Φιλικό… ημιχρόνου στο Παραλίμνι! (φώτος)

Ένα ημίχρονο κράτησε το φιλικό της Ένωσης με την Ομόνοια στο “Τάσος Μάρκου”. Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1 (πέναλτι του Κίκο και του Θεοδώρου) ωστόσο το 2ο μέρος δεν ξεκίνησε ποτέ.

Οι προβολείς του σταδίου έσβησαν λίγο πριν την έναρξη του 2ου ημιχρόνου με αποτέλεσμα το παιχνίδι να μην συνεχιστεί και οι δύο ομάδες να αποχωρήσουν.

1΄Σέντρα

4΄Σουτ του Σάββα από μακριά, έξω.

15΄ Έχει συμπληρωθεί το πρώτο τέταρτο στο παιχνίδι μας, πάντα στο 0-0.

23΄ Πέναλτι για την Ομόνοια. Το κέρδισε ο Κίκο από τον Κυνηγόπουλο.

24΄ΓΚΟΛ, 0-1 η Ομόνοια, εύστοχος ο Κίκο από την άσπρη βούλα.

25' Σουτ του Κυνηγόπουλου από μακριά και ενώ ο Κυριακίδης ήταν εκτός εστίας, έξω η μπάλα.

35΄Σουτ από τον Μαρκόσκι, έξω η μπάλα.

45΄Πέναλτι για την Ένωση. Το κέρδισε ο Μαρκόσκι από τον Κούσουλο.

45+1΄ΓΚΟΛ, εύστοχος ο Θεοδώρου, 1-1.

Ημίχρονο

46΄Δεν θα συνεχιστεί το παιχνίδι. Ένα πρόβλημα με τους προβολείς που προέκυψε λίγο πριν την σέντρα του 2ου μέρους, ήταν η αιτία να μην γίνει ποτέ το 2ο 45λεπτο στο Παραλίμνι.

Ενδεκάδες:

ΕΝΠ: Πέτρου, Μουλαζίμης, Κυνηγόπουλος, Μπάλαζιτς, Μπαρμπόσα, Κοσμά, Μπελόνε, Κολοκούδιας, Θεοδώρου, Κωνσταντίνου, Μαρκόφσκι.

Στον πάγκο οι:  Κουτσού, Πιττάτζιης, Κυριάκου, Φλουρή, Μαυρουδής,  Μαϊσουράντζε, Κοτσωνης, Ντένινγκ, Καραγιάννης, Στυλιανίδης, Γαβριήλ.

ΟΜΟΝΟΙΑ:  Κυριακίδης, Κίκο, Περέιρα, Χαραλάμπους, Τζιωνής, Παναγιώτου, Βενιζέλος, Σάββα, Ζευκής, Κούσουλος, Χρήστου.

Στον πάγκο: Σπυριδάκης, Φωκάς, Φιλίππου, Ιωάννου, Νικολάου

Διαιτητής: Αλέξης Προκοπίου
Βοηθοί διαιτητές: Χριστόφορος Πρωτοπαπάς, Φίλιππος Κουρράο.