Ξεμούδιασμα με ΠΑΠΟΥΛΗ!

Στο πρώτο φιλικό της σεζόν, η Ομόνοια επικράτησε με 1-0 της Δόξας στο Ηλίας Πούλλος χάρη στο τέρμα του Φώτη Παπουλή ο οποίος αγωνίστηκε για ένα ημίχρονο.

Οι πράσινοι ήταν σε γενικές γραμμές καλύτεροι από την Δόξα, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο όταν ο Μπεργκ πέρασε στον αγωνιστικό χώρο τους Κίκο, Παπουλή, Μποτεάκ και Ντάρμπισαϊαρ.

Ο Παπουλής στην πρώτη του έστω ανεπίσημη εμφάνιση με την πράσινη φανέλα κατάφερε να βρει δίκτυα με ωραίο πλασέ εντός περιοχής έπειτα από πάσα του Μποτεάκ. Δύο δοκάρια για το τριφύλλι με τους Γκόμεθ και Ντάρμπισαϊαρ.

Η ιστοσελίδα μας σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα. Πιο κάτω ολόκληρος ο αγώνα.

18:10... Ενώθηκε το LIVE STREAM της Ομόνοιας. 0-0 το σκορ.

15΄Μια κεφαλιά εντός περιοχής δεν ήταν ικανή να ανησυχήσει τον Φαμπιάνο.

28΄Χαραλάμπους αντί Τραϊτσέφσκι η πρώτη αλλαγή της Δόξας.

33΄Πάντως η Δόξα επισκέπτεται με μεγαλύτερη ευκολία τα καρέ του Φαμπιάνο τα τελευταία λεπτά.

35΄Μακρινό σουτ του Κακουλλή, άουτ.

42΄Σουτ του Γκόμεθ στο δοκάρι η μπάλα! Ευκαιρία για την Ομόνοια.

43΄Σουτ από τον Κομοδίκη εντός περιοχής, έξω.

Τέλος πρώτου μέρους.

ΔΕΚΑ αλλαγές/ΜΕΣΑ ο ΦΩΤΗΣ - ΚΙΚΟ

48΄ ΓΚΟΛ η Ομόνοια με τον Παπουλή! Σουτ εντός περιοχής από τον Ελλαδίτη και 1-0 η Ομόνοια!