Τα άΧαστα στο Μακάρειο και συμβιβασμός! (φώτος)

Ρεσιτάλ χαμένων ευκαιριών στο Μακάρειο και ισοπαλία χωρίς τέρματα για Ολυμπιακό και ΕΝΠ. Οι δυο ομάδες έψαξαν το γκολ που θα τους έφερνε το τρίποντο αλλά αστοχία, δοκάρια και οι δυο τερματοφύλακες δεν το επέτρεψαν να συμβεί. Δυο δοκάρια η ΕΝΠ, πολλές ευκαιρίες ο Ολυμπιακός που λειτούργησε επιπόλαια και χωρίς καθαρό μυαλό με αποτέλεσμα να μείνει το 0-0. Στους 9 ο Ολυμπιακός, στους 6 βαθμούς η ΕΝΠ. Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net ήταν στο Μακάρειο στάδιο.

- Έναρξη στο ματς

- 1' Πρώτη ευκαιρία στο ματς. Ο Αγιτέ μέσα στη περιοχή πιάνει την κεφαλιά η μπάλα μόλις άουτ.

- 3' Συρτό σουτ του Οικονομίδη, μαζεύει ο Κλέιμαν

- 5' Αγγίζει το γκολ η ΕΝΠ, ο Αμπαρτζουμιάν με ένα δυνατό βολέ στέλνει τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Μπάιζα!

- 12' Ανοικτό παιχνίδι, η μπάλα ανεβοκατεβαίνει, οι δυο ομάδες ψάχνουν το γκολ...

- 13' Κεφαλιά του Σαμπίνια με στόχο τον Αγιτέ, ο Κλέιμαν παρεμβαίνει και μαζεύει τη μπάλα.

- 15' Κίτρινη ο Ζαχαρίου.

- 22' Μεγάλη φάση για την ΕΝΠ, ο Κυριάκου μετά από εκτέλεση φάουλ του Βαρέλα, βρέθηκε σε θέση βολής, έκανε το πλασέ η μπάλα πάνω από τα δοκάρια. Πιάστηκε στον "ύπνο" η άμυνα του Ολυμπιακού.

- 25' Δεύτερο δοκάρι για την ΕΝΠ! Ο Ουντότζι το πλασέ, η μπάλα στο δεξί δοκάρι του Μπάιζα.

ωδδδωδω

- 25' Κίτρινη στον Σαμπίνια, χάνει τον επόμενο αγώνα με το ΑΠΟΕΛ.

- 30' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κίκο, κανείς δεν μπαίνει στη πορεία της μπάλας, άουτ η μπάλα.

- 34' Συρτό σουτ του Ζαχαρίου στο ύψος της περιοχής, πέφτει ο Κλέιμαν και διώχνει σε κόρνερ.

- 35' Μεγάλη επέμβαση του Κλέιμαν σε κεφαλιά του Αγιτέ από πάρα πολύ κοντά, σώζει την ΕΝΠ ο Ισραηλινός

- 35' Ο Ζαχαρίου απέναντι στον Κλέιμαν, τον αποφεύγει πάει να κάνει το σουτ, πέφτουν οι της ΕΝΠ και σταματούν το σουτ!

- 36΄ Καταιγιστικός ο Ολυμπιακός στο τελευταίο πεντάλεπτο, ο Ντουβεντρού γύρισε στη περιοχή, ο Ζαχαρίου το σουτ η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

- 42' Σουτ εκτός περιοχής του Ουντότζι, δεν ανησυχεί ο Μπάιζα.

- ΔΥΟ τα λεπτά των καθυστερήσεων

Τέλος ημιχρόνου

- Έναρξη Β' ημιχρόνου

- 50' Απίθανη ευκαιρία για την ΕΝΠ, ο Βαλλιάνος το φάουλ, ο Αγγελή από πολύ κοντά κάνει την προβολή, η μπάλα άουτ!\

- 54' Εκτέλεση κόρνερ για τον Ολυμπιακό, ο Αμπαρτζουμιάν με πισινή κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στον Βινίσιους που ήταν μπροστά στο τέρμα, ο Βραζιλιάνος έχασε την ισορροπία του και δεν κατάφερε να βρει στόχο!

χσχσχσχσδδωδωδ

- 57' Κίτρινη ο Αγγελή.

- 58' Εκτέλεσε το φάουλ ο Κίκο, ο Σαμπίνια μπροστά τον Κλέιμαν δεν βρίσκει την μπάλα και χάνεται μεγάλη ευκαιρία.

- 62' Διπλή τεράστια φάση για τον Ολυμπιακό, ο Οικονομίδης εκτέλεσε το φάουλ, ο Αγγελή έστειλε άθελα του τη μπάλα στο δοκάρι, στην επαναφορά ο Βινίσιους από πολύ κοντά, δεν βρήκε στόχο!

- 74' Σέντρα του Κίκο, πιο ψηλά απ΄όλους ο Αγιτέ, παίρνει την κεφαλιά η μπάλα άουτ.

- 77' Κίτρινη στον Κυριάκου για χέρι, χάνει τον επόμενο αγώνα με τον Εθνικό.

- 79' Κομπίνα Ολυμπιακού, ο Βινίσιους πάτησε στον Κίκο, αυτός το συρτό σουτ, η μπάλα άουτ!

- 81' Μπέρδεμα στην άμυνα της ΕΝΠ, ο Αγιτέ από κοντά το σουτ, η μπάλα κοντράρει στον Αγγελή και γλιτώνουν φιλοξενούμενοι.

- 82' Πλασέ του Οικονομίδη μολις πάνω από την εστία του Κλέιμαν.

- 83' Πιέζει ο Ολυμπιακός, ο Ζαχαρίου από τα δεξιά, το γέμισμα, ο Αγιτέ προσπάθησε με τακουνάκι να σκοράρει, μπλοκάρει ο Κλέιμαν.

- 83' Κίτρινη στον Οικονομίδη

- 88' Γέμισμα του Κίκο, ο Αγιτέ με κεφαλιά ξανά δεν καταφέρνει να βρει στόχο. Μοιραίος ο Αφρικανός για την ομάδα του Πάμπου

- ΤΕΣΣΕΡΑ τα λεπτά των καθυστερήσεων

- 90+3' Ο Ζαχαρίου από τα αριστερά, δεν συγχρονίστηκε με τον Αγιτέ, χάνεται η ευκαιρία...