Θρίλερ... και συμβιβασμός με Μαλεκκίδη στο 90+5! (φώτος)

Δεν ανέδειξε νικητή ο αγώνας ΕΝΠ-Καρμιώτισσα (2-2), στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Η ΕΝΠ φλέρταρε με μια μεγάλη νίκη με ανατροπή, αλλά μίλησε τελευταίος ο Μαλεκκίδης.

Στο 28΄ ο Μπαργκάν το 0-1, στο 45+1 ο Θεοδώρου το 1-1, το... γύρισε με Μαρκόφσκι στο 84΄ η ΕΝΠ και στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, στο 90+5, ο Μαλεκκίδης το τελικό 2-2. Xωρίς VAR ο αγώνας. Καλύτερη η Καρμιώτισσα στο πρώτο 45λεπτο, καλύτερη η ΕΝΠ στην επανάληψη. Παραμένει ουραγός με 12 βαθμούς η ΕΝΠ, όσους έχει και ο Εθνικός. Στην 12η θέση η Καρμιώτισσα με 15 βαθμούς.

Το kerkida.net σας μετέφερε ζωντανά την εξέλιξη του ματς από το "Τάσος Μάρκου"...

3΄ Καλή στιγμή για την Καρμιώτισσα, ο Μόμο Σάσι δεν βρήκε στόχο από ευνοϊκή θέση

9΄ Ζήτησε πέναλτι η Καρμιώτισσα για χέρι του Κοσμά. Δεν είδε την παράβαση ο ρεφ

10΄ Κεφαλιά από τον Ίσμαϊλ Σάσι, έδιωξε ο Γκατσέφσκι

-Δεν μπορεί να βγει μπροστά να απειλήσει η ΕΝΠ, καλύτερη η Καρμιώτισσα

25΄ Αναγκαστική αλλαγή για την ΕΝΠ, πρόβλημα με Κοσμά- Μέσα ο Μαϊσουράντζε

28΄ ΓΚΟΛ/Ο Μπαργκάν το 0-1! Συνεργάστηκαν άψογα τα αδέλφια Σάσι, τελικός αποδέκτης της μπάλας ο Μπαργκάν ο οποίος δεν λάθεψε με πλασέ και άνοιξε το σκορ για την Καρμιώτισσα

33΄ Δοκάρι για την Καρμιώτισσα-Άτυχος ο Νεοφύτου, το πλασέ σταμάτησε στο δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων

34΄ Κίτρινη στον Κυριάκου

44΄ Mεγάλη φάση για την Καρμιώτισσα- Άστοχος ο Ρόμο από κοντά

+2 λεπτά

45+1 ΓΚΟΛ/Στα ίσα το ματς, με γκολ του Θεοδώρου! Στην πρώτη της τελική προσπάθεια η ΕΝΠ βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα. Με το κεφάλι προσπάθησε να σκοράρει, ίσως χτύπησε και στον ώμο του Κύπριου άσου η μπάλα και κατέληξε στο... πλεκτό

Ημίχρονο/ 45% -55% κατοχή μπάλας υπέρ της Καρμιώτισσας, 6 τελικές οι φιλοξενούμενοι, μόλις μία οι γηπεδούχοι, αλλά... 1-1 το μέχρι στιγμής αποτέλεσμα

Έναρξη β΄ ημιχρόνου

46΄ Διπλή αλλαγή για την ΕΝΠ/Ουντόζι στη θέση του Μπελόνε και Μουλαζίμης στη θέση του Κυριάκου

50΄ Απείλησε με Μπαργκάν η φιλοξενούμενη ομάδα, άστοχος μέσα στην περιοχή

56΄ Ευκαιρία για την ΕΝΠ μετά από σέντρα του Μουλαζίμη, ο Ουντόζι δεν βρήκε στόχο με το κεφάλι

60΄ Κίτρινη στον Μαλεκκίδη

66΄ Πρόβλημα τραυματισμού στο γόνατο ο ρεφ Χρυσοβαλάντης Θεουλή, δείχνει ότι μπορεί να συνεχίσει. Δέχθηκε τις πρώτες βοήθειες από το ιατρικό τιμ της ΕΝΠ

67΄ Κίτρινη στον Ντένινγκ

70΄ Άστοχη κεφαλιά από τον Θεοδώρου, μπορούσε για το 2-1 η ΕΝΠ

71΄ Μπροστά η Καρμιώτισσα, δεν πρόλαβε να κάνει την κεφαλιά ο Ρόμο

-Δύο φάσεις μέσα σε ένα λεπτά μπροστά από τις δύο εστίες

72΄ Κίτρινη στον Νεοφύτου

72΄ Χατζηβασίλης στη θέση του Μ.Σάσι

74΄ Ευκαιρία για την Καρμιώτισσα-Αμαρκάριστος ο Πέρεζ, δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στο... στόχο

76΄ Μεγάλη φάση για την ΕΝΠ, ο Θεοδώρου φάτσα με τον κίπερ της Καρμιώτισσας, δεν μπόρεσε να τον νικήσει

77΄ Ο Μαρκόσκι στη θέση του Θεοδώρου- Ξάφνιασε... ο κόουτς της ΕΝΠ, ήταν πολύ καλός ο Θεοδώρου

83΄ Καπαρτής στη θέση του Μπαργκάν

84΄ ΓΚΟΛ/Ο Μαρκόφσκι το 2-1! Το... έφερε τούμπα το ματς η ΕΝΠ, με τον Μαρκόφσκι να σκοράρει με πλασέ