Ο Ρουσιάς... το μοίρασε! (φώτος)

Ισόπαλοι Ερμής και Πάφος FC στο «Ν. Papas Group Αμμόχωστος».

Οι Βαλακάρι και Ρουσιάς διαμόρφωσαν το τελικό 1-1 σ’ ένα παιχνίδι με μπόλικες κίτρινες, δυνατά μαρκαρίσματα και... λίγες φάσεις.

Με δέκα παίκτες η Πάφος από το 30' με τον Βαλακάρι να αποβάλλεται από τον Χ. Θεουλή. Ο ρεφ μοίρασε 9! κίτρινες στο πρώτο ημίχρονο.

Τρεις ποδοσφαιριστές του Ερμή χάνουν ένα εκ των δυο επόμενων αγώνων. Χάνει Ομόνοια ο Βαλακάρι, κτύπησε ο Κβίντα.

Δέχθηκε γκολ η Πάφος μετά τις 28 Σεπτεμβρίου! Στους 14 βαθμούς ο Ερμής, στους 19 η Πάφος.

Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net ήταν στο "N. Papas Group Αμμόχωστος" και σας μετέφερε την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Aύριο στην Digital TV

δδδδδ

- Εναρξη στο ματς, καλή επιτυχία και στις δυο ομάδες

- 2' ΓΚΟΛ η Πάφος και 0-1! Ο Βαλακάρι!! Ο Κιουζίκ από τα αριστερά, έκανε το γύρισμα στη καρδιά της περιοχής, ο Χολτ έδωσε άθελα του τη μπάλα στον σκόρερ όπου με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα πρώτα στο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα του Καϊκέ.

(ΣΧΟΛΙΟ) Ονειρικό ξεκίνημα για τον Μιχαϊλένκο, ψυχρολουσία για Σατσιά. Ο Φινλανδός Βαλακάρι συνεχίζει να εντυπωσιάζει και να ανοίγει τον δρόμο για ακόμη μια νίκη.

- 5' Προσπαθεί να συνέλθει ο Ερμής, φάουλ κερδίζει ο Κυριακίδης. Ευκαιρία για να προωθηθούν οι "φτεροπόδαροι".

- 6' Ο Μέιρα εκτέλεσε το φάουλ, ο Κονέ πιο ψηλά απ' όλους πήρε τη κεφαλιά, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Ρούτκο. Πρώτη απάντηση-αντίδραση των γηπεδούχων.

- 7' Κίτρινη στον Κονέ, επικίνδυνο μαρκάρισμα στον Πάντσεον ενώ έχει φύγει η μπάλα. Η τρίτη κίτρινη, χάνει ένα εκ των επόμενων δυο αγώνων του Ερμή.

dfdfdfdfdd

- 14' Κίτρινες από Θεουλή σε Χολτ και Βαλακάρι. Τρίτη και για τον Σκωτσέζο, χάνει ένα εκ των δυο επόμενων αγώνων.

- 15' Κίτρινη και ο Ραφίνια από τον πάγκο λόγω διαμαρτυριών.

δφγδφγδφγδφγφδγδφγφγγδφγ

- 18' Προσπάθεια του Κιούζικ από τα αριστερά, έκλεισε προς τα μέσα έκανε το σουτ, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. Καλή φάση για το 0-2.

- 20' Σέντρα του Μέιρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Λέμος δεν προλαβαίνει να σπρώξει τη μπάλα προς τα δίχτυα.

- 23' Δραστήριος ο Κιούζικ, ο Ουκρανός μοίρασε στον Τόρες μέσα στη περιοχή, ο Αργεντινός έκανε το σουτ, βγάζει την άμυνα ο Ντιας.

- 28' Μεγάλη επέμβαση του Καϊκέ! Ο Κιούζικ στον Φουρ, ο Ολλανδός από τα αριστερά έκανε το παράλληλο γύρισμα, ο Τόρες σε πλεονεκτική θέση, έκανε το πλασέ αλλά ο Βραζιλιάνος κίπερ έβγαλε σε κόρνερ.

- 30' Κόκκινη ο Βαλακάρι! Αυτή και αν είναι σημαντική εξέλιξη. Ο Φινλανδός αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Ο Θεουλή τιμωρεί τον Βαλακάρι για χρήση του αγκώνα στο πρόσωπο του Γαβριήλ. Αυστηρός ο ΡΕΦ.

- 31' Κίτρινη στον Κυριακίδη σε φάουλ πάνω στον Βαρέλα. Χάνει και αυτός ένα εκ των επόμενων δυο αγώνων.

- 35' Κίτρινη ο Δημητρίου σε φάουλ πάνω στον Ανγκούλο.

(ΣΧΟΛΙΟ) Πολύ δυνατό το παιχνίδι πολλές οι κίτρινες κάρτες στο ματς. Έξι κίτρινες και μια κόκκινη μέχρι το 35'!

fvdfgfsdfsdf

- 38' Νέα κίτρινη, ο Κβίντα αυτή τη φορά. Χάνει και αυτός ένα εκ των δυο επόμενων αγώνων.

- 39' Ο Γαβριήλ την σέντρα στη περιοχή, ο Χολτ στο δεύτερο δοκάρι, έκανε τη κεφαλιά πάσα προς τον Κονέ, διώχνει ο Βαρέλα.

- 40' Σουτ του Λέμος, εύκολα μαζεύει ο Ρούτκο.

- 44' Σωστή έξοδος του Ρούτκο, ο Γαβριήλ έβγαινε απέναντι από τον Ουκρανό, καθάρισε ο κίπερ της Πάφου.

- 45' Σουτ μακρινό του Τόρες, απόκρουση του Καϊκέ.

- 45+1' Κίτρινη στον Αραγιούρι.

Ημίχρονο

- Έναρξη στο β' ημίχρονο

γδφγδφγδγγδγδγδγγδφγ

- 49' Πάτημα του Δημητρίου στον Αουρέλιο, φάουλ. Θα πρέπει να είναι προσεκτικός ο άσος του Ερμή αφού είναι χρεωμένος ήδη με κίτρινη.

- 52' Ο Παντελή από τα δεξιά, μπήκε στη περιοχή, έδωσε στον αφύλακτο Καραγκούνη στα όρια της περιοχής, έκανε το σουτ, η μπάλα στην αγκαλιά του Ρούτκο. Καλή φάση για τον Ερμή.

- 54' O Τόρες έκλεψε, πήγε μόνος να τα βάλει με τους αμυνόμενους, έχασε τη μπάλα από τον Χολτ.

- 56' Ετοιμάζει διπλή διορθωτική κίνηση ο Σατσιάς. Ραφίνια και Καϊσερλίδης θα περάσουν στον αγωνιστικό χώρο σε πολύ λίγο.

- 58' Καραγκούνης και Ντιας εκτός. Γίνεται πιο επιθετικός ο Ερμής...

- 60' Στημένο για τον Ερμή. Με κομπίνα εκτέλεσαν οι "φτεροπόδαροι", η μπάλα έφτασε στη περιοχή, ο Γαβριήλ στο έδαφος. Ζητάνε πέναλτι οι του Ερμή. Ο Αουρέλιο βρίσκει τη μπάλα στη διεκδίκηση με τον Γαβριήλ που έβαλε το κεφάλι. Δεν διαφωτίζει η επαναληπτική προβολή αν ο Πορτογάλος βρίσκει τον Γαβριήλ.

- 61' Επιθετικό φάουλ του Ρουσιά στον Κβίντα, σταματά η επιθετική προσπάθεια του Ερμή.

- 63΄ Φάουλ και ανάσες κερδίζει ο Ράκελς.

γσδγφγγδφγδγφ

(ΣΧΟΛΙΟ) Η Πάφος μέχρι στιγμής δεν έχει νιώσει μεγάλη πίεση από τον Ερμή. Οι φιλοξενούμενοι είναι άψογα παραταγμένοι από τον Μιχαϊλένκο. Ο Ερμής προσπαθεί να βάλει επιθετικότητα στο παιχνίδι της.

- 66' Ο Πάντσεον έψαξε κάθετα τον Τόρες,ο Αργεντινός μπήκε στη περιοχή, επιχείρησε το παράλληλο γύρισμα προς τον Ράκελς, σε κόρνερ διώχνει ο Χολτ.

- 68' Ο Ραφίνια έκανε το γύρισμα, δεν υπάρχει ποδοσφαιριστής στο σημείο όπου έστειλε τη μπάλα. Η προσπάθεια του Βραζιλιάνου έπρεπε να ανακοπεί με φάουλ, αφού γκρέμισε τον Αουρέλιο.

- 69' Σουτ του Πάντσεον, άουτ η μπάλα.

- 70' Κόρνερ για τον Ερμή, στο πρώτο δοκάρι ο Γαβριήλ, έκανε τη πισινή κεφαλιά, η μπάλα μόλις άουτ.

(ΣΧΟΛΙΟ) Εικοσάλεπτο πριν το τέλος, ο Ερμής ανέβασε στροφές, προσπαθεί να φτάσει στην ισοφάριση. Έχει την κατοχή αλλά δεν έχει τις τελικές για να απειλήσει.

- 71' Κίτρινη στον Ανγκούλο για καθυστέρηση. Ο Φυλακτού στη θέση του Κολομβιανού.

γδφγδφγδφγδγδγδγφδ

- 75' ΓΚΟΛ ο Ερμής και 1-1! Ο Ρουσιάς! Σέντρα ακριβείας του Δημητρίου, ο Ρουσιάς με μια εξαιρετική κεφαλιά, νικά τον Ρούτκο και ισοφαρίζει. Τρομερή κεφαλιά του πρώτου σκόρερ του Ερμή. Γυριστή και με δύναμη στα δίχτυα της Πάφου.

σδφσδφσδφσφσφσφφσδ

(ΣΧΟΛΙΟ) Ο Ρουσιάς σπάει και το σερί απαραβίαστης εστίας που μετρούσε ο Ρούτκο. 6 αγώνες χωρίς γκολ, σήμερα τερματίζεται. Από τις 28 Σεπτεμβρίου είχε να δεχθεί γκολ η Πάφος.

- 80' Μεγάλη φάση για τον Ερμή, ο Ρούτκο σώζει την Πάφο. Κόρνερ του Παντελή, ο Καϊσερλίδης την προβολή, ο Ρούτκο πέφτει στη γωνία και μαζεύει με διπλή προσπάθεια τη μπάλα.

- 85' Πρόβλημα στην Πάφο με τον Κβίντα, ο αμυντικός της Πάφος FC ζήτησε αλλαγή. Ο Σαϊθ θα πάρει τη θέση του.

- 86' Aτομική προσπάθεια του Κυριακίδη, έκανε το σουτ, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Ρούτκο.