GREEN Saturday! (φώτος)

Δεν κάνει… εκπτώσεις η Ομόνοια! Οι πράσινοι επικράτησαν με 2-0 της Ένωσης στο Τάσος Μάρκου, πέτυχαν την τρίτη τους σερί νίκη και πάνε με ανεβασμένη ψυχολογία στο αιώνιο ντέρμπι.

Στους 21 βαθμούς και στην πρώτη θέση το τριφύλλι. Τα γκολ για την ομάδα του Νορβηγού πέτυχαν οι Ντάρμπισαϊαρ (9΄) και Τιάγκο (46΄).

1΄Σέντρα

4΄Ευκαιρία για την Ομόνοια, ο Τιάγκο έκανε το σουτ εντός της περιοχής, κόντραρε η μπάλα. Έχει μπει δυνατά το τριφύλλι στα πρώτα λεπτά. Κέρδισε 3 κόρνερ σε τέσσερα λεπτά.

6΄Σουτ από τον Ορτέγα, κόντραρε η μπάλα και έφυγε σε νέο κόρνερ.

8΄Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Βαρέλα, σταθερά ο Φαμπιάνο.

9΄ΓΚΟΛ, η Ομόνοια, 0-1 με τον Ματ! Ο Άγγλος με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ άνοιξε το σκορ για το τριφύλλι!

ωαδγσδγφηφγφδφσδφ

11΄Ο Τιάγκο σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται για οφσάιντ. Στην επαναληπτική προβολή φάνηκε ότι ο Βραζιλιάνος ήταν στην ίδια ευθεία.

23΄Ο Ματ κατέβασε με το κεφάλι στον Τιάγκο εντός περιοχής, δεν έκανε καλό κοντρόλ ο Βραζιλιάνος.

29΄Η Ομόνοια μετά από ένα εκρηκτικό δεκάλεπτο έχει κατεβάσει ταχύτητα.

Η Ένωση βελτιώθηκε αλλά δεν έχει απειλήσει την εστία του Φαμπιάνο. Από την άλλη οι πράσινοι είναι πιο επικίνδυνοι και φτάνουν με ευκολία στα καρέ του Πέτρου.

30΄Κίτρινη στον Σταρόκιν.

39΄Μετά από εκτέλεση κόρνερ και απομάκρυνση της μπάλας, ο Λέζιακς έκανε δυνατό σουτ λίγο έξω από την περιοχή όμως ήταν πολύ άστοχος.

**Η Ένωση έχει κερδίσει μέτρα στα τελευταία λεπτά όμως δυσκολεύεται να φτιάξει τελική προσπάθεια. Απ΄την άλλη οι πράσινοι, παρόλο που δεν είναι όσο καταιγιστικοί ήταν στα πρώτα λεπτά, φτάνουν στην εστία του Πέτρου με μεγάλη ευκολία.

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ

46΄Ξεκίνησε το 2ο μέρος.

46΄ΓΚΟΛ, 2-0 η Ομόνοια! Σέντρα του Μποτεάκ από δεξιά, ο Τιάγκο μπαίνει με την μπάλα στα δίκτυα!

ακλφηαφγδσφσδφσ

49΄Ευκαιρία για την Ένωση! Ο Ουντόντζι έκανε το σουτ εντός περιοχής, η μπάλα έξω.

** Ντε ζαβού με τα πρώτα λεπτά του πρώτου μέρους στο 2ο... Η Ομόνοια μπήκε φουριόζα και πέτυχε δεύτερο γκολ.

φφδγγσδφγησ

**Γέμισαν την Ανατολική οι Ομονοιάτες.

56΄Ο Θεοδώρου έφυγε στην πλάτη της άμυνας της Ομόνοιας, όμως ο Λέζιακς πρόλαβε και έβγαλε άμυνα.