Από γκέλα σε γκέλα η Γιούβε...

Νέα γκέλα η Γιουβέντους, η οποία ήρθε ισόπαλη (2-2) με την κακή φέτος Ελλάς Βερόνα εκτός έδρας και έμεινε στο -9 από την Ίντερ έχοντας και ματς περισσότερο.

SoftwareCy - Χρειάζεστε website για την επιχείρησή σας; Αν ναι, ζητήστε προσφορά τώρα ή καλέστε μας στο +357 25101002.

Δώρο το πρωτάθλημα στην Ίντερ κάνει η Γιουβέντους, με τη Μεγάλη Κυρία να πηγαίνει το τελευταίο διάστημα από γκέλα σε γκέλα. Η ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι δεν τα κατάφερε ούτε εκτός έδρας κόντρα στην Ελλάς Βερόνα, με τους γηπεδούχους να παίρνουν άξια την ισοπαλία και έναν πολύ σημαντικό βαθμό στη μάχη που δίνουν για να μείνουν κατηγορία.

Έτσι, αυτή ήταν η τέταρτη γκέλα στη σειρά για τη Γιούβε, έχοντας ήττες από Ίντερ και Ουντινέζε και ισοπαλίες με Έμπολι και τώρα με τη Βερόνα.

O Φολορούνσο άνοιξε το σκορ για την Ελλάς Βερόνα στο 11ο λεπτό, με τους «Μπιανκονέρι» να ισοφαρίζουν στο 28΄με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ντούσαν Βλάχοβιτς. Στην αρχή του δεύτερου μέρους οι γηπεδούχοι πήραν ξανά το προβάδισμα, με τον Νοσλίν να κάνει το 2-1 το 52' και τον Ραμπιό να διαμορφώνει το τελικό 2-2 στο 55ο λεπτό.