Καρμιώτισσα -  Εθνικός: Ισοπαλία από την "άσπρη" βούλα (Φώτος)

Η Καρμιώτισσα εξήλθε ισόπαλη 1-1 με τον Εθνικό Άχνας, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄ κατηγορίας.

Σε ένα κακό πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν φάσεις για την επίτευξη κάποιου γκολ. Δυνατές μονομαχίες και πολλά λάθη ήταν τα χαρακτηριστικά του πρώτου μέρους. Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν καλύτερες με τον φιλοξενούμενο Εθνικό να ανοίγει το σκορ από το σημείο του πέναλτι στο 67 με τον Καμπρέρα. Η παράβαση δόθηκε για φάουλ πάνω στον Ντράζιτς. Από εκείνο το σημείο ανέβηκε ο ρυθμός και στο 80' η Καρμιώτισσα έφερε το ματς στα ίσα με τον Θεοδώρου και πάλι από τα έντεκα βήματα. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα και οι δύο ομάδες πίεσαν για το νικητήριο γκολ, χωρίς όμως να το πετύχουν.....

Τον αγώνα φέρνει κοντά σας η Meridianbet

1213

Η Φυτούλα Μωυσέως στο "Στέλιος Κυριακίδης"...

-Σέντρα στο ματς.

-10' Xωρίς την τεράστια φάση το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

-12' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ντούμπια, δεν ανησυχεί ο Μπογκατίνοφ που μαζεύει την μπάλα.

-20' Πολλές μονομαχίες και πολλά λάθη στο ματς...

-21' Σέντρα σουτ του Ντράζιτς, στην αγκαλιά του Αντός η μπάλα.

-25' Κίτρινη κάρτα στον Γιάννη Βιολάρη, για διαμαρτυρίες.

-31' Σέντρα από τα δεξιά με τον Στυλιανού, μαζεύει ο Αντός.

-37' Σουτ του Ντράσιτς, άστοχο.

-39' Στο έδαφος ο Κατσαντώνης. Ζητάνε πέναλτι οι της Καρμιώτισσας για αγκωνιά του Μπίκερ, δεν δίνει κάτι ο ρεφ.

-39' Kίτρινη κάρτα στον Λίπσκι.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

46' Αλλαγή για την Καρμιώτισσα. Μέσα ο Σουκ, έξω ο Ρόσι

-51'  Μεγάλη ευκαιρία για τον Εθνικό. Ο Καμπρέρα απέναντι από τον Αντός... νικάει ο κίπερ της Καρμιώτισσας.

-62' Αλλαγή για την Άχνα, μέσα ο Μάριος Ηλία, έξω ο Γκόμες.

-64΄ Ντεμούτο για τους Ψύχα και Χαραλάμπους. Έξω οι Νεοφύτου και Ντούμπια.

-66΄ Πέναλτι για τον Εθνικό Άχνας. Το κερδίζει ο Ντράζιτς μετά από πάτημα του Λίπτσκι και φάουλ του Μαλόνε.

-67΄ ΓΚΟΛ για τον Εθνικό. Σκοράρει ο Καμπρέρα από τα έντεκα βήματα.

-72΄' Κίτρινη κάρτα στον Μαρίνο Σατσιά.

-78' Πάτημα του Στυλιανού στον Χαραλάμπους εντός περιοχής. Δεν δίνει κάτι ο ρεφ...

-Εξετάζεται η φάση.

-Σε onfield review ο ρεφ Αργυρού... δίνει το πέναλτι.

a

-80' ΓΚΟΛ για την Καρμιώτισσα και 1-1. Ισοφαρίζει ο Θεοδώρου από το σημείο του πέναλτι.

-85'   Αλλαγή για τον Εθνικό. Χριστοφή στην θέση του Καμπρέρα.

-89' Πλασέ του Ψύχα εντός περιοχής η μπάλα πέρασε λίγο έξω.