ΕΣΠΑΣΕ το ρόδι με ΤΕΣΣΑΡΑ! (φώτος)

Ένας εντυπωσιακά αποτελεσματικός Ολυμπιακός κέρδισε άνετα με 4-0 τον Εθνικό Άχνας. Οι ποδοσφαιριστές του Πάμπου έφτασαν στη πρώτη τους επιτυχία στο πρωτάθλημα μετά από 7 αγωνιστικές. Μεγάλο βράδυ για τον Ντουβεντρού, γκολάρα ο Ζαχαρίου, βρήκε δίχτυα και ο φορ Αγιτέ. Έλεγξε πλήρως ο Ολυμπιακός το ματς, κακό αγωνιστικό πρόσωπο για τον Εθνικό που πλήρωσε τα κενά στην άμυνα. Στους 7 ο Ολυμπιακός στους 11 βαθμούς ο Εθνικός. Η ιστοσελίδα μας www.kerkida.net ήταν στο Μακάρειο και σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα.

- Έναρξη αγώνα

- 4' Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Ακόστα. Ετοιμάζεται ο Γιώργος Οικονομίδης.

- 6' Γίνεται η αλλαγή. Μέσα ο Οικονομίδης, άτυχος ο Ακόστα.

δωδωωδ

- 7' Ο Κονέ μέσα στη περιοχή έκανε το παράλληλο γύρισμα, έδιωξε ο Κίκο προ του Κουντόμπιακ.

- 16' Μέσα στη περιοχή του Εθνικού, ο Αγιτέ πήγε να κάνει το κοντρόλ και να γυρίσει μέτωπο προς την εστία, διώχνει σωτήρια ο Κουντόμπιακ.

- 18' Παρόμοια φάση ξανά για την ομάδα του Πάμπου, ο Μπιλάλ μπροστά στον Μπογκατίνοφ, αιφνιδιάζεται με αποτέλεσμα να κάνει κακό κοντρόλ και να χάσει μια μεγάλη ευκαιρία.

- 19' Κίτρινη στον Σωτηρίου.

- 22' O Kυπριανού βρίσκει άψογα τον Παπαγεωργίου μέσα στη περιοχή, ο Κύπριος μέσος κάνει το παράλληλο γύρισμα αλλά δεν βρίσκεται κανείς στη πορεία της μπάλας έτσι ώστε να την στείλει στα δίχτυα.

- 26΄ Όμορφη πάσα του Ενόχ, ο Ντουβεντρού στη περιοχή γυρίζει στο ύψος του πέναλτι καθαρίζει ο Γλομπάρντ!

- 30' Απουσιάζουν οι μεγάλες φάσεις μέχρι στιγμής...

- 31' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός και 1-0!!! Ο Ντουβεντρού ανοίγει το σκορ στη πρώτη ευκαιρία του Ολυμπιακού! Ο μεσοεπιθετικός των "μαυροπρασίνων" έγινε κάτοχος της μπάλας μετά από εξαιρετική σέντρα του Ψάλτη και με ψύχραιμο τελείωμα νίκησε τον Μπογκατίνοφ.

ρφφρρφ

- 37' Στημένο του Κουντόμπιακ, φοβερή απόκρουση του Μπάιζα σε κόρνερ.

- 39' Ξανά απειλεί ο Εθνικός με στημένη φάση, ο Λαμπάν εκτέλεσε, σταθερά ο Μπάιζα.

- 42' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό και 2-0! Ο Ντουβεντρού και πάλι με άψογη κεφαλιά νικάει εκ νέου τον Μπογκατίνοφ! Σέντρα ακριβείας του Μπιλάλ, ο σκόρερ με ασύλληπτη κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα. Και τα δυο γκολ από τα δεξιά και με σέντρα με στόχο τον Ντουβεντρού! Τρομερά αποτελεσματικός ο "Τακτακαλάς".

δωδωδωδω

Ημίχρονο

Έναρξη στο Β' ημίχρονο

- 49' Αργός ο ρυθμός στα πρώτα λεπτά της επανάληψης.

- 54' Καλή προϋπόθεση για τον Ολυμπιακό με 4 ποδοσφαιριστές μέσα στη περιοχή, ο Μπιλάλ όμως δεν βρήκε στόχο στο παράλληλο γύρισμα που επιχείρησε.

- 55' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό και 3-0!!! Ο Ζαχαρίου πετυχαίνει ένα πανέμορφο γκολ! Ο Κύπριος διεθνής μεσοεπιθετικός μπήκε στη περιοχή από τα αριστερά και με αλλεπάλληλες προσποιήσεις ξέφυγε από τον αντίπαλο του και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

dvdvdv

- 56' Ο Αγιτέ με πλασέ στη κίνηση εκτός περιοχής στέλνει τη μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μπογκατίνοφ.

- 58' Δυο κινήσεις ετοιμάζει ο Γιώτης Εγκωμίτης. Μάριος Ηλία και Ήλια Μαρκόσκι στις θέσεις των Ίμπρα Κονέ και Γιώργο Παπαγεωργίου.

- 62' Σέντρα του Κίκο, ο Ντεϊβίσον με κεφαλιά διώχνει σε κόρνερ ενώ ο Ντουβεντρού ήταν σε θέση βολής.

- 63' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό και 4-0!!! Ο Αγιτέ εκμεταλλεύεται την ασταθή απόκρουση του Μπογκατίνοφ και με προβολή κάνει το 4-0.

ψδδψδ

- 70' Ο σκόρερ Αγιτέ αποχωρεί, στη θέση του ο Κα.

- 82' Πρώτη τελική για Εθνικό στο Β' ημίχρονο, ο Κοστόφσκι το κεφάλι άουτ η μπάλα.