ΑΣΤΟΧΗ η Πάφος/ ΒΑΘΜΟΣ για ΕΝΠ στο 92'! (Φώτος)

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε ο αγώνας στο "Στέλιος Κυριακίδης" ανάμεσα σε Πάφο και ΕΝΠ. Η Παφιακή ομάδα προηγήθηκε με τον Σακό στο 32', είχε ευκαιρίες για να καθαρίσει το ματς ωστόσο δεν το έκανε (11 τελικές - 7 στην εστία), με αποτέλεσμα οι "βυσσινί" αν και έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μουλαζίμη στο 74', να ισοφαρίσουν σε 1-1 με τον Θεοδώρου στο 92'. Δοκάρι για την ΕΝΠ στο πρώτο μέρος με τον Αμπαρτζουμιάν (21').

Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net ήταν από νωρίς στο γήπεδο και σας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξή του...

****17:01 Ακόμη να ξεκινήσει ο αγώνας αφού ακόμη να έρθει το ασθενοφόρο στο γήπεδο. Σύμφωνα με την ενημέρωση, είναι στον δρόμο καθ' οδόν για το γήπεδο.

-17:06 Έφτασε το ασθενοφόρο.

-1' Κοντά στο γκολ η Πάφος! Σέντρα του Σιρόκ, ο Σακό... τσίμπησε την μπάλα και πέρασε δύο αμυντικούς αλλά η προβολή του δεν βρήκε στόχο.

-5' Καλός ο ρυθμός στο ξεκίνημα, με την μπάλα να κινείται γρήγορα μπροστά από τις δύο περιοχές.

-9' Επικίνδυνο γύρισμα του Θεοδώρου από δεξιά, έδιωξε δύσκολα ο Ρούτκο.

-13' Πρώτη κίτρινη στο ματς, στον Μουλαζίμη.

-16' Ο Σακό έφυγε ξανά στην πλάτη της άμυνας αλλά το πλασέ του ήταν αδύναμο.

-19' Μακρινό σουτ του Πάντσεον, άστοχο.

-21' ΔΟΚΑΡΙ για την ΕΝΠ! Ωραία συνεργασία Σκεπάνιακ και Ριέρα, ο τελευταίος πέρασε την κάθετη στον Αμπαρτζουμιάν που έκανε το ωραίο πλασέ, με την μπάλα να χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι.

-25' Ισορρόπησαν το παιχνίδι οι φιλοξενούμενοι μετά το δυνατό ξεκίνημα των γηπεδούχων.

-32' ΓΚΟΛ για την Πάφο με τον Σακό! Σέντρα του Βα από δεξιά και ο Σακό με ωραία κεφαλιά νίκησε την αντίπαλη άμυνα και τον Κλέιμαν για το 1-0! (Δείτε ΕΔΩ το γκολ).

-39' Κίτρινη στον Πάντσεον. Είναι η 3η στο πρωτάθλημα και θα απουσιάσει από το επόμενο παιχνίδι της Πάφου, με το ΑΠΟΕΛ.

-46' Μία αλλαγή για την ΕΝΠ με το ξεκίνημα του β' μέρους. Ο Βαρέλα αντί του Αμπαρτζουμιάν που ένιωσε ενοχλήσεις λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

-47' Αλλαγή και σε σχηματισμό για την ΕΝΠ. Ο Σιβιέρο αφήνει το 3-5-2 και επιλέγει 4-4-2.

-52' Κρατά περισσότερο μπάλα η Ένωση στα πρώτα λεπτά του β' μέρους, με 1-2 καλά ανεβάσματα από δεξιά με τους Μουλαζίμη και Βαρέλα.

-55' Δεύτερη αλλαγή για την ΕΝΠ. Ουντότζι αντί Κοσμά.

-58' Καλή στιγμή για την Πάφο. Ωραία εκτέλεση φάουλ του Σακό, δύσκολα σε κόρνερ ο Κλέιμαν.

-60' Κίτρινες σε Σιρόκ και Ριέρα. Τις έκανε τρεις και θα απουσιάσει από το παιχνίδι με την Ομόνοια.

-63' Ωραίο τακουνάκι του Ριέρα, ο Θεοδώρου μπήκε στην περιοχή και έκανε το σουτ, με τον Ρούτκο να πέφτει σωστά και να μαζεύει.

-64' Απαντά στις ευκαιρίες η Πάφος. Σέντρα του Βαλεριάνου, κεφαλιά του Σακό, η μπάλα λίγο έξω.

-65' Πρώτη αλλαγή για την Πάφο. Φιλιώτης αντί Καμπράλ.

-68' Ωραία κάθετη του Νέμετς, ο Φιλιώτης... φάτσα με τον Κλέιμαν δεν μπόρεσε να σκοράρει με τον γκολκίπερ της ΕΝΠ να διώχνει σωτήρια.

-72' Νέα μεγάλη φάση για την Πάφο. Ο Βα μόνος απέναντι στον Κλέιμαν, είδε τον Ισραηλινό γκολκίπερ να του λέει "ΟΧΙ".

-74' ΚΟΚΚΙΝΗ στον Μουλαζίμη. Δεύτερη κίτρινη στον αμυντικό της ΕΝΠ, η οποία συνεχίζει με δέκα παίκτες.

-79' Τρίτη αλλαγή για την ΕΝΠ. Αγκίρι αντί Βαλλιάνου.

-82' Δεύτερη αλλαγή για την Πάφο. Κωνσταντίνου αντί Βα.

-83' ΓΚΟΛ για την ΕΝΠ, το οποίο ακυρώνεται σωστά. Σέντρα του Βαρέλα, κεφαλιά του Αγγελή, η μπάλα στα δίκτυα αλλά ο αμυντικός της Ένωσης ήταν σε θέση οφσάιντ.

-85' Ολοκληρώνει με τις αλλαγές η Πάφος. Σάντεϊ αντί Σακό.

-90' Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

-92' ΓΚΟΛ για την ΕΝΠ! Σκεπάνιακ και Αγκίρι συνεργάστηκαν ωραία, ο τελευταίος έκανε το γύρισμα και ο Θεοδώρου από κοντά νίκησε τον Ρούτκο για το 1-1! (Δείτε ΕΔΩ το γκολ του)

ΠΑΦΟΣ: Ρούτκο, Λαφράνς, Αραγιούρι, Σιρόκ, Βαλεριάνος, Πάντσεον, Καμπράλ (65'Φιλιώτης), Πανός, Βα (82'Κωνσταντίνου), Σακό (85'Σάντεϊ), Νέμετς.

Στον πάγκο οι Πέτρου, Αντωνίου, Σάντεϊ, Κωνσταντίνου, Μπεσάρα, Τσοκκάς, Γκοντάρτ, Παναγιώτου, Ντουμπόφ.

ΕΝΠ: Κλέιμαν, Μουλαζίμης, Σκεπάνιακ, Κοσμά (55'Ουντότζι), Αμπαρτζουμιάν (46'Βαρέλα), Βαλλιάνος (79'Αγκίρι), Αγγελής, Κυριάκου, Σπόλιαριτς, Ριέρα, Θεοδώρου.

Στον πάγκο οι Πέτρου, Σταρόκιν, Βαρέλα, Κουμής, Ουντότζι, Ρουσιάς, Ροντρίγκεζ, Αγκίρι, Μαϊσουράντζε.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Πάντσεον (3η), Σιρόκ / Ριέρα (3η).

ΚΟΚΚΙΝΗ: Μουλαζίμης (2η κίτρινη)

Διαιτητής: Δημητρίου Βασίλης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Εγγλέζου Νίκος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Αναστασίου Στέφανος
4ος Διαιτητής: Αναστάση Αναστάσης