ΕΝΠ - Ολυμπιάς: Άνετη πρόκριση με τεσσάρα (βίντεο/φώτος)

Εύκολη πρόκριση για την ΕΝΠ, στον β' γύρο του του Κυπέλλου Coca - Cola. Το βράδυ της Τετάρτης κέρδισε στην έδρα της με 4-1 την Ολυμπιάς Λυμπιών και πέρασε στον επόμενο γύρο.

Οι βυσσινί μπήκαν επιθετικά και στο 19' άνοιξαν το σκορ με τον Μέιρα. Δεν... κοίταξαν ποτέ πίσω και με άλλα δυο γκολ στο πρώτο μέρος (23' Κορσία, 38' Ρουσιάς), καθάρισαν το παιχνίδι.

Φυσιολογικά αργός ο ρυθμός στο 2ο μέρος, με τον Βουτσένοβιτς στο 82' να κάνει το 4-0 και τους φιλοξενούμενους με πέναλτι του Λοΐζου στο 91' να διαμορφώνουν το τελικό σκορ.

Η ιστοσελίδα μας ήταν στο "Τάσος Μάρκου"...

-Καθυστέρηση 4-5 λεπτών στην έναρξη.

-Ξεκίνησε το ματς.

-10' Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο. Η ΕΝΠ έχει την κατοχή και κυκλοφορεί την μπάλα στο μισό της Ολυμπιάς.

-11' Σκοράρει η ΕΝΠ με κεφαλιά του Έχμαν, ακυρώθηκε το γκολ για οφσάιντ στον Ντρέκσα, στο ξεκίνημα της φάσης.

-15' Πρώτα ο Παντελή και στην συνέχεια ο Εχμαν απείλησαν με κεφαλιά, χωρίς αποτέλεσμα.

-19' ΓΚΟΛ για την ΕΝΠ! Ο Κατσιάρης με ατομική προσπαθεια κέρδισε φάουλ λίγο έξω απ' την μεγάλη περιοχή, ο Μέιρα το εκτέλεσε και έστειλε την μπαλα στα δίκτυα για το 1-0!

Δείτε το 1-0

-23' ΓΚΟΛ ξανά οι γηπεδούχοι! Εκτέλεση κόρνερ του Γεβρέμοβιτς, κεφαλιά του Κορσία από κοντά για το 2-0!

-35' Ευκαιρία για την Ολυμπιάς. Πλασέ του Μιχαήλ από καλή θέση, σταθερά ο Παναγιώτου.

-38' ΓΚΟΛ 3-0! Τρίτο γκολ για τους γηπεδούχους που κάνουν ότι θέλουν στο γήπεδο. Σκόρερ ο Ρουσιάς με εξαιρετικό σουτ απ' το ύψος της μεγάλης περιοχής.

-Άρχισε το 2ο μέρος.

-55' Χωρίς κάτι αξιόλογο στα πρώτα λεπτά της επανάληψης, χαμηλός ο ρυθμός.

-66' Μακρινό σουτ του Φιλίππου, σταθερά ο Παναγιώτου.

-74' Κεφαλιά του Βουτσένοβιτς, ψηλά έξω.

-82' ΓΚΟΛ 4-0! Ο Ντιαβαρά έφυγε με ταχύτητα στην αντεπίθεση, μπήκε στην περιοχή από αριστερά και έκανε το γύρισμα στον Βουτσένοβιτς ο οποίος πλάσαρε εύστοχα από κοντά για το 4-0.

-90' Πέναλτι για την Ολυμπιάς, το κέρδισε ο Λοΐζου απ τον Πρωτόπαπα.

-90+1' ΓΚΟΛ για την Ολυμπιάς. Ο Λοΐζου εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι για το 4-1.

-ΤΕΛΟΣ, άνετη πρόκριση για τους βυσσινί.

ΕΝΠ: Παναγιώτου, Κορσία, Έχμαν, Ρουσιάς, Μέιρα, Γεβρέμοβιτς, Κατσιάρης, Ντρέκσα, Γεχονατάν, Γαβριήλ, Βούκσεβιτς.

-Στον πάγκο οι Κόστιτς, Χριστοφή, Ντα Σίλβα, Λουσέρο, Ντιαβαρά, Κολωνίας, Κωνσταντίνου, Βουτσένοβιτς, Κοτσώνης, Μαυρουδής, Μότης, Πρωτοπαπάς.

Ολυμπιάς Λυμπιών: Αντωνίου, Αριστοτέλους, Μπαγκούρα, Μιχαήλ, Ορθόδοξου, Φιλίππου, Μβόντο, Παπακωνσταντίνου, Γκέγκπε, Κυριάκου, Κοκκινόφτας.

-Στον πάγκο οι Αλεξανδρίδης, Παρασκευά, Ιωάννου, Νικολάου, Ανσού, Λοΐζου, Ευθυμίου, Παπακυριακού, Γρούτας, Μάντζαλος, Στάνλεϊ.

Διαιτητής: Αθανασίου Κυριάκος
Α' Βοηθός Διαιτητής: Πέτρου Πέτρος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Σωκράτους Κυριάκος
4ος Διαιτητής: Χρίστου Κωνσταντίνος
Παρατηρητής: Νικολάου Γιώργος