Θρίλερ... με 6 γκολ στο Μακάρειο! (φώτος)

Απίθανο ματς στο Μακάρειο και ισοπαλία 3-3! Από το 0-3 της Καρμιώτισσας, στο 3-3 η Δόξα!

Μέσα σε 4 λεπτά η ομάδα του Σακκά "βρήκε" δυο γκολ και πήρε ένα ανέλπιστο βαθμό. Έχασε τη νίκη μέσα από τα χέρια της η ομάδα του Χρύση Μιχαήλ που ήταν μπροστά με τρια τέρματα αλλά στο τέλος... τα χάλασε όλα.

Στους 8 βαθμούς η Δόξα, στους 6 η Καρμιώτισσα. Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net ήταν στο Μακάρειο.

*Αλλαγή της τελευταίας στιγμής, ο Μιντίκκης που είχε δηλωθεί σαν βασικός στο φύλλο αγώνος, θα αντικατασταθεί από τον Ασαμόα.

δφγδφγδφγδφγδφγδφγδφγδφφγδγγδφ

- Έναρξη στο ματς

- 5' Aναγνωριστικά τα πρώτα πέντε λεπτά ανάμεσα στις δυο ομάδες.

- 9' Σκοράρει η Καρμιώτισσα με τον Χατζηβασίλη, ο Μομό Σασί έκανε το γύρισμα, ο Κύπριος εξτρέμ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Ακυρώνεται ως οφσάιντ το γκολ. Από την επαναληπτική προβολή δεν ξεκαθαρίζει αν ο σκόρερ ήταν πιο μπροστά. Δύσκολη φάση.

- 10' Κίτρινη στον Μαλεκκίδη.

- 14' Καλή προσπάθεια για την Καρμιώτισσα με τον Ρόμο. Ο Βενεζουελάνος φορ εκτός περιοχής έπιασε το δυνατό σουτ, ο Σισκόφσκι σε ετοιμότητα.

φγδφγδφγδφγδφγδφγγδφγδγφγ

- 15' Πρόβλημα με τον Εγγλέζου, εκτός αγωνιστικού χώρου ο αριστεροπόδαρος μπακ. Όλα οκ μπαίνει ξανά...

- 17' Μεγάλη φάση για την Καρμιώτισσα! Δοκάρι για τους φιλοξενούμενους με τον Ίσμα Σάσι. Το σουτ του στο οριζόντιο δοκάρι του Σισκόφσκι! Έβαλε και το πόδι ο Τραϊτσέφσκι για να παέι η μπάλα στο δοκάρι.

- 19' Άστοχη έξοδος του Τούμπα, ο Ασαμόα έκανε το γύρισμα η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

- 20' Ανεβαίνει ο ρυθμός στο Μακάρειο, καλύτερη μέχρι στιγμής η Καρμιώτισσα του Χρύση Μιχαήλ.

- 21' Σουτ του Μπόλιεβιτς, πάνω στο σώμα του Οικονόμου.

- 23' Φάουλ για την Καρμιώτισσα, από τα δεξιά όπως επιτίθεται. Εκτέλεσε ο Μομό Σασί, η μπάλα έμεινε στη περιοχή, το σουτ του Μαλεκκίδη, στα σώματα των αμυντικών.

- 24' Νέο φάουλ από την άλλη πλευρά για τους φιλοξενούμενους. Η εκτέλεση στα σώματα...

- 25' Κίτρινη στον Μέσκα για δυνατό φάουλ πάνω στον Μομό Σασί.

- 29' Κόρνερ για την Δόξα, ο Εγγλέζου την εκτέλεση, ο Μουκτάρης το κεφάλι, μεγάλη απόκρουση του Τούμπα, στη συνέχεια η μπάλα κτύπησε στον Λουίς Κάρλος και η μπάλα πήγε στο δοκάρι. Ευκαιρία για την Δόξα!

δφγδφγγδφγγδφγγδφγ

- 33' ΓΚΟΛ η Καρμιώτισσα και 0-1! Ο Μομό Σασί! Γκολάρα από τον Σασί, που έκλεψε τη μπάλα από τον Εγγλέζου, μπήκε στη περιοχή, πέρασε τον Μαρτίνο Χριστοφή και με αριστερό δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Σισκόφσκι. Ωραία προσπάθεια και υπέροχο τελείωμα!

γδφγδδφγδφγδφδγ

- 36' Προσπάθεια του Σαντίκ στο ύψος της περιοχής, κόβεται ο Φινλανδός, διώχνει ο Χριστοφή.

- 40' Κεφαλιά του Σαντίκ, εύκολα ο Τούμπας.

- 44' Φάουλ η Δόξα σε καλό σημείο, ο Κέβιν Ολιβέιρα ανατράπηκε από τον Ίσμα Σασί.

- 45' Εκτέλεση του Εγγλέζου, στα σώματα η μπάλα, δεύτερη προσπάθεια από τον αριστεροπόδαρο μπακ, άουτ.

ΕΝΑ λεπτό η καθυστέρηση.

- 45+1' Ωραία κίνηση του Ρόμο, με τακουνάκι έφερε μπροστά του τη μπάλα, το σουτ, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει σε κόρνερ.

ΤΕΛΟΣ ημιχρόνου.

Έναρξη Β' ημιχρόνου.

- 48' Εντονες διαμαρτυρίες από πλευράς Δόξας! Ο Τούμπας μάζεψε την μπάλα, η πλευρά των γηπεδούχων θεωρεί πως η μπάλα πέρασε την γραμμή. Από την επαναληπτική προβολή είναι εξαιρετικά δύσκολο να ξεκαθαριστεί αν η μπάλα έχει περάσει ΟΛΟΚΛΗΡΗ τη γραμμή. Δείτε τη φωτογραφία τη στιγμή που ο Τούμπας μπλοκάρει την μπάλα.

δγφγδφγγδγγ

- 48' Κίτρινη στον Κέβιν Ολιβέιρα.

- 50' ΓΚΟΛ η Καρμιώτισσα και 0-2! Ο Ρόμο σκοράρει μετά από λάθος του Σισκόφσκι. Ο Σκοπιανός δεν έλεγξε την μπάλα, από κοντά ο Βενεζουελάνος δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει! Εύκολη φάση για τον κίπερ της Δόξας που έκανε κακό υπολογισμό και έφερε το δεύτερο τέρμα της ομάδας του Χρύση.

δφγδφγδφγγδφγδφγδφγδφγδφ

- 55' Ο Κίκας παίρνει τη θέση του Τραϊτσέφσκι.

- 60' Σέντρα του Χριστοφή, κεφαλιά του Χατζηβασίλη λίγο άουτ.

- 61' Νέα ευκαιρία για την Καρμιώτισσα, ο Μομό Σασί στη περιοχή, πάτησε στον Χριστοφή και αυτός από πλεονεκτική θέση στέλνει τη μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

- 62' Σουτ του Λουίς Κάρλος, αγγίζει την μπάλα ο Τούμπας και την στέλνει σε κόρνερ.

- 63' ΓΚΟΛ η Καρμιώτισσα και 0-3! Ο Χατζηβασίλης σκοράρει! Ακόμη ένα μεγάλο λάθος στην άμυνα της Δόξας, η Καρμιώτισσα το τιμωρεί και αυτό. Παρακράτησε την μπάλα ο Λουίς Κάρλος, ο Χριστοφή έκλεψε και έδωσε έτοιμο γκολ στον Χατζηβασίλη.

γδφγδγγδγδφγδγδ

- 64' Ο Φράνγκος στη θέση του Χατζηβασίλη

- 67' ΓΚΟΛ η Δόξα και 1-3! Ο Κίκας μειώνει. Μόνος στη περιοχή ο φορ της Δόξας δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει.

- 70' Μεγάλη ευκαιρία για την Καρμιώτισσα να πετύχει και 4ο γκολ. Ο Φράνγκος έβγαλε μόνο τον Ίσμα Σασί, αυτός νικήθηκε από τον Σισκόφσκι.

- 77' Σουτ του Φιρμίνο, άουτ.

- 78' Στο έδαφος ο Τούμπας, μικρή διακοπή, συνεχίζει κανονικά ο νεαρός κίπερ.

- 85' O Ρόμο από τα αριστερά, μπήκε στη περιοχή απέναντι από τον Σισκόφσκι, η μπάλα άουτ.

- 86' Χάνεται σίγουρο γκολ για την Καρμιώτισσα, ο Ρέινολντς στον χώρο βρήκε τον Μομό Σασί, αυτός γύρισε στον Ρόμο στο ύψος της περιοχής, αυτός δεν βρήκε την μπάλα!

- 89' ΓΚΟΛ η Δόξα και 2-3! Ο Σαντίκ μειώνει ακόμη περισσότερο με κεφαλιά.

ΠΕΝΤΕ τα λεπτά των καθυστερήσεων

- 90+1' Τρομερή απόκρουση ο Τούμπας! Κρατά την Καρμιώτισσα μπροστά! Ο Σαντίκ κατέβασε με το κεφάλι στον Κίκας, αυτός το σουτ, εξ επαφής απόκρουση ο Τούμπας!

- 90+3' ΓΚΟΛ η Δόξα και 3-3! Ο Κίκας ισοφαρίζει! Εκτέλεση κόρνερ, ο Κίκας από κοντά με το κεφάλι φέρνει το παιχνίδι στα ίσα.

ΤΕΛΟΣ

Δόξα: Σισκόφσκι, Eγγλέζου, Μπόλιεβιτς, Μουκτάρης, Κέβιν, Σαντίκ, Λουίς Κάρλος (Φιρμίνο 78'), Μαρτίνος, Τραϊτσέφσκι (Κίκας 55΄), Μέσκα, Ασαμόα (Καραμόκο 68')

Στον πάγκο: Παρασκευά, Πάντιτς, Γκίλσον, Οικονομίδης, Μιντίκκης, Άδωνη, Αμπουμπακάρ, Φιρμίνιο, Κίκας

Καρμιώτισσα: Τούμπας, Μπαράνοφ, Οικονόμου, Ρόμο, Σασί Μ, Χριστοφή, Σασί Ι (Καπαρτής 79'), Μαλεκκίδης (Ευσταθίου 80'), Χατζηβασίλης (Φράνγκος 65'), Χρίστου, Ρέινολντς

Στον πάγκο: Κίττος, Ευσταθίου, Παχίπης, Μπαρκάν, Πέρεζ, Καπαρτής, Φράγκος, Σάββα, Πολύζος

Διαιτητής: Νεοκλέους Νικόλας
Α' Βοηθός Διαιτητής: Πέτρου Πέτρος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Χρίστου Ε. Χρίστος
4ος Διαιτητής: Κωνσταντινίδης Αντώνης