Ηλίας: "Είναι δίκαιο το αποτέλεσμα, μας ενδιαφέρει το κύπελλο"

Ο Ηλίας Χαραλάμπους, μετά και την ισοπαλία του Εθνικού με 0-0 κόντρα στην Δόξα, παραχώρησε δηλώσεις στην διάσκεψη Τύπου.

Αναλυτικά:

"'Ηταν ένα παιχνίδι που θέλαμε τους τρεις βαθμούς. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε τρεις-τέσσερις κλασσικές ευκαιρίες που δεν τις κάναμε γκολ. Το καλό ήταν πως δημιουργήσαμε όπως και στο παιχνίδι με την Ανόρθωση. Δυστυχώς δεν έγιναν γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο είχαν και οι δύο ομάδες τις ευκαιρίες τους. Το αποτέλεσμα είναι δίκαιο, όπως εξελίχθηκε. Αυτό που κρατάμε είναι που κρατήσαμε το μηδέν, πράγμα που δεν κρατήσαμε στα προηγούμενα παιχνίδια. Θέλουμε να κτίσουμε πάνω σε αυτό και πρέπει να βελτιώσουμε τα τελειώματα μας, ώστε να βάζουμε πιο εύκολα την μπάλα στα δίκτυα. Είμαι ευχαριστημένος από την προσπάθεια. Αφήνουμε το πρωτάθλημα στην άκρη, την Τετάρτη έχουμε αγώνα στο κύπελλο όπου είναι μία διοργάνωση που μας ενδιαφέρει. Μετά βλέπουμε την συνέχεια του πρωταθλήματος. Είχαμε τρία παιχνίδια εκτός έδρας και την ερχόμενη Δευτέρα έχουμε παιχνίδι κόντρα στον Άρη στην έδρα μας και πάμε να πάρουμε τους τρεις βαθμούς. Θέλω να ευχηθώ καλή συνέχεια στην Δόξα και στον φίλο τον Σακκά."