Τέσσερα γκολ και... μοιρασιά στο ''Αμμόχωστος'' (φώτος)

Στο πλαίσιο του βασικού τους μονταρίσματος,  Νέα Σαλαμίνα και Εθνικός Άχνας συμβιβάστηκαν στο ισόπαλο 2-2 σε φιλική αναμέτρηση στο ''Ν.Papa Group Αμμόχωστος-Επιστροφή''.

Σε ό,τι αφορά την εξέλιξη του αγώνα οι ερυθρόλευκοι πέτυχαν το 1-0  στο 8’ με έξυπνη κομπίνα σε εκτέλεση φάουλ, ενώ η ομάδα της Άχνας ισοφάρισε σε 1-1 στο 17’ με κεφαλιά του Κοστόφσκι. Στο 38΄ η ομάδα της Αμμοχώστου πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ στο 38’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βαρέλα. Νωρίς στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 47’ μετά από λάθος στην άμυνα ο Κοστόφσκι διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Parimatch: Παίξε στην Parimatch με Cashout, Cyberfootball, 100% bonus εγγραφής, Livestreaming και πολλές άλλες προσφορές!

1' Έναρξη αναμέτρησης...

5’ Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να πάρουν ρυθμό.

8' ΓΚΟΛ 1-0 η Νέα Σαλαμίνα με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Μπρένο. Ο Βαρέλα έστρωσε στον Βραζιλιάνο που με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στο γάμμα της εστίας. ΔΕΙΤΕ ΤΟ

9' Σουτ του Κοστόφσκι από ύψος της περιοχής, έδιωξε δύσκολα ο Κισσας.

17' ΓΚΟΛ 1-1 ο Εθνικός ισοφαρίζει με κεφαλιά του Κοστόφσκι μέσα από τη περιοχή μετά από εξαίσια σέντρα του Κονέ.

24’ Μικρή διακοπή για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές.

34΄ Καμία αξιόλογη φάση. Ο ρυθμός έπεσε στα τελευταία λεπτά.

38' ΓΚΟΛ 2-1 η Νέα Σαλαμίνα. Ξανά μπροστά στο σκορ και πάλι με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ. Σκόρερ ο Βαρέλα. ΔΕΙΤΕ ΤΟ

41' Κίτρινη στο Πική για δυνατό φάουλ.

44' Καλό σουτ του Κονέ η μπάλα λίγο έξω.

-Τέλος πρώτου μέρους.

46' Έναρξη δεύτερου μέρους. Μια αλλαγή για τους ερυθρόλευκους. Μέσα ο Βεσελόφσκι, έξω ο Κίσσας.

47' ΓΚΟΛ 2-2 νωρίς στην επανάληψη ισοφαρίζει ο Εθνικός με τον Κοστόφσκι. Μετά από ασυνεννοησία στην άμυνα της Νέας Σαλαμίνα μπήκε στη φάση και με το γόνατο έκανε το 2-2.

51' Μακρινό σουτ του Βαρέλα, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

56' Πλασέ του Πική, σε ετοιμότητα ο Μπογκαντίνοφ.

59' Τρεις αλλαγές για τη Νέα Σαλαμίνα. Παύλου, Χρίστου και Βινίσιους παίρνουν τις θέσεις των Σιαθά, Αντιόλο και Πική.

72' Χωρίς φάσεις στα τελευταία λεπτά. Οι πολλές αλλαγές επηρεάσαν το ρυθμό της αναμέτρησης.

77' Διαγώνιο σουτ του Νικολάου, η μπάλα μόλις έξω.

80' Καλή εκτέλεση φάουλ του Μπρένο, η μπάλα όμως μόλις έξω.

82' Αλλαγή για τη Νέας Σαλαμίνα. Μέσα Ποντικός και Λεμεσιος. Έξω Μπρένο και Κρεχίν.

87' Kαλό σουτ του Ηλία, δύσκολα έδιωξε σε κόρνερ ο Βεσελόφσκι.

Τέλος φιλικού: 2-2 το σκορ.

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Κίσσας (46' Βεσελόφσκι), Μπαρανίκας, Αντρέου, Κμόβς, Μπρένο (82' Ποντικός), Αντιόλο (59' Παύλου), Κονφέ, Σιαθάς (59' Χρίστου), Βαρέλα (61' Νικολάου), Κρεχίν (82' Λεμέσιος), Πικής (59' Βινίσιους)

Στον πάγκο:  Χριστοφόρου, Ντανίλο, Χ' Κωνσταντή,  Παπουής

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ: Μπογκαντίνοφ, Ντε Σόουζα, Ιωάννου, Πρόσιτς, Κουμή, Τεξέιρα, Χαραλάμπους, Κονέ, Κοστόφκσι, Κουλουντέρης

Στον πάγκο: Μαυραντώνη, Τόνι, Γκονζάλβες, Χριστοφή, Περατικός, Α.Ηλία, Κουσιάππας, Κκολός,Κοβαλέβσκι, Μ.Ηλία, Παπαγεωργίου, Γκουντόμπνιακ.

Διαιτητής: Λούκας Σωτηρίου
Βοηθοί διαιτητές: Νικός Εγγλέζου, Χαράλαμπος Γεωργίου