

βφγγφηφγηφηηγη

ΤΕΣΣΕΡΑ τα λεπτά των καθυστερήσεων.

- 90+2' Στο έδαφος ο Σισκόφσκι, διακοπή στο ματς.

- 90+5' Γέμισμα του Πρόσεκ, κεφαλιά ο Έσελινγκ, πέφτει και μαζεύει ο Σισκόφσκι.

ΤΕΛΟΣ

ΠΑΕΕΚ (Μ. Σεργίδης): Πρόσεκ, Μασέντο, Έσελινγκ, Ντιας, Σουμαόρο, Δημητρίου, Νάντο, Χαραλάμπους, Ενόχ, Μπάμπιτς, Κούρος

Στον πάγκο: Παναγιώτου, Mαυρομούστακος, Ορ, Αριστοτέλους, Κωμοδίκης, Νεοφύτου, Καπαρτής, Γιάνσεν, Τίμερμανς, Τσόστις, Αντρις

Δόξα (Κ. Σακκάς): Σισκόφσκι, Αντενόν, Ασαμόα, Σαντίκ, Οικονομίδης, Λαφράνς, Μπαλντέ, Αντάμοβιτς, Στυλιανού, Μέσκα, Σάσι

Στον πάγκο: Πρινιωτάκης, Ντίας, Τιντζανί, Ολιβέιρα, Κοβάσεβιτς, Χριστοφή, Φασουλιώτης, Τραϊσέφσκι, Βασιλείου, Καραμανώλης, Καλλής.

Διαιτητής: Νεοκλέους Νικόλας
Α' Βοηθός Διαιτητής: Δημητριάδης Μάριος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Ηροδότου Ξένια
4ος Διαιτητής: Αντωνίου Μάριος